Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Misafirler ilk önce evin kokusunu duyuyor

Evinize bir misafir geldiğinde ilk önce neye ettiğini biliyor musunuz? ’de yapılan bir araştırmaya göre misafirler önce kokuya dikkat ediyor, hemen ardından çiçeklere, ikramlara ve etraftaki ıvır zıvırlara göz atıyor

Giriş Tarihi: 18.6.2016
Misafirler ilk önce evin kokusunu duyuyor
'de yapılan bir araştırmada, evinize gelen misafirlerin ilk ettikleriyle ilgili enteresan bilgilere yer verdi. Cosmopolitan dergisi de son sayısında bu bilgileri derledi:

AYAKKABI KOKUSUNA DİKKAT
Kapıdan girer girmez siz de dahil, herkesin ilk dikkat ettiği tabii ki evinizin nasıl koktuğudur. Siz farkında olmasanız da girişte dolapta tuttuğunuz spor ayakkabılarınız bazı kokular yayabilir. Koku yapabilecek ayakkabılarınızı kutularıyla birlikte kaldırmak yararınıza olacak. O kutuları dolap içine koyabilirsiniz ya da kapaklarının iyice kapalı olduğundan emin olmalısınız. Mum kokusu herkesin hoşuna gider. Ama çok keskin kokulu mumlar kullanmamaya dikkat edin. Misafirlerinizin burunlarının sızlamasını istemezsiniz herhalde, öyle değil mi?

ÇİÇEKLERE DİKKAT EDİN
Özenle baktığınız orkidelerinizden bahsetmiyoruz. Çiçekçiden satın alacağınız taze çiçekler evinizin mis gibi kokmasını sağlayacağı gibi, dekorasyona da renk katar. Ayrıca çiçeklerin insanlar üzerindeki mutlu edici etkisini yabana atmamak gerek!

SADECE BİR ŞİŞE İÇECEK OLMASIN
Misafirlerinizi yemeğe çağırmasanız bile, evinize geldiklerinde sizden küçük de olsa ikram beklerler. Kanepeler hazırlayabilir ya da bir şey hazırlamak isteğinde değilseniz hazır birkaç meze alabilirsiniz. İçecek ikramı yapacaksanız sadece bir çeşit içecek olmamasına özen gösterin. Hatta bol şişe görmek, onların iştahını kabartacaktır.

IVIR ZIVIR ÇOKSA...
Evinizde sadece kendiniz olduğunuz zaman her şey bir yerde olsa ve etraf çok dağınık olsa da, aradığınızı her zaman bulabileceğiniz savunmasını yaparsınız ya; onu misafir varken unutun. Gelen en yakın arkadaşınız olsa bile, dağınıklık göz yorar ve konuşurken bile size odaklanamaz. Eve birileri gelmeden önce tüm dağınıklığı bir anda ortadan kaldıramayacağınızı düşünüyorsanız, size fazlalık gibi görünen her şeyi dolaplara koyun. Sadece dolapları çok tıkabasa doldurmamaya çalışın çünkü dolabı açtığınız anda üzerinize fazlalıkların yığılması hiç hoş görüntü oluşturmaz.

BANYO DÜZENİ
Evinize gelen misafir mutlaka tuvaleti kullanacaktır. Banyonuzdaki duşun temizliğinden daha çok, misafiriniz sabununuzun kokusuna ve tuvalet kağıdınıza dikkat ediyor. Sıvı sabun kullanıyorsanız sabunun bitmediğine, tuvalet kağıdının ise az kalmadığına özen gösterin.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Misafirler ilk önce evin kokusunu duyuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN