Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türklerin Karadağ çıkarması

Vizesiz seyahat edilebilen Karadağ, Türklerin son yıllardaki favori tatil adreslerinden biri... Bu küçük Balkan ülkesinin güzel şehri Budva’da, Asena ve Serdar Ortaç’ın sahneye çıktığı Summer Party 2016’ya katıldık

Giriş Tarihi: 5.7.2016
Türklerin Karadağ çıkarması
Türklerin son dönemdeki gözde tatil rotalarından biri de; Karadağ (Montenegro). Adriyatik Denizi kıyısındaki bu Balkan ülkesi, kendi anayasasında şu sözlerle tarif ediliyor: 'Demokratik, refah ve çevreci bir ülke...' Karadağ'da geçirdiğimiz iki gün boyunca, ülkenin çevreci yanını görme fırsatı bulduk; her yer tertemiz ve yemyeşildi. Refah kısmına gelince; ülkede asgari ücret 350 Euro, kişi başı milli gelir ise 5 bin dolar civarında. Yine de insanlar mutlu... NATO ülkesi olan ama henüz Avrupa Birliği'ne girmemiş olan Karadağ'ın Türklerin akınına uğrama nedeni ise, bizden vize istememesi. Bu nedenle günde iki uçak, bu ülkeye Türk turist taşıyor. Uçakta yer bulmak ise hayli zordu. Ülkeye gidiş nedenimiz ise; Karadağ'ın en büyük kenti olan Budva'ya, Merit International tarafından yapılan yeni yatırımları görmek ve düzenlenen yaz partisine katılmaktı. Budva'nın en ünlü oteli olan Splendid'te düzenlenen Summer Party 2016'da, Türkiye'den gelen konukların yanı sıra Avrupa'nın farklı şehirlerinden gelen çok sayıda yabancı katılımcı da vardı. Partide ilk olarak ünlü oryantal Asena sahneye çıktı. Kıvrak danslarıyla ilk andan itibaren konukları dans ettiren Asena, performansıyla büyük alkış aldı. Dansının bir bölümünü sahneden inerek konukların arasında sergileyen ünlü oryantal, partiye hızlı bir giriş yapılmasını sağladı.

ORTAÇ HERKESİ OYNATTI
Asena'nın ardından sahneye çıkan Serdar Ortaç'a ise konukların ilgisi bir hayli yoğun oldu. Balkan ülkelerinde önemli bir hayran kitlesi bulunduğu bilinen ve müzik listelerinde de üst sıralarda bulunan ünlü şarkıcı, sahne performansıyla büyük beğeni kazandı. Hareketli parçalarda konuklara dansa etmeleri için ısrar eden ve herkesi oynatan Ortaç'a dansçıları da eşlik etti. Sık sık sahneden inerek şarkılarını konukları arasında seslendiren ünlü şarkıcı, konuklardan gelen istek parçaları seslendirip onlarla bol bol fotoğraf çektirdi. 2006 yılında çekilen 'James Bond' filmi 'Casino Royal'e de evsahipliği yapan Splendid Hotel'de gerçekleştirilen parti, konuklara keyifli bir gece yaşattı. Summer Party 2016'ya katılanlar arasında ünlü şarkıcı Erkan Güleryüz ve Nilay Dorsa da vardı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türklerin Karadağ çıkarması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN