Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çekimden sonra eve gidip annemize sarılıyoruz’

atv ekranlarında yayınlandığı ilk günden bu yana reyting rekorları kıran ‘Kırgın Çiçekler’ dizisinin setine konuk olduk. Dizideki yetimhane sahnelerinin çekildiği İstanbul-Koşuyolu’ndaki setin yolunu tutup dizinin genç yıldızları Biran Damla Yılmaz, Hazar Motan ve Solaker ile buluştuk. Tabii onlar gibi lise öğrencisi kılığına girmeyi de ihmal etmedik... İşte üçümüzün gözünden ‘Kırgın Çiçekler’ setinde bir gün...

Giriş Tarihi: 21.5.2016
Çekimden sonra eve gidip annemize sarılıyoruz’
İlker GEZİCİ

OYNADIKLARI KARAKTERLERİ GÖRDÜKÇE HALLERİNE ŞÜKREDİYORLAR

Başladığı günden beri reyting birincisi olan 'Kırgın Çiçekler', sezon boyu çok konuşulmayı başardı. Yetimhanede büyüyen genç ın yaşadığı sıkıntılı süreci, hayata tutunma çabalarını ve hayallerini dokunaklı bir şekilde anlatan dizi, her bölümde izleyicinin yüreğini sızlatmayı başarıyor. Yapımcılığını Mehmet Yiğit Alp'in üstlendiği, yönetmenliğini Serkan Birinci'nin yaptığı, senaryosunu Gül Abus Semerci ve Yelda Eroğlu'nun kaleme aldığı dizinin başarısında, senaryo ve yönetimin yanı sıra oyuncuların da çok büyük payı var.

47 BÖLÜM GERİDE KALDI
Çevik ve İpek Karapınar'ın başrollerini paylaştığı dizi, kendi starlarını yarattı. Biran Damla Yılmaz, Hazar Motan, Solaker, Gökçe Akyıldız ve Çağla Irmak; dizi sayesinde geniş kitlelerce tanındı. Sosyal medyadaki takipçi sayıları yüzbinlere ulaştı. 47 bölümü geride bırakan dizi, sezon boyunca pek çok ödüle layık görüldü.
Dizide 'Eylül'ü canlandıran Biran Damla Yılmaz, 'Cemre'yi oynayan Hazar Motan ve 'Meral' karakterine hayat veren Aleyna Solaker ile vakit geçirme fırsatı bulduk. Üçü de yaptıkları işin bilincinde ve aldıkları sorumluluğun farkındalar, yani şımarmamışlar. 'Kırgın Çiçekler' bir dram dizisi olduğu için, kızlar ağlamaktan helak olmuş. Ancak ağlamaya alışmışlar, artık zorlanmıyorlarmış. Sette Damla biraz kırılgan, Aleyna ise mahcuptu. Hazar'ın ise cool ve asil bir duruşu var.
Oynadıkları karakterlerin durumunu görünce, kendi hallerine şükrettiklerini söylüyorlar. Üçü de karakterlerinin zor hayatları olduğunu söylüyor. Bazen dramatik sahneler çektikten sonra eve gidip annelerine sarılıyorlarmış. Oynadıkları karakterlerin annesi olmadığı için, en çok anne konusunda hassaslaşmışlar.
Merve, Ömer ve ben öğrenci moduna girebilmek için çaba gösterdik. Lise öğrencisi kıyafetlerimizle, dizinin yeni oyuncuları olarak kadroya dahil olduk! Yetimhanede tam anlamıyla o ruh haline büründüğümüzü söyleyebilirim. Enteresan bir duyguydu.
Kızların yaşları birbirine çok yakın. Aralarındaki samimiyet ve sıcaklık hemen belli oluyor. Motan 1990, Yılmaz 1997, Solaker ise 1994 doğumlu. Kızlara geride bıraktığımız 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'yla ilgili anılarını da sordum. Ekibin sempatik ismi Aleyna Solaker, "Geleceği aydınlatacak olan gençler, yani bizleriz. Bizler, önümüzdeki nesillerin örneğiyiz, Atatürk'ün bize bıraktığı mirası, her zaman coşkuyla kutlayacağımıza söz veriyoruz" dedi.

MERVE YURTYAPAN

?ALEYNA KOMİK, DAMLA MESAFELİ HAZAR İSE ÇOK SICAKKANLI

Her Kafadan Bir Ses ekibi olarak bu hafta lise yıllarımıza döndük. Hem 19 Mayıs'ı kutladık, hem de 'Kırgın Çiçekler'in üç yetenekli oyuncusunu ziyaret ettik.
Sette bizi yapım asistanı karşıladı. Önce yetimhane sahnelerinin çekildiği binayı turladık. İlk kattaki geniş oda, kızların yatakhanesi olarak kullanılıyor. Yanında ise hazırlıkların yapıldığı bir kostüm odası bulunuyor.
O gün sette olan üç genç oyuncu Biran Damla Yılmaz, Aleyna Solaker ve Hazar Motan ile buluşuyoruz. Kızlar başta biraz sessiz karşılıyor bizi. Fotoğraf çekimi başlayınca onlar da açılıyor ve yaptıkları esprilerle keyifli bir ortam yaratıyorlar. Özellikle Aleyna Solaker, sempatik tavırlarıyla setin en eğlenceli ismi olduğunu gösteriyor. Hazar ile daha önce birkaç kez buluştuğumuz için sıcak bir tavırla karşılıyor bizi. Kızların en suskunu ise Biran Damla. Ama çekimin sonuna doğru o da ortama ayak uyduruyor.
Sette yaşadığımız en ilginç anlar ise, bazı set çalışanlarının bizi oyuncu sanması oluyor. Çekimler büyük bir alanda yapılıyor ve aynı bahçe içinde birçok farklı dizi için set kurulmuş. TRT'de yayınlanan 'Sevda Kuşun Kanadında' dizisinin çekimleri de burada yapılıyor. Hatta bu dizide rol alan bir oyuncuyla karşılaşıyoruz. Bizi lise öğrencisi kılığında görünce, "Siz 'Kırgın Çiçekler'de mi oynuyorsunuz?" diye soruyor. 'Kırgın Çiçekler'in kamera arkasında görev alanlardan "Siz de mi bundan sonra dizide oynayacaksınız?" diye soranlar, hatta bize karavanların yerini gösterenler bile çıkıyor.
Set ekibiyle oyuncular hakkında sohbet ediyoruz. Setin en komiği Aleyna Solaker'miş, yaptığı şakalarla herkesi güldürüyormuş. Umulmadık anlarda ortamı neşelendiriyormuş. Biran Damla Yılmaz, biraz mesafeliymiş. Ortama alışana kadar suskun olduğunu ama sonrasında çok eğlenceli biri olduğunu söylüyorlar. Hazar Motan ise çok sıcakkanlı. Sürekli etrafa gülücükler saçıyor ve herkesle sıcak bir iletişim kuruyor.
Genç oyunculardan Biran Damla'ya lise dönemlerine ait anılarını soruyorum. "19 Mayıs yaklaştığında hep gerilirdim. Çünkü insanların karşısına çıkıp şiir okumak beni çok korkutur ve utandırırdı. Bu nedenle hep saklanırdım" diyor.
Kızlar, yetimhanelerde kalan gençlerden birçok mesaj aldıklarını söylüyor. Hatta yetimhanede yaşayan gençler, sete gelip oyuncularla tanışıyor ve onlarla vakit geçiriyormuş. Dizi sayesinde, insanların farkındalığı ve yetimhanelere yapılan bağışlar da artmış.

ÖMER KARAHAN

?EKRANDA HERKESİ AĞLATIYORLAR SETTE İSE ÇOK NEŞELİ VE KEYİFLİLER

'Kırgın Çiçekler' setini ziyaret etmeden önce gardırobumuzdan çıkardığımız lise kıyafetlerimizi giydik. Koşuyolu'nda yapılan çekimleri takip etmek üzere setin yolunu tuttuk. Sette bizi prodüksiyon ekibinden Hazal Kösedağı karşıladı. Bize sette demlenen çaydan ikram etmeyi unutmadı.
Pazartesi akşamları reytingleri alt üst eden dizi, yetimhane yaşamı ve getirdiği psikolojiyi ekrana yansıtıyor. Sadece izlenme oranlarında zirveyi yakalamakla kalmıyor, yayın saati içinde sosyal medyada da çok konuşuluyor.
Dizinin en dram yüklü sahnelerinin çekildiği yatakhanede kızlarla buluşuyoruz. Ekranda izleyiciyi gözyaşlarına boğan genç oyuncuların, kamera arkasındaki neşeli halleri görülmeye değerdi.
Ekip dizinin ilk bölümlerinde haftada altı gün çalışıyormuş ancak düzenlerini oturtmuşlar. Artık iki ekip halinde, haftanın dört günü çalışıyorlarmış.
Yetimhane çekimlerinin yapıldığı bina baştan ayağa kız yetiştirme yurduna uygun olarak düzenlenmiş. Üç katlı binanın giriş katı yatakhane olarak hazırlanmış. Büyük bir odanın içinde dizinin ana karakterleri olan beş kızın yatağı var. Yanlarındaki küçük masalara da kızların kitapları, ojeleri, kremleri, aynaları ve süs eşyaları konmuş. Yan taraftaki büyük oda ise kıyafet odası olarak hazırlanmış. Oyuncuların kıyafetleri burada duruyor.

?KAMERA ARKASINDA NELER OLUYOR?

Dizide rol alan genç kızlar, yaşlarının yakın olması nedeniyle çok iyi anlaşıyor. Çok iyi arkadaş olduklarını, set aralarında sürekli sohbet ettiklerini söylüyorlar.
Ekip çok genç ve dinamik. Kamera arkasında görev alanların da enerjisi yüksek. Çekim aralarında bahçede toplanıp maç yapıyorlar. Özgür Çevik, sete gitar getirip şarkı söylüyormuş.
Binanın en alt katı çay ocağı haline getiril
getirilmiş; tüm gün çay servisi yapılıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çekimden sonra eve gidip annemize sarılıyoruz’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN