Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hayranlarımız konserlere torunlarını da getiriyor

Expo 2016 ’da unutulmaz bir konser veren ünlü İngiliz grup Status Quo’nun kurucularından Francis Rossi: 50 yıldır sahnedeyiz. Hayranlarımız artık konserlere çocuklarını, hatta torunlarını getiriyor

Giriş Tarihi: 15.6.2016
Hayranlarımız konserlere torunlarını da getiriyor
Efsanevi İngiliz rock grubu Status Quo, dün gece Expo 2016 Antalya'da muhteşem bir konser verdi. Temelleri 1960'lı yıllarda atılan ve 50 yıldır sahnesinde söz sahibi olan grup, hayranlarına unutulmaz bir gece yaşattı. Rick Parfitt, Andy Bown, John Edwards ve Leon Cave'den oluşan grubun kurucusu ve gitaristi Francis Rossi, GÜNAYDIN'ın sorularını yanıtladı...

Neredeyse 50 yıldır birlikte müzik yapıyorsunuz. Bu nasıl bir his? Zorlukları var mı?
Birlikteliğimiz, birçok evlilikten ve hatta bazı imparatorluklardan bile uzun sürdü! Bazen kendiliğinden oluveriyor; buna müziğin sihri diyebiliriz. Bunca dan sonra birçok konuda otomatikleşiyorsun. Birbirimizin tarzını çok iyi biliyoruz artık.

BİRLİKTE BÜYÜDÜK

Böylesine uzun ömürlü bir grubun parçası olmanın iyi ve kötü yanları neler?
Aslında hiç kötü yanı yok... Dünyanın birçok yerini gördük, şarkılarımızı çaldık ve muhteşem insanlarla tanıştık. Her şey muhteşemdi ve hiçbir şikayetim yok. Öte yandan artık eskisi kadar genç değiliz ve 'Electric' turnemizin son olacağını açıkladık. Bu acı vermeye başladı!

60'lar, 70'ler ve 2000'ler... 50 yılda müzikte neler değişti?
Her şeyin değiştiğini söyleyebilirim. Ancak şanslıyız ki, Status Quo her zaman canlı müzik yaptı. Bu da bu işin en az değişen kısmı...

Peki ya müzik dinleyicisinde nasıl değişiklikler oldu?
Biz pek çok hayranımızla birlikte büyüdük. Şimdi konserlerimize çocuklarını, hatta torunlarını getiriyorlar. Bir Status Quo dinleyicisi, her zaman sadık ve enerjiktir. Bu asla değişmez. Onları çok seviyoruz.

Her zaman güncel, yeni ve genç kalmak için sırlarınız var mı?
Status Quo, hiçbir zaman 'modaya uygun' bir grup olmadı. Bu da asla demode olmayacağımızı gösteriyor. Grubumuz için çok iyi bir özellik bu. Biz müziğimizi yapıyoruz; insanlar bunu beğeniyorsa muhteşem... Eğer albümlerimizi beğenmezlerse, onlara konserimize de gelmemelerini tavsiye ederim. Konseri de beğenmeyeceklerdir çünkü müzik çok gürültülü olacak!

ATMOSFER MUHTEŞEM

Dünyaca ünlü İngiliz müzik grupları arasında kendinizi nerede görüyorsunuz?
İngiltere ve dışından birçok muhteşem, büyük grupla birlikte çaldık. Pek çok başarı kazandık ve neredeyse hepsinden daha uzun süre dayandık. Ancak kendimizi diğer müzisyenlerden aşağıda veya yukarıda konumlandırmıyoruz. Biz müziğimizi yapıyoruz ve insanların bundan keyif almasını umuyoruz.

Türkiye'ye gelmek ve Antalya'da sahneye çıkmak size kendinizi nasıl hissettirdi?
Ne zaman bilmediğimiz ve düzenli olarak sahneye çıkmadığımız bir ülkeye gitsek, o ülkenin tadını almaya çalışırız. Tanıştığımız insanlarla sohbet ederiz, radyonun sesini açıp çalan müziğe kulak veririz. Bu yeni müzikler keşfetmenin harika bir yolu...

Expo 2016 Antalya'da muhteşem bir konser verdiniz. Hayranlarınızdan nasıl tepkiler aldınız?
Dünyanın her yerindeki hayranlarımız bizim için çok özel. Bizi izlemeye geldikleri için onlara minnettarız. Her seferinde onlara sahnede en iyi şovumuzu sergilemek için sabırsızlanıyoruz. 'daki konserimizde de muhteşem bir atmosfer vardı. Bizi her zaman izleyin ve rock'a hazır olun!
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hayranlarımız konserlere torunlarını da getiriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN