Fabian: 'ye gelmek benim için önemliydi

Giriş Tarihi: 25.8.2016 14:58 Güncelleme Tarihi: 25.8.2016 15:01
Lara Fabian: Türkiye'ye gelmek benim için önemliydi

Belçika asıllı Kanadalı şarkıcı Fabian, Expo 2016 Antalya sergi alanına Bursa'dan getirilen 190 yaşındaki zeytin ağacını dikti, ardından kongre merkezinde verdiği konserle izleyenlere unutulmaz bir gece yaşattı.

190 YAŞINDA ZEYTİN AĞACI DİKTİ

Tanınmış yerli ve yabancı sanatçıların konserlerine ev sahipliği yapan Expo 2016 Antalya, Fabian'ı ağırladı. Je T'aime' şarkısıyla gönüllerde taht kuran Fabian, konseri öncesinde Expo Tepesi'ne Bursa'dan transplantasyon yöntemiyle alana getirilen 190 yaşında zeytin ağacı dikti. Sanatçı habercilere elinde kürekle poz verdi. Ağaçların insanlığı temsil ettiğini düşündüğü söyleyen Fabian, Sicilya kökenli olduğu için Akdeniz kültürünün bir parçası olan zeytin ağaçlarının da favorisi olduğunu belirtti. Zeytin ağacının bolluk bereket anlamı taşıdığını da anlatan Fabian, "Bu günlerde de bu bolluğa çok ihtiyacımız var" diye konuştu.'nin ilk Expo'sunun bir parçası olduğu için de mutlu olduğunu ifade eden , bu mutluluğunu "Yalnızca müziğimle değil, burada uzun süre kalıcı olacak bir ağaçla da buraya imzamı attım" cümlesiyle dile getirdi.

'TÜRKİYE'YE GELMEK BENİM İÇİN ÖNEMLİYDİ'

Expo 2016 Antalya'da vereceği konser öncesinde sosyal medyada yaptığı 'Girişi ücretsiz bu konser, bu güzel ulusun yaralı ruhunu iyileştirmek için küçük bir katkı' paylaşımında bulunan Fabian, bu paylaşımıyla ilgili olarak da unları söyledi:"Ben insanlarla bağlı olmayı seven bir kadınım ve bu insanların nerede olduğu önemli değil. Ne duyduğumuz, ne olduğumuz, neyi yargıladığımız önemli değil. Şimdi burada 'de olmam da işte tüm bu düşüncelerimin sonucu. Dünyada olanları değiştiremeyiz ama nasıl bir dünya görmek istiyorsak bunun için değişimin kendisi olabiliriz. Bu duygular ışığında buraya Türkiye'ye gelmek benim için çok önemliydi."
LARA FABİAN'DAN TÜRKİYE'YE DESTEK!
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Lara Fabian: Türkiye'ye gelmek benim için önemliydi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN