'ye iyi haber

Giriş Tarihi: 7.6.2016 12:41
Deniz Seki'ye iyi haber

Adalet Bakanlığı, "uyuşturucu ticareti yapmak" suçundan hükümlü şarkıcı 'nin, 6 yıl 3 aylık cezasının infazının kalan bir yılını açık cezaevi yerine Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda geçirme talebini kabul etti.

Deniz Seki kapalı cezaevinde kalacak

Adalet Bakanlığı, şarkıcı Seki'nin, hakkındaki hapis cezasının infazının kalan 1 yıllık kısmını "sağlık sorunları" ve "güvenlik" gerekçeleriyle bulunduğu Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda tamamlama talebini değerlendirdi.

Adalet Bakanlığı İdare ve Gözlem Kurulu'nun kararında, yönetmelik gereği, hükümlü 'nin 5 Haziran'da açık infaz kurumuna geçmesi gerektiği hatırlatıldı.

DENİZ SEKİ'DEN 'KAPALI CEZAEVİ' TALEBİ Yönetmelikte yapılan değişikliğe atıfta bulunulan kararda, ''Hükümlü 'nin tüm Türkiye tarafından tanınan bir ses sanatçısı olduğu, kamuoyunda tanınan biri olması, durumu ve konumu itibarıyla açık ceza infaz kurumuna gittiğinde, açık ceza infaz kurumunda verilen işleri yerine getiremeyeceği ve uyum sağlayamayabileceği anlaşılmıştır." denildi.

İdare ve Gözlem Kurulu, bu gerekçelerle, hükümlü Seki'nin, cezasının infazına kapalı ceza infaz kurumunda devam etmesine karar verdi. Seki hakkında karar, oy birliğiyle alındı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Deniz Seki'ye iyi haber
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN