Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'ın 2 yıla kadar hapsi isteniyor

Attığı SMS'lerde oyuncu Erkan Petekkaya’ya hakaret ettiği gerekçesi ile oyuncu hakkında “hakaret” suçundan 3 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame düzenlendi.

Giriş Tarihi: 25.5.2016 12:24 Güncelleme Tarihi: 25.5.2016 14:29
Nurgül Yeşilçay'ın 2 yıla kadar hapsi isteniyor

Bakırköy Cumhuriyet Savcısı Ertuğrul Sarıyar tarafından hazırlanan iddianamede, Erkan Petekkaya'nın cep telefonuna attığı SMS'lerde kendisine hakaret ettiğini öne sürdüğü hakkında şikayette bulunduğu belirtildi. Şikayet üzerine şüpheli hakkında soruşturma başlatıldığı hatırlatılan iddianamede, 'ın savcılık ifadesine de yer verildi.

'BANA SEN BÖYLE ROLLERİ SEVERSİN DEDİ'

İddianamede Yeşilçay'ın savcılık ifadesinin şu bölümü yer aldı:


"Şikayetçi ile aynı dizide birlikte rol alıyorduk. Dizinin başladığı saatlerde dengeyi sağlayan bir yönetmenimiz vardı, müştekinin bir takım davranışlarını tolere edip dengeyi sağlıyordu. Sonradan bu yönetmen, müştekinin sete alkollü gelmesi ve küfretmesi nedeni ile diziyi bıraktı. Yapımcı ile arkadaş olan müşteki, kendisine yakın olan birisini yönetmenliğe getirdi. O tarihten sonra bizim yaptığımız çalışma benim için çekilmez bir hal aldı. Tam olarak hatırlayamadığım bir tarihte dizide bir öpüşme sahnesi çekilecekti. Müşteki bana hitaben, 'Ben öpüşme sahnesi çekmem' dedi" ifadeleri yer aldı.

İddianamede ayrıca Yeşilçay'ın, şikayetçinin kendisine ne sözlerle hakaret ettiğini anlatan sözlerine yer verlidi.

2 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYOR

İddianamede, şikayetçinin sadece SMS'lerle değil, Nurgül Yeşilçay'ın bir gazeteye verdiği röportajda kendisine hakaret ettiği yönünde şikayetinin de bulunduğu hatırlatılarak, gazete röportajında sarf edilen sözlerin basın özgürlüğü kapsamında değerlendirilmesi gerektiği belirtildi. Yeşilçay'ın gazeteye verdiği röportajda Petekkaya'ya yönelik sarf sözlerini basın özgürlüğü kapsamında değerlendiren savcı, Yeşilçay'ın Petekkaya'ya attığı SMS'lerde sarf ettiği cümlelerde hakaret unsuru bulunduğunu belirtti.

Savcı, Yeşilçay'ın, "Hakaret" suçundan 3 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle cezalandırılmasını istedi. İddianamenin gönderildiği Bakırköy 44. Asliye Ceza Mahkemesi'nin iddianameyi 15 gün içinde kabul veya reddi yönünde karar vermesi bekleniyor.

NURGÜL YEŞİLÇAY'DAN ŞOKE EDEN AÇIKLAMALAR

ERKAN PETEKKAYA'DAN NURGÜL YEŞİLÇAY'A ÇOK SERT CEVAP
NURGÜL YEŞİLÇAY HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATILDI

ERKAN PETEKKAYA: EŞİM ŞAŞKIN VE ÜZGÜN

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nurgül Yeşilçay'ın 2 yıla kadar hapsi isteniyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN