Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Üçüncü sayfa haberleri dizilerden beter

Kırgın Çiçekler’de otoriter anne ‘Selin’i oynayan Burcu Almeman: Diziyi izlerken ‘Bu kadar da olmaz’ dediğim sahneler oluyor ama gazetelerin üçüncü sayfa haberleri, dizilerden daha beter

Giriş Tarihi: 20.6.2016
Üçüncü sayfa haberleri dizilerden beter
atv'nin sevilen dizisi 'Kırgın Çiçekler'de 'Selin' karakterini canlandıran Burcu Almeman, dizide otoriter bir anneyi oynuyor ama gerçek hayatta tam tersi çok yumuşak huylu bir anne olduğunu söylüyor. "Çocuklarımın vicdanlı yetişmelerini isterim" diyen Almeman ile diziyi ve özel hayatını konuştuk…

Dizide canlandırdığınız 'Selin' nasıl bir karakter?
'Selin' aslında iyi bir anne. Genelde her annede olan evladını koruma içgüdüsüyle hareket ediyor. İleride oğlu 'Güney'in diğerleriyle arasındaki sosyal statü farkından dolayı üzüleceğini düşündüğü için ilişkilerine karşı çıkıyor. Zengin, kibar, bakımlı bir kadın. Kendisi de zengin bir aileden geldiği için 'Güney' ve 'Songül'ü anlamakta zorluk çektiğini düşünüyorum.

ZIT KUTUPLAR GİBİYİZ

Dizinin konusu olan yetimhanede kalan kızların hikayesi sizi nasıl etkiledi?
Tabii ki üzücü. Dizi, böyle çok hayatın olduğunu hatırlatıyor bize. Hiç ailesini göremeyen kızlar olduğu gibi bir de ailesi olduğu halde onlara ulaşamayan '' ve 'Eylül' var dizide. 'Kader' ve 'Eylül'ün durumu beni çok etkiliyor.

Siz de bir annesiniz; dizide yaşananları nasıl değerlendiriyorsunuz?
'Selin'le zıt kutuplar gibi farklıyız. Evet, bir anneyim ama çocuklarım böyle bir durum yaşasa asla müdahale etmem.

Diziyi izlerken neler hissediyorsunuz?
İzlerken çok üzülüyorum, 'Yok canım, bu kadar da olmaz' dediğim sahneler oluyor. Ama gazetelerin üçüncü sayfa haberlerine baktığınızda, maalesef gerçek hayatta daha beter şeylerin yaşandığını görüyorsunuz.

Özellikle anneler, sosyal medyada diziden çok etkilendiklerini yazıyorlar. Bir anne olarak sizi en çok etkileyen sahneler hangileriydi?
Anne olarak çok farklı bakıyoruz tabii olaylara. 'Mesude'nin 'Eylül'e inanmamasına, ben de seyirci gibi sinir oluyorum. Ya da 'Banu'nun yaptıkları beni de çileden çıkartıyor. 'Kader'in her şeye rağmen annesini ve kardeşini koruma hissi de beni çok etkiliyor.

Siz nasıl bir annesiniz? Çocuklarınızı yetiştirirken nelere dikkat ediyorsunuz?
Fazla yumuşak bir anneyim. Sert görünürüm ama çok çabuk yumuşarım. Evdeki dengeyi eşim sayesinde sağlıyoruz. Vicdan, insanın en önemli özelliği bence. Bütün çabam, vicdanlı çocuklar yetiştirmek.

Dizide oğlunuz yetimhanede kalan bir kızla ilişki yaşıyor. Gerçekte böyle bir şey yaşasanız, bu ilişkiye karşı tutumunuz ne olur?
Her anne çocuğu mutlu olsun, hiç üzülmesin ister. İlişkisinde yanlış gördüğüm bir takım durumlar varsa tabii ki onu uyarırım. Ama sonuç itibariyle bu onun hayatı; nasıl ve kiminle yaşamak istediğine o karar verecek.

Canlandırdığınız karakterle ilgili nasıl yorumlar alıyorsunuz?
Yapılan yorumları sosyal medyadan takip ediyorum. Cevaplayamasam da mutlaka okuyorum. 'Songül' ile 'Güney'i kabullenmemiş olmama tabii ki tepki gösteriyorlar ama bir yandan da beni seviyorlar. Yani beni diğer anneler gibi tamamen kötü görmüyorlar.

KÜÇÜK ROLDÜ AMA BENİM MİLADIMDI

Bugüne kadar oynadığınız karakterler arasında sizi en çok hangisi etkiledi?
'Muhteşem Yüzyıl Kösem'in ilk bölümünde 'Kösem'in annesi 'Maria'yı oynamıştım; beni en çok etkileyen rolümdü diyebilirim. Kısacık bir rol olmasına rağmen benim açımdan miladımdır.

Yer alacağınız projeleri seçerken özellikle nelere dikkat edersiniz?
Tabii ki öncelikle yönetmen faktörü çok önemli. İyi ve sizi anlayan, elektriğinizin tuttuğu bir yönetmenle birlikte ekranda harikalar yaratabilirsiniz. Oynayacağım karakter, 'mış' gibi yapmadan üzerime giyebileceğim bir giysi olmalı. Sonra birlikte rol aldığınız oyuncular ve ekibin iyi olması çok önemli. Zaten birlikte çalıştığım Tümay Özokur Turhan ve ekibiyle her doğru projeleri buluyoruz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üçüncü sayfa haberleri dizilerden beter
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN