Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eşimi gördüğümde çocuklarımın annesi olacağını hissettim

Ünlü şarkıcı Doğuş ile Azeri eşi Xosqedem Hidayetqizi’nin ikizleri Arın ve Arda, 23 gün önce dünyaya geldi. Biz de ünlü çifti Bahçeşehir’deki evlerinde ziyaret ettik. Doğuş; hem babalık heyecanını, hem de projelerini Her Kafadan Bir Ses’e anlattı

Giriş Tarihi: 4.6.2016
Eşimi gördüğümde çocuklarımın annesi olacağını hissettim
İLKER GEZİCİ

Gözleri çabuk dolan bir adam haline gelmiş

Doğuş, "Beni dinlemediğini söyleyen yalan söyler" diyor. Bir dönem ben de tam bir Doğuş fanıydım. 'Gamsız' ve 'Ben Sensiz Ne Yaparım?' gibi hit parçaların bulunduğu, 1997 tarihli ilk albümü ile tanıdık onu. Sonraki yıllarda 'Ayrılmalıyız', 'Bunun Adına Yürek Derler', 'Milyonda Bir' ve 'Gülüm' gibi şarkılarını, ben de milyonlarca kişiyle birlikte son ses dinlerdim. Doğuş, sonraları farklı bir yöne kaydı ve müzik türünü değiştirdi. Daha hareketli şarkılara yöneldi, rap bile yaptı. Daha çok kariyerinin ilk yıllarındaki slow şarkılarıyla hatırlanan ünlü şarkıcı, trajik bir hayat hikayesine de sahip. Çocukluğu sokaklarda ve yetimhanede geçen Doğuş, artık bir baba. Geçtiğimiz yıl Azeri sunucu Xosqedem Hidayetqizi ile evlenen Doğuş, ikizleri Arda ve Arın ile babalık heyecanı yaşıyor.
Baba olduktan sonra gözleri çok çabuk dolan bir adam haline gelmiş. Çocuklarını hasretle kucaklıyor. Kolay değil; 42 yıl bu anı beklemiş ve çocuklarının üzerine titriyor. Eşi de; çocuklarının birisinin futbolcu, diğerinin ise siyasetçi olmasını istiyor.

?BEST OF ALBÜMÜ YAPACAK
Doğuş, evde dizginleri eşine bırakmış; "Hanım ne derse o olur" diyor. Xosqedem Hanım'ın, Eylül'de yeni sezon program çekimleri için Bakü'ye gidecek olması, çifti strese sokmuş. Hidayetqizi, çocuklarını bırakmak istemiyor ama bir yandan da ülkesindeki televizyon ve gazetecilik kariyerine devam etmek istiyor. İkizlerini de yanında Azerbaycan'a götürecek ama onlara yeteri kadar vakit ayıramamaktan da endişe ediyor. "Her şey çocukların geleceği için" diyor.
Doğuş, kendisini 'yüzde 60 Bakülü' olarak tanımlıyor ve ekliyor: "Hanıma kalsa orada doğuracaktı ama ben izin vermedim. Türk pasaportu çok değerli. Bunun kıymetini ileride daha iyi anlayacaklar."
Xosqedem Hanım, Halep'te program yaptığı dönemde görüp etkilendiği 3 yaşındaki bir kız çocuğunu evlatlık edinmek istediğini ama çocuğu ona vermediklerini söylüyor ve "Bir dahaki sefere gittiğimde alacağım" diye ekliyor.
Çift, tanışma hikayelerini anlatmaktan artık bıkmış! Bakü'de bir programda tanıştıklarını yineliyorlar. Xosqedem Hanım'a, "Sizi eşinizin en çok nesi etkiledi?" diye soruyoruz. "Bir sosyal sorumluluk projesi için çocuklarla bir araya gelmiştik. Doğuş'un çocuklara olan yaklaşımı ve merhameti beni etkiledi. Çocuk sahibi olacağımı düşünmüyordum ama Doğuş bu fikrimi değiştirdi" diye cevap veriyor. Doğuş ise "Onu orada görünce, çocuklarımın annesi olacağını hissettim" diyor.
Doğuş, 18'inci albümü 'Aklında Bulunsun'un ilk klibini de çekmiş, "Önümüzdeki hafta yayınlanacak" diyor. "Size artık bir best of albüm yakışır" dediğimde, "Önümüzdeki sene müzikteki 20'nci yılım; best of albümü o zaman yapacağım" diyor.

ÖMER KARAHAN

Oğlunun Arda Turan gibi bir yıldız olmasını istiyor

42 yaşında ilk kez babalık heyecanını yaşayan Doğuş, oğullarından Arda'nın Barcelona'da forma giyen Arda Turan gibi dünyaca ünlü bir futbolcu olmasını istediğini söylüyor. Eşi de bu hayalleri gerçek olursa, oğlunu tribünde ve Azerbaycan bayraklarıyla gururla destekleyeceğini belirtiyor.
Kız çocukları olmasını da isteyen çiftin hayali dört-beş çocuklu bir aile...
40'lı yaşlarında evlenerek mutluluğu yakaladığını söyleyen Doğuş, 90'lı yıllarda popüler olan şarkıcıların hepsinin şimdi evli olduğunu da belirtiyor.
Bugüne kadar birçok hit parçaya imza atan Doğuş, kendisini hiç dinlemediğini söyleyenlerin, bunu itiraf etmekten çekindiğini ve yalan söylediklerini vurguluyor.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile 'de yeni bir dönem başladığını da belirten ünlü şarkıcı, 13 yıldır AK Parti hükümetinin yaptığı çalışmalarla ülkemizin duruşunun güçlendiğini de söylüyor.

MERVE YURTYAPAN

Dört-beş çocuk istiyorlar

23 gün önce babalık heyecanını tadan Doğuş, ikizleri doğduktan sonra hayatının değiştiğini söylüyor. "Kimliklerini ben çıkarttım. Elime aldığımda yaşadığım heyecanı ve mutluluğu size anlatamam. Baba olmak çok farklı bir hismiş. Artık hayatımız onların üzerine kurgulanıyor" diyor. Zor geçen çocukluk yılları nedeniyle daha önce baba olmayı pek düşünmediğini de belirten ünlü şarkıcı, "Evlilik her şeyi değiştirdi. Şimdi iki yetmez; dört-beş çocuğumuz olmalı diye düşünüyorum" diyor.
Müzik kariyeriyle ilgili özeleştiri yapmaktan çekinmeyen Doğuş, bir dönem R&B albümü yaptığını ama sonuçtan çok memnun olmadığını belirtiyor: "'de dikkat çekmedi ama yurt dışında 85 bin sattı. Ben müzikte yeniliklere açığım."
Doğuş, pop müzikte 90'lı yıllara özlem duyulduğunu düşünüyor. Artık şarkıcıların ritim üzerine yazılmış sözlerle çıkış yaptığını ancak kalıcı olamadıklarını vurguluyor.
Doğuş ile sohbetimiz devam ederken, yanımıza eşi Xosqedem Hidayetqizi ile ikiz bebekleri geliyor. Birbirinden güzel iki erkek bebek... Doğuş, ikizlerin birinin kendisine, diğerinin de eşine benzediğini söylüyor. Onlar bebeklerin yüzünün fotoğrafta görünmeseni istemediler ama bize uzun uzun gösterdiler. Bembeyaz tenli, mavi gözlü birbirinden güzel iki erkek bebek.

'KADININ DEDİĞİ OLUYOR'
Onlar, çok iyi bir ikili olmuşlar; hem arkadaş, hem eş, hem de sevgili olduklarını anlatıyorlar. Xosqedem Hanım, Doğuş ile tanışmadan önce onun şarkılarını hiç dinlemediğini ama artık birçok şarkısını ezbere bildiğini söylüyor.
Doğuş, "Evin hakimiyeti kadınlardadır" diyor ve ekliyor: "Erkekler, evin hakimi gibi görünse de genelde kadınların istedikleri oluyor."
Doğuş'un yemekle arasının nasıl olduğunu sorduğumuz Xosquedem Hanım, "Doğuş, Azeri yemeklerini ağır buluyor. Bir gün Bakü'de pilav yapmış. Kendisi spor yaptığı için ona uygun yağsız, tuzsuz ve lapa bir pilav olmuş. Tabii ki yedim ve ona 'Çok güzel olmuş' dedim. Sonuçta ortada bir emek var" diyor.

ÖZLEM AVCI

Kendi kabuğunda çok mutlu

90'lı yıllara damga vuran Doğuş'a babalık yaramış! Oğullarını ilk kucağına aldığında içinin titrediğini söylüyor. Geçmişi silip attığını söyleyen ünlü şarkıcı, "Elbette hatalarım oldu ama hepsi geride kaldı. Bana kimse dokunmasın; kendi kabuğumda mutluyum" diyor.
Eşi ve çocuklarının üzerine titreyen Doğuş, ikizleri bahçeye çıkardıklarında onların yüzünü örtüyor.

KLİP ÇEKİMİNİ ERTELEMİŞ
Yeni albümünü beş ay önce çıkaran ancak henüz klip çekmeyen ünlü şarkıcı, "Yaşanan tatsız olaylardan dolayı klip çekimini erteledim" diyor. Türkiye'deki ilk su altı klibinin kendisine ait olduğunu da belirten Doğuş, "Türkiye'de bazıları inkar etse de beni dinlemeyen yoktur" diyerek iddiasını ortaya koyuyor.
İlk tanıştıklarında Doğuş'un çocukara olan ilgisinden çok etkilendiğini anlatan Xosqedem Hanım, "Doğuş, çocuklara ve hayvanlara hiç kıyamaz. Merhamet duygusu beni çok etkiledi ve onunla evlenmeye karar verdim" diyor. Doğuş da, evlenmeden önce asla çocuk sahibi olmayı düşünmediğini ancak eşiyle tanışınca bu fikrinin değiştiğini belirtiyor.
Bir sinema filmi için son hızla çalışan Doğuş, kendi filminin yönetmenliğini üstleneceğini açıklıyor. 19 yıllık kariyerinde klip çekimlerinde tecrübe sahibi olduğunu belirten ünlü şarkıcı, "Artık yönetmen koltuğuna oturabilirim çünkü gözüme çok güveniyorum" diyor.
15 yıldır tanıdığım ve birçok kez röportaj yaptığım Doğuş, hayranlarının da evliliğini iyi karşıladığını söylüyor. Fanatik bir hayran kitlesine sahip olan ünlü şarkıcı, "Benim müziğe adım attığım yıllarda çıkan tüm popçular evlendi. Artık devir değişti; evlenirsen hayranların azalır hikayesi eskidendi" diyor.
42 yaşında Doğuş, mankenlere taş çıkaran fit vücuduyla ilgili ise "Sporsuz bir hayat düşünemiyorum" diyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eşimi gördüğümde çocuklarımın annesi olacağını hissettim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN