Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘O gece anladık ki ülkemizin Erdoğan gibi bir lidere ihtiyacı var’

Tüm ’nin meydanlara akın ettiği demokrasi nöbetinin önceki akşamki durağı Cumhuriyet Meydanı’ydı. Antalya Valisi Münir Karaloğlu ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in de katıldığı gecede; sanat dünyasının ünlü isimleri Antalyalılarla bir araya geldi. Biz de Her Kafadan Bir Ses ekibi olarak bayraklarımızı alıp Antalya’ya gittik ve ünlü isimlerle birlikte demokrasi nöbetine destek verdik

Giriş Tarihi: 28.7.2016
‘O gece anladık ki ülkemizin Erdoğan gibi bir lidere ihtiyacı var’
HER KAFADAN BİR SES
Demokrasi nöbetine destek veren sanatçılar arasında; Mustafa Ceceli, Nihat Doğan, Murat Dalkılıç, , Ece Erken, Kutsi, Davut Güloğlu, Ahmet Selçuk İlkan, Faik Öztürk, Bengü, Serkan Kaya, Saruhan Hünel, Ümit Sayın, İsmail Özkan, Doğuş-Hoşqedem Hidayetqızı, Yeşim Salkım, Sefa Doğanay ve Berdan Mardini de vardı.

İLKER GEZİCİ
Alişan, 'Yalaka' diyenlere yanıt verdi
İlk günden beri eline bayrağı alarak meydanlara inen Polat Yağcı ve sanatçı ekibiyle, önceki akşam Antalya'daki demokrasi nöbetinde bir aradaydık. 'nin dört bir yanında, 7'den 70'e herkes meydanları doldurmuştu ve 'da da manzara aynıydı. Antalyalılar, aşırı sıcak ve neme rağmen meydanları boş bırakmadı.
Üzerinde Türkiye forması olan 9-10 yaşındaki bir çocuğa "Neden buradasın?" diye sordum, "Sanatçıları görmeye geldim" dedi. Halkın yoğun ilgisinde, ünlü isimlerin de büyük payı var. Havalimanından iner inmez, sanatçıların çevresini saran vatandaşlar, ünlülerle fotoğraf çektirmek için birbirleriyle yarıştı.
Meydanda konuştuğum 70 yaşlarındaki bir teyze, Ankara'dan geldiğini belirterek "Bu birlikberaberlik coşkusu çok hoşuma gitti. O yüzden torunlarımla birlikte buraya geldim" dedi.

MEYDANIN YILDIZI NİHAT DOĞAN
30'u aşkın sanatçının katıldığı gecede, önce Belediye Başkanı Menderes Türel, sonra da sanatçılar 'Dombra' şarkısıyla sahneye çıktı. Polat Yağcı'nın organizasyonu ve Gezegen Mehmet, Afrikalı Ali, Hopdedik Ayhan ve Ersin Düzen'in sunumuyla sahneye çıkan sanatçılar; 'darbeye hayır' deyip darbecilere lanet yağdırdı.
Demokrasi nöbetlerinin, en ateşli konuşmacısının Nihat Doğan olduğunu gördük. Hopdedik Ayhan, "Nihat, çok coşkulu konuşuyor. Halk onun konuşmasıyla kendisinden geçiyor" derken, Doğan'ın konuşmasını özellikle sona bıraktıklarını söylüyor.
Nihat Doğan, "Demokrasi destanı yazan sizlerin önünde eğiliyorum" diyerek başladığı konuşmasını, ayetlerden ve hadislerden alıntılarla destekledi. 10 dakika boyunca tecrübeli bir politikacı gibi halka seslenen Doğan, büyük bir coşkuyla alkışlandı.
İlk günden beri meydanlarda bayrak sallayan Alişan ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'a destek olduğu için kendisine hâlâ 'Saray yalakası' dendiğini hatırlatarak şöyle konuştu: "Bu kişiler unutmasın ki, ben 25 yıl önce de Alişan'dım, şimdi de Alişan'ım. O gün de Recep Tayyip Erdoğan'ın yanındaydım, bugün de yanındayım. Ömrümün sonuna kadar devletime ve cumhurbaşkanımıza destek olmaya devam edeceğim." Onlarca sanatçıya verdiği şarkılarla tanınan Ahmet Selçuk İlkan da demokrasi şehitlerine yazdığı şiiri ilk kez paylaştı.

Ömer KARAHAN
Kilometrelerce yol yapan sanatçılara helal olsun!
FETÖ'cü teröristlerin 15 Temmuz'daki hain darbe girişiminin ardından, meydanlara ve sokaklara çıkan Türk halkının demokrasi nöbeti coşkuyla devam ediyor. Sağduyulu sanatçılar da, ilk günden itibaren vatandaşlarla omuz omuza meydanlardaki yerini aldı. Türkiye'nin doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine şehir şehir dolaşan sanatçılar, halkla birlikte demokrasi nöbeti tutuyor.
Geçtiğimiz günlerde İstanbul Kısıklı'daki demokrasi nöbetine katılmıştım. Önceki akşam da ekip arkadaşlarım Özlem Avcı, Merve Yurtyapan ve İlker Gezici ile birlikte Antalya'ya giderek Cumhuriyet Meydanı'nda sanatçılarla bir araya geldik. Kimler yoktu ki... Murat Dalkılıç'tan Yeşim Salkım'a, Kutsi'den Ece Erken'e, Alişan'dan Bengü'ye kadar onlarca ünlü isim, Antalya'da vatandaşlarla birlikteydi. Bu tarz organizasyonların ne kadar zor olduğunu bildiğimden, Polat Yağcı'ya bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Yağcı, nöbete destek veren 30'dan fazla sanatçıyı adeta bir orkestra şefi gibi yönetti.
Meydanda bir araya geldiğimiz Alişan, gecenin coşkulu isimlerindendi. Kutsi'nin konuşmasına, Türk bayrağını öperek başlaması da büyük alkış aldı. Ailesinde subaylar olduğunu belirten Ece Erken ise, FETÖ'cü teröristler yüzünden Türk Silahlı Kuvvetleri'ne duyulan güvenin sarsılmaması gerektiğini söyledi.
Doğuş'un Azeri eşi Hoşqedem Hidayetqızı'nın 'Ne mutlu Türküm diyene' sözleri, meydandaki herkesi etkiledi. Sahnede 'Türkiyem' şarkısını söyleyen Mustafa Yıldızdoğan'a, onbinlerce kişiyle birlikte ünlü sanatçıların da eşlik etmesi unutulmaz bir andı.
Demokrasi nöbetinde gördüm ki; İstanbul'da, Antalya'da ve tüm Türkiye'de, meydanlarda omuz omuzayız ve bir aradayız. Sanatçıların, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Meydanları boş bırakmayın' sözüne uyarak, uykusuzluğa ve yorgunluğa meydan okuyup şehir şehir dolaşmasına helal olsun diyorum. Bu süreçte onlar da çok meşakkatli günler geçiriyorlar.

Merve YURTYAPAN
'Huzurumuzu bozamazlar'
Önceki akşam demokrasi nöbetine katılan ünlü isimler, vatandaşların arasından geçerek Cumhuriyet Meydanı'na gitti. Sanatçılar, sıcak havaya ve kalabalığa rağmen kendileriyle fotoğraf çektirmek isteyenleri kırmadı.
Alanda tam bir şölen havası vardı. Türk bayrağını alan yaşlıgenç herkes meydana akın etti. Sanatçılar, coşkulu kalabalığın alkışları eşliğinde sahneye çıktı. Alişan ve Ece Erken, ekibin en enerjik isimlerindendi. Türk bayrağını ellerinden düşürmeyen ikiliden Alişan sempatik tavırlarıyla herkesin sevgisini kazandı. Mustafa Ceceli de duygulu konuşmasıyla uzun süre alkışlandı.
İlk günden beri demokrasi nöbetine destek veren Alişan, şöyle konuştu: "Halkımıza meydanları boş bırakmadıkları için teşekkür ediyoruz. Canını hiçe saymış, bu yola başkoymuş bir Cumhurbaşkanı ve Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan var. Allah ondan razı olsun. Her zaman devletimizin yanındayız."
Sahneye Azeri eşi Hoşqedem Hidayetqızı ile çıkan Doğuş, vatandaşlara seslendi: "Ben ikiz babasıyım, Allah bin defa sizlerden razı olsun. Çocuklarımın geleceği, sizin sayenizde kurtuldu. Sizlere sonsuz sevgi ve saygılarımı sunuyorum" dedi. Eşi Hoşqedem ise şunları söyledi: "Bugün Türk olduğum için gurur duydum. Türkiyem bir daha o günleri yaşamasın. Hep Türküz, biriz dedik. Azerbaycan olarak Türkiye'nin yanında olduk. Cumhurbaşkanımız olaydan sonra Türkiye'ye destek verdi, Biz bir millet, iki devletiz. Ne mutlu Türküm diyene!"
Ece Erken konuşmasında, "Babam emekli albay, abim binbaşı. Şerefli bir subay ailesinin ferdi olarak buradayım. Çok şerefli askerlerimiz var ama araya birkaç vatan haini girdi diye TSK'yı kirletmeyelim. Askerimizle gurur duyuyoruz" dedi. Serkan Kaya ise "Bizi bölemezler, huzurumuzu bozamazlar" diye konuştu.
Alkışlar eşliğinde sahneye çıkan İntizar, "Hain ve soysuzların bilmediği şey; bu milletin kanında korkaklık olmadığıdır. Kazanılmış binlerce destanımız var" derken, Kutsi, "Demokrasi, nimetimizdir. Kimse bizi bundan mahrum edemez. Allah devletimizi, milletimizi korusun" dedi.

ÖZLEM AVCI
Onbinlerce kişi hep birlikte 'Memleketim'i söyledi
Yapımcı ve menajer Polat Yağcı'nın organize ettiği Antalya'daki demokrasi nöbetine, 30'a yakın sanatçı ile birlikte milyonların önünde destek verdik. Ece Erken, Alişan, Kutsi, Murat Dalkılıç, Yeşim Salkım, Berkay, Berdan Mardini, Nihat Doğan, Ümit Sayın, İntizar, Faik Öztürk, Bengü, Vatan Şaşmaz, Saruhan Hünel, Davut Güloğlu ve daha çok pek isimle birlikte Antalyalıların önüne çıkarak, demokrasimizi korumak için birlik ve beraberlik çağrısı yaptık.
Gece, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in yemek davetiyle başladı. Hepimize tek tek 'Hoşgeldiniz' diyen Başkan Türel, sanatçılara da teşekkür etti. Sanat dünyasının ünlü isimleri bir araya gelince, yıldız savaşları da yaşandı elbette. Yemek davetine katılmayan veya aynı karede yer almak istemeyen ünlü isimlerin olması gözümden kaçmadı.
Antalya Cumhuriyet Meydanı'ndaki demokrasi nöbeti, şehitler için bir dakikalık saygı duruşunun ardından Mustafa Ceceli'nin söylediği İstiklal Marşı'yla başladı. Sanatçıların, Türk bayraklarıyla halkı selamladığı anlar, tüylerimizi diken diken etti.
Nihat Doğan'ın çok iyi bir konuşmacı olduğunu gördük. Doğan, konuşması sırasında Kuran-ı Kerim'den ayetler de okudu. Ardından sahneye çıkan Bengü, onbinlerle birlikte 'Memleketim' şarkısını söyledi.
Meydanda bir araya geldiğimiz Yeşim Salkım, darbe girişiminin yaşandığı geceyi şöyle anlattı: "İki kızım var. Evlatlarımı bu ülkede dünyaya getirdim ve ülkemi çok seviyorum. O gece 5 yaşındaki kızım bana, 'Hani askerler iyiydi. Neden insanları öldürmeye çalışıyorlar? dedi. Çok korktum. O gece anladım ki; ülkemizin Recep Tayyip Erdoğan gibi bir lidere ihtiyacı var. Din, dil, ırk, görüş ne olursa olsun, tek vatan, tek millet ve tek devlet olmaya mecburuz. Sayın Cumhurbaşkanımız, hepimizi sokağa davet etti, biz de sokağı boş bırakmayacağız. Ne mutlu Türküm diyene ve ne mutlu Recep Tayyip Erdoğan gibi bir liderimiz olduğu için bize."
Doğuş'un "Çocuklarımın geleceği sizin sayenizde kurtuldu" sözleri beni çok etkiledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘O gece anladık ki ülkemizin Erdoğan gibi bir lidere ihtiyacı var’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN