Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türk-Arap dostluğu ‘Büyük Ev’de canlanacak

TRT El Arabia’da yayılanacak olan ‘Büyük Ev’ isimli dizi, Türk-Arap iş birliğiyle çekiliyor. Dizi, farklı ülkelerden yedi ailenin hikayesini anlatıyor

Giriş Tarihi: 27.5.2016
Türk-Arap dostluğu ‘Büyük Ev’de canlanacak
Arapça yayınlanan TRT El Arabia bir ilke imza atıyor. Türk-Arap iş birliğiyle hazırlanan 'Büyük Ev' adındaki dizi, Ramazan ayında TRT El Arabia ekranlarından izleyiciyle buluşacak. Türk- Arap ilişkilerini yansıtan hikayelerden oluşan dizi; farklı kültürlerin birbirleriyle kaynaşmasıyla ortaya çıkan komik olayları, ilgi çekici bir tarzda işliyor.

350 MİLYON KİŞİ İZLEYECEK
'Büyük Ev'; , Suudi Arabistan, Kuveyt, Fas, Mısır, Suriye ve Lübnan gibi yedi farklı ülkeden gelen yedi ailenin 'de yollarının kesişmesinden sonra yaşanan olayları ele alıyor. ve Arap dünyasından 120 kişilik bir ekiple çekilen 'Büyük Ev', 45'er dakikalık 30 bölümden oluşacak. TRT El Arabia yetkilileri; bu projenin Türk-Arap dünyasındaki dostane ilişkilerin güçlenerek devam etmesinde bir omurga ve köprü görevi görmesini amaçladıklarını belirtti. Çekimleri Antalya'da devam eden ve tüm Arap ülkelerinde yayınlanacak olan 'Büyük Ev' dizisinin, 350 milyon kişiye ulaşması bekleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türk-Arap dostluğu ‘Büyük Ev’de canlanacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN