Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Yurt dışına eğlence ihraç ediyoruz’

Bugüne kadar ‘Disney on Ice’, ‘Madagascar Live’ ve ‘The Art of Banksy’ gibi ses getiren projelere imza atan Istanbul Entertainment Group, dev bir eğlence şirketi. Şirketin başkan yardımcısı Selen Tamer Lakay, “IEG, artık eğlence ihraç eden bir dünya oyuncusu haline geldi” diyor

Giriş Tarihi: 6.8.2016
‘Yurt dışına eğlence ihraç ediyoruz’
IEG, yani İstanbul Entertainment Group, her yaş grubuna hitap eden eser yelpazesi ile 'nin en büyük eğlence şirketlerinden biri. 'Disney on Ice', 'Madagascar Live', 'Kremlin Kuğu Gölü Balesi', 'Sezuş'un Hikayeleri', 'Efe ile Bulut' gibi büyük prodüksiyonlu gösteriler ile 'Muhteşem Yüzyıl' ve 'The Art of Banksy' gibi uluslararası sergilerin yanı sıra Justin Timberlake'den Rihanna'ya kadar birçok yıldızın konser organizasyonunda imzası olan IEG, artık ürettiği projelerle yurt dışında 'yi temsil ediyor. Geçtiğimiz yıl yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirdikleri konserler, gösteriler ve sergilerle yaklaşık 750 bin kişiye ulaşan ve aile eğlence sektöründe en çok bilet üreten şirket olan IEG'nin başkan yardımcısı Selen Tamer Lakay, projeleriyle ilgili bilgiler verdi: "Eğlence, içeriği geniş bir kavram. Biz IEG olarak, aile eğlencesi ve edutainment (öğretici eğlence) olarak iki farklı konseptte projeler üretiyoruz. Bizi farklılaştıran ve sürekliliğimizi destekleyen en önemli nokta da bu projelerimiz. Hatta aile eğlencesi kavramını Türkiye'de başlatan biziz."

SEKİZ AYDA 350 BİN KİŞİ
Dünyanın en büyük eğlence şirketleriyle ortaklıkları olduğunu anlatan Lakay, sözlerine şöyle devam etti: "Disney, Dreamworks ve Stage Entertainment gibi dev şirketlerle ortaklıklarımız ve projelerimiz var. Faaliyetlerimiz sadece Türkiye'de değil, uluslararası arenada da devam ediyor. IEG, artık eğlence ihraç eden bir dünya oyuncusu haline geldi." Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Kuveyt, Bahreyn ve Umman'ı kapsayan Körfez bölgesinde aile eğlencesi, konser ve sergi projelerinin çok talep görmesi sebebiyle Mart ayında Dubai'de IEG Global Events'i kurduklarını anlatan Lakay, sırada Londra ve New York'un olduğunu söyledi. IEG'nin ülkemizden çıkıp dünyayı dolaşan ilk projesinin 'Muhteşem Yüzyıl' sergisi olduğunu söyleyen Lakay, "Teşhir-i İhtişam adlı sergi, Türkiye'den sonra ilk defa Doha'da açıldı. İstanbul ve Doha'daki sergiyi sekiz ayda yaklaşık 350 bin kişi gezdi. Sergi yoluna, Ukrayna ve Romanya'da devam edecek" diye konuştu.

15 ŞEHİRLİK TURNE
Amerika kıtası dışında Disney'e prodüksiyon yapan tek şirket olan IEG'nin bu kapsamda ilk prodüksiyonu olan 'Madagascar Live' gösterisi, Türkiye'den sonra Suudi Arabistan, Dubai, Singapur ve Jakarta'da sahnelendi. Gösteri; iki yılda 15 şehirlik Çin turnesine çıkacak. Ardından ise Güney Afrika, Avusturalya, Yeni Zelanda ve Avrupa'da sahnelenecek. Müzik sektörüne Good Music in Town konserleriyle adım attıklarını söyleyen Lakay, "Sonbahardan itibaren Türkiye ve Dubai'de konserler düzenleyeceğiz. Şu anda Belcanto, Ara Malikian ve Vivaldiano netleşen isimler arasında" dedi. Lakay, çocuklar için Uniq İstanbul'da The Zone isimli bir eğlence ve kültür merkezi açtıklarını da belirterek, bu projeleriyle ilgili de çok iyi tepkiler aldıklarını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Yurt dışına eğlence ihraç ediyoruz’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN