Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dünyaca ünlü pop yıldızının hesabı hacklendi

Giriş Tarihi: 31.5.2016 14:12
Dünyaca ünlü pop yıldızının Twitter hesabı hacklendi

Dünyaca ünlü Amerikalı pop yıldızı Katy Perry’nin 90 milyona yakın takipçisinin bulunduğu hesabı, bir hacker tarafından kısa süre önce ele geçirildi.

Durum kısa süre içinde düzeltildi

Hacker'ın gönderdiği şüpheli tweet'ler üzerine anlaşılan durum kısa süre içinde düzeltildi, hesap geri alındı ve hacker tarafından yollanan tweet'ler silindi.

Bir kısmı anlaşılmayan ve kaba ifadelerin yer aldığı tweet'lerin gönderildiği bu hack olayını gerçekleştiren kişinin, merkezli bir kullanıcısı olduğu bilgisine ulaşıldı. Bu kişinin hesabı hangi yöntemle ele geçirdiği ise belirsizliğini koruyor.

Taylor Swift'e 'seni özledim' yazdı

Perry'nin hesabı ele geçirildiği sırada; 'e 'Seni özledim' yazıldı, çeşitli homofobik ve ırkçı ifadeler yer aldı ve başka bir hesabın takip edilmesi için link verildi. Ayrıca hesap hacklendiği sırada, bir SoundCloud hesabına link verildi. İddiaya göre bu linkte Katy Perry'nin henüz yayınlanmamış 'Witness' adlı bir şarkısı yer alıyordu.

Hesabın geri alınmasının ardından söz konusu tweet'ler silindi ve SoundCloud'daki şarkıkaldırıldı.

Birbirlerinden hoşlanmıyorlar

Katy Perry ve Taylor Swift'in birbirlerinden pek hoşlanmadıkları biliniyor. Taylor Swift, bir süre önce Rolling Stone'a verdiği bir röportajında 'Arkadaş mıyız değil miyiz yıllarca bir türlü anlayamıyordum. Bazı ödül törenlerinde geliyordu, bir şeyler söylüyor ve yürüyüp gidiyordu. Arkadaşça mıydı yoksa hakaret mi ediyordu, çözemiyordum. En sonunda öyle korkunç bir şey yaptı ki, basbayağı düşmanmışız anladım' demişti.

Katy Perry, turnesi için Swift'in ekibinden bir dansçıyı kendi ekibine transfer etmiş, bu hareket de ikilinin arasında gerilime neden olmuştu. Swift, 'Bad Blood' klibinde Katy Perry kılığına giren arkadaşı Selena 'le kavga etmiş ve Perry'yi ti'ye almıştı.

Kaynak: Hürriyet

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dünyaca ünlü pop yıldızının Twitter hesabı hacklendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN