Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Demokrasi nöbetine devam

Ünlü isimler, demokrasi nöbeti için İstanbul’un ardından soluğu Meydanı’nda aldı. Türk bayraklarını kuşanan halkla birlikte demokrasi nöbetini sürdürdü

Giriş Tarihi: 22.7.2016
Demokrasi nöbetine devam

Esra Erol - Yunus GöksuDarbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın halka 'sokaklara çıkın' çağrısı yapmasının ardından ünlü isimler ilk günden beri meydanlarda halkın coşkusuna katılıyor. Binlerce vatandaşın arasında sanat ve siyaset dünyası ön saflarda yerini aldı. Önceki akşam Üsküdar Kısıklı Meydanı'ndaki nöbette; Nihat Hatipoğlu, Esra , Hasan Kaçan, Niran Ünsal gibi isimler kurulan platforma çıkarak nöbet tutan halka seslendi. 'Darbeye hayır' sloganıyla birlik olan ünlüler, "Halkımızın ve cumhurbaşkanımızın yanındayız" diyerek FETÖ terör örgütüne lanet ettiler. cevriye nine idam istedi Alişan, Nihat Doğan, Kutsi, Berdan Mardini, Polat Yağcı, Emre Altuğ ve Ece Erken gibi ünlü isimler İstanbul'un ardından rotayı Meydanı'na çevirdi. Alişan, sosyal medya hesabından kurulan platforma çıkarak konuşma yapmak isteyen yaşlı bir vatandaşla arasında geçen diyaloğu paylaştı: "Ankara'da Cevriye Ninem, ben konuşma yaptıktan sonra elimden tuttu ve 'Beni sahneye götür, benim de söyleyeceklerim var' dedi. Cevriye Nine tam 87 yaşında... Ninem bir elinde baston, bir elinde bayrağıyla beş gecedir meydana geliyormuş. 'Allah devletimize zeval vermesin' diye söze başladı ve 'Bunu yapan hainlerin müebbet hapisle cezalandırılmasını değil idam edilmesini istiyorum, bu yaşıma kadar böyle hainlik görmedim' dedi. Gezegen Mehmet sordu neneme: 'Bunu yapan senin evladın olsa ne yapardın nene?' Ninem, 'Evladım olsa aynı şekilde cezalandırılmasını isterdim' dedi. Bu yaşında zar zor yürürken bayrağını alıp o meydana geldin ya; Allah senin akan her damla gözyaşını fitil fitil hainlerden çıkarsın. Bu kadar yüce düşüncelere sahip insanlarımız varken evelallah Türkiye'min sırtı hiç bir zaman yere gelmez."

Demokrasi nöbetine devam!

KAHRAMAN NİNE
Beş gündür sokaklarda demokrasi nöbeti tutan 87 yaşındaki Cevriye Nine Alişan'a "Benim de diyeceğim var"diyerek sahneye çıktı ve darbe girişimi yapanların idam cezası almasını istediğini söyledi.

DEMOKRASİ ŞEHİTLERİ ANITINA ZİYARET
ATV'DEKİ 'Esra Erol'da' programının sunucusu Esra Erol, Kısıklı meydanındaki coşkuya katılmadan önce Taksim Meydanı'na gitti. Demokrasi şehitleri anıtını ziyaret eden Erol, "Demokratik bir ülkede insanca hayatını sürdürebilmek için yaşamını hiçe sayan vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet dilerim" dedi.

Nihat Hatipoğlu Kısıklı'da vatandaşlarla dua etti

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Demokrasi nöbetine devam
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN