Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hayattaki en büyük motivasyon oğlum

DJ Suat Ateşdağlı, tıp ya da siyasal bilimler okumak isteyen 19 yaşındaki oğlu ’i anlattı: En büyük motivasyon kaynağım oğlum. Varlığı, beni daha çok kamçıladı

Giriş Tarihi: 17.6.2016
Hayattaki en büyük motivasyon oğlum
Ünlü DJ, Suat Ateşdağlı, en sevdiği şarkılardan oluşan 'Top 10' adını verdiği albümü çıkardı. 32 yıl boyunca pek çok ünlü isimle çalışan Suat Ateşdağlı, "En büyük hikayem" dediği oğlu 'le birlikte ilk kez röportaj verdi:
Bu benim dokuzuncu albümüm. Üç ayda hazırladım. Eylül'de de bambaşka bir projeye imza atacağım. Herkes proje albümler çıkarıyor ama biz onları 8-10 sene önce yaptık. Mesleğin erozyona uğradığını görüyorum; bu beni rahatsız ediyor. Önüne gelen DJ oluyor. Kendi mesleklerinde ünlü olmuş kiler de DJ'lik yapıyor. Dünyada da böyle; Paris Hilton bile DJ oldu. Biz Esma Sultan Yalısı'nda onunla beraber de çaldık. Ama artık iş öyle bir yere geldi ki; kim en iyi ahlaksızsa, o DJ oluyor.
Ben zaten yolumu almışım kardeşim, ben başka kulvardayım zaten. Benden daha iyi olabilirsiniz ama asla benim gibi olamazsınız. Ben başka bir adamım. Açıkçası kimin ne yaptığı beni ilgilendirmiyor. Ama benim yanımda çalışan, yetişen bir sürü genç DJ var. Ben bunlara sahip çıkmazsam yazıklar olsun benim 32 yılıma. Ben onların rakibi değilim, abisiyim, diğerlerinin de korkulu rüyasıyım.
Ben oğlum Emir'e ufaklığından beri hiç karışmadım. Ne istiyorsa onu olsun. DJ'lik babadan oğula geçen genetik bir şey değil sonuçta. Çok başarılı bir eğitim hayatı var. İtalyan Lisesi'ni bitirdi. İtalya'dan burs aldı.
Sabahlara kadar çalıştığım, çok uykusuz kaldığım günler oldu. Bu meslekte 32 yıl alın teriyle, emekle çalıştım. Bize bir yerlerden fabrikalar, arsalar kalmadı. Emir'i büyük emekle yetiştirdik. Sabahlara kadar çalışıp sadece ona hedeflenen, onun için uğraşan birinin geldiği bu güzel noktayı Allah her babaya nasip etsin. En büyük motivasyon kaynağım oğlum oldu. Varlığı beni daha çok kamçıladı. Kafamı yastığa rahat koyuyorum. İnşallah benim gibi bu rahatlıkta olan çok baba vardır. Onun bu donanıma sahip olmasında annesinin çok büyük payı var.

BENDEN SÜREKLİ KONSER BİLETİ İSTİYORLAR
Ben, babam gibi DJ olmak istemiyorum. İyi yapsan 'Suat'ın oğlu zaten', kötü yapsam 'Suat'ın oğlu böyle mi olur?' diyecekler. O yüzden en iyisi bu işe hiç bulaşmamak. Gece hayatını pek sevmiyorum zaten. Ben okumayı sevdim; ya Milano'da siyasal bilimler okuyacağım ya da Roma'da tıp okuyacağım.
Suat Ateşdağlı'nın oğlu olmak hem zor, hem kolay. Benden sürekli bilet istiyorlar; o istekler beni biraz zor durumda bırakıyor. Babamla her gurur duyuyorum tabii ki.
Babam en çok yalan söylenmesine kızar. O yüzden her zaman hep doğruyu söylememi ister. Babam aslında olduğu gibidir; maskeleri yoktur. Genelde komiktir ama lakayıtlıktan nefret eder. En büyük ortak noktamız Galatasaray. Onunla birlikte maça gitmeyi çok seviyorum.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hayattaki en büyük motivasyon oğlum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN