Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kimse sevmiyor ama ben ‘Sanem’i seviyorum

Giriş Tarihi: 27.5.2016
Kimse sevmiyor ama ben ‘Sanem’i seviyorum

atv’de yayınlanan ‘Kehribar’ adlı dizide ‘Veli Yarımcalı’nın eşi ‘Sanem’i canlandıran Sibel Taşçıoğlu “Sanem zaaflarından ve yaşadığı haksızlıklardan ötürü acımasız biri olmuş. Seyirci ondan nefret ediyor ama ben onu seviyorum” diyor

ATV'de yayınlanan 'Kehribar' dizisinde canlandırdığı 'Sanem' karakteriyle dikkatleri üzerine çeken Sibel Taşçıoğlu, canlandırdığı karakteri izleyici sevmese de kendisinin sevdiğini belirtip "Seyirci 'Sanem'den nefret etse de ben onu savunurum. Kimse onu sevmese de ben seviyorum" diyor. İyi bir ekiple çalıştığını da söyleyen Taşçıoğlu, oyuncuların egosunun yüksek olduğunu belirtiyor: "Ben bu egoyu savaşa dönüştürmem, arkadaşlarımın başarısıyla gururlanırım. Kıskançlıklarıyla hem kendilerini, hem beni yoran insanlar tanıdım." Sibel Taşçıoğlu, diziyi ve canlandırdığı 'Sanem' karakterini anlattı:
'Kehribar' dizisiyle yollarınız nasıl kesişti? Gelen teklifler arasında tercihimi 'Kehribar'dan yana kullandım. 'Sanem' karakterinin hikayesinin renkliliği, derinliği, hikayenin bütünündeki kilit rollerden biri olması yüzünden tercih ettim. Tabii iyi bir kadro, iyi bir yönetmenle çalışacak olmam da tercih nedenlerim arasındaydı.

DAHA ANLAYIŞLI DAVRANMALI
Canlandırdığınız karakter sizden izler taşıyor mu? Her oyuncu canlandırdığı karakteri kendi içinde özdeşleştiriyordur. Kendi kişiliğiyle değilse bile yaşamda gözlemlediği kimliklerle örtüşmesine çalışır ama bu demek değildir ki 'Sanem', Sibel Taşçıoğlu'dur.
Oynadığınız 'Sanem' karakteri için 'Kocasını kurt gibi kemiren kadın' benzetmeleri yapılmış. Bu yorumlara katılıyor musunuz? Bazı kadınlar kocalarına davranışlarından dolayı 'Kocasını kurt gibi kemiren kadın' imajı verebilirler ama bu tür karakterlerin insana veren gerçek ve haklı hikayelerinin de olabileceğini göz ardı etmemek gerekir. Seyirci ondan nefret etse de, 'Sanem'i senaristlerin çizdiği doğrultuda ete kemiğe büründürdüğüm için ben her onu şiddetle savunurum. 'Sanem' üzülmesin, kimse onu sevmese de ben seviyorum. Böylesine çok boyutlu bir karakteri canlandırmak bir oyuncu için hem şans, hem de keyiftir.
'Sanem'e eşi 'Veli Yarımcalı'nın yaklaşımını nasıl değerlendiriyorsunuz? Kesin bir yorum yapmak mümkün değil ama 'Veli'nin 'Sanem'e karşı daha anlayışlı, daha şefkatli olmasını tercih ederim. Tabii şimdi herkes bana karşı duracak, 'Kadın adamın babasını öldürdü, ne diyorsun sen?' diyecektir. 'Sanem'in bu yaptığı kesinlikle affedilecek bir şey değil ama o kendi zaaflarından, bu noktaya gelene kadar yaşadığı haksızlıklardan ötürü bu tuzağa düşmüş. Hayat bunun bedelini 'Sanem'e mutlaka ödetecektir.
Sizce 'Kehribar'ı diğer dizilerden ayıran ne? İzleyici bu diziyi neden tutmuş olabilir? Sınıfsal aile çekişmelerini, aileler arası çıkar kavgalarını, hüsranlı aşk ilişkilerini seven bir toplumuz. Aynı zamanda son derece güzel bir kıyı beldesinde çekim yapıyoruz. Yönetmenimiz Yıldız Bilban'ın özenli rejisi ve görselliğe gösterdiği itina dizimizi cazip hale getiriyor. Oyuncular çok çok iyi. Keyifle, ilgiyle seyredilmesinin nedeni bu bence.
Ekranda kendinizi izler misiniz? Tatmin olmadığım yerleri görüp bir dahaki sefere daha iyi yorumlamak için her bölümü seyrediyorum.

OYUNCU GÖZLEMCİDİR
Rol çıkartırken etkilenmemek için dizi seyretmediğini söyleyen oyuncular var. Sizce bir oyuncu başka dizileri izleyince etkisinde kalır mı? Oyuncu dediğin araştırmacıdır, gözlemcidir. Gözleme sansür uygulanamaz. Her türlü gözlem oyuncuyu zenginleştirir; film, dizi dahil.
Setlerde genelde oyuncular arasında ego savaşları sıkça yaşanır. Sizin sette arkadaşlarınızla enerjiniz nasıl? Mesleğimizi sevmek, işimizi iyi yapma isteği enerjimizi hep yükseltir. Biz oyuncuların egosu her zaman yüksektir. Ben bu egoyu savaşa dönüştürmem. Ben arkadaşlarımın başarısıyla gururlanırım. Kıskançlıklarıyla hem kendilerini, hem de beni yoran insanlar tanıdım maalesef.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kimse sevmiyor ama ben ‘Sanem’i seviyorum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN