Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hayalim bir single bir bebek bir de albüm

Sanat hayatı boyunca ilk kez bir single çıkaran “Albüm yapmamayı ihanet gibi görmüyorum, a ayak uydurulmalı” diyor. Yönetmen Yonat’la evli olan Nadide Sultan yeni planlarını da açıkladı: Hayalim yeni single, bebek ve albüm

Giriş Tarihi: 11.6.2016
Hayalim bir single bir bebek bir de albüm
'Kalbimin Sahibi' adlı bir single çıkaran ünlü şarkıcı , GÜNAYDIN'ın sorularını yanıtladı. İki yıldır yönetmen Yonat'la evli olan Nadide Sultan, kariyeri, evliliği ve yeni projeleri hakkında konuştu.
İlk kez bir single çıkardınız... Nasıl bir çalışma oldu, anlatır mısınız?
Avrupa Müzik'le bunu 1.5 senedir konuşuyorduk ve şarkı arayışındaydık. Sonunda 'Kalbimin Sahibi' adlı şarkıyı ilk kez dinlediğimde çok heyecanlandım. Albüm yapmamayı ihanet gibi görmüyorum; a ayak uydurmamak hata olur. Zaman neyi istiyorsa, insanlar da kendilerini güncellemeli. Bundan sonra bir single daha çıkaracağım, daha sonra da bir albüm.

DEMİR LADY DEĞİLİM
Sizden sanat sektörüyle ilgili bir özeleştiri yapmanızı istesek...
Yaşanan her şey yaşanılması gerektiği için olmuştur. Bizimkisi çok uzun soluklu bir iş. Zaman zaman çok ortalarda olursunuz, bazen geride kalırsınız. Bu durum iyi bir şarkı bulup bulmadığınızla da alakalı. Ben hissettiğim şarkıları söylüyorum ve sevdiğim işi yapıyorum. Sevdiğin işi yapmak ve bundan para kazanmak çok büyük bir şans.
Sahnelerden uzak kalırsanız neler hissedersiniz?
İnsanın her zaman B planı olmalıdır ama bunu da çok ciddiye almamalı yoksa büyük kaygılar yaşamaya başlar. Sen elinden gelenin en iyisini yaparsın, ondan sonra teslim olursun; ben hayata böyle bakmaktan yanayım açıkçası.
Sizin camiada naif bir duruşunuz var...
Çok neşeliyimdir ama kırılgan bir tarafım da vardır. Eskiye göre daha sakinim ama artık gereksiz hırslardan arındığımı düşünüyorum. Müzik yapan bir insanın naif olması gerektiğini düşünüyorum. Ne yapabilirim yapım bu, etrafımdaki olaylardan çabuk etkilenirim; demir lady değilim.
Bundan sonra neler planlıyorsunuz?
Şarkı yazmaya devam ediyorum. Diğer şarkılar, benim şarkılarımdan daha güzelse, onlarla yolu devam ediyorum. Doktoramı dondurdum şu anda. Eskiden "İnsanlar nasıl doktorayı bitiremezler?" derdim. Ben üniversiteye bile sonradan girerek derece ile bitirdim, master yaptım. Ama doktora gerçekten çok zormuş. Her gün 50 sayfa okumam, diğer yandan da işimi yapmam lazım. İşimi ihmal edeceğimi düşünerek doktora tezimi dondurdum. Ben okumayı çok seviyorum, hatta akademik kariyerimde profesörlüğe kadar gitmek isterim. Akademisyenler bana kızmasın ama doktora benim için şu anda hobi.
Hakan Yonat'la evliliğiniz nasıl gidiyor?
Ağustos'ta ikinci yılımıza gireceğiz. Çok keyifli, eğlenceli bir evliliğimiz var. Allah herkese böyle evlilik nasip etsin. Hakan, hem reklamcı, hem yönetmen olunca bana işimle ilgili her konuda bana büyük destek oluyor. Çok şanslıyım.
Bebek planınız yok mu?
Bundan sonrası için kesinlikle bebek planımız var; bir single, bir bebek, bir albüm.
Nasıl bir anne olursunuz?
Biraz kuralları olan bir anne olurum. Yabancılar çocuklarını nasıl rahat bırakıyorlar, ben de öyle yaparım; düşsün, kalksın isterim çünkü öyle özgüven kazanır çocuk. Üzerine titrememeye çalışacağım ama pimpirikli bir yapım var, umarım rahat olmayı başarırım.
Birbirinizi kıskanır mısınız?
Kıskançlık problemimiz yoktur. O raddeye getirecek bir şey yapmayız birbirimize.

?EVLİLİK TELEVİZYON DEĞİL BOZULDU DİYE ATILMAZ
Sizce son yıllarda neden boşanmalar arttı?
Bence evlilikler de, boşanmalar da arttı. 'Elektrik aldım senden' deyip iki dakikada evleniyor insanlar. Evleneceğin kişiyi çok iyi tartmak, biçmek lazım. Ben biraz eski kafalıyım. Böyle işlerden anne-baba iyi anlıyor bence. Gençlerin biraz anne ve babalarının rızasını alıp evlenmeleri gerekiyor. Çok çabuk evlensen de çok çabuk vazgeçmemek gerekiyor. Madem evlendin, bazı şeylere tahammül edeceksin. Bozuldu diye atmayacaksın.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hayalim bir single bir bebek bir de albüm
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN