, ’nin Hollywood’u olacak’

Belediye Başkanı Menderes Türel, EXPO 2016 Antalya’da gerçekleşen konserler sayesinde yabancıların ’ye bakış açılarının değiştiğini, Antalya’nın ’nin Hollywood’u haline geleceğini söyledi

Giriş Tarihi: 29.8.2016
‘Antalya, Türkiye’nin Hollywood’u olacak’
Uluslararası Antalya Film Festivali için heyecan başladı. Bu yıl 16-23 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek olan festivalin ana medya sponsoru son iki senedir olduğu gibi yine SABAH Gazetesi oldu. Belediye Başkanı Menderes Türel ve Antalya Film Festivali Direktörü Elif Dağdeviren, bu yıl 53'üncü kez gerçekleşecek festival öncesi, Turkuvaz Medya Kurumsal İletişim Grup Müdürü Fecir Alptekin'in organizasyonuyla, Maslak'taki Steingenberger Otel'de Turkuvaz medya yetkilileriyle bir araya geldi. Geceye, Günaydın Genel Yayın Yönetmeni Sinan Özedincik, Ek Yayınlar Genel Yayın Yönetmeni Şengül Balıksırtı, Günaydın köşe yazarı Yüksel Aytuğ ve Atv Ana haber spikeri Cem Öğretir katıldı. Geçtiğimiz yıl yapılan törenden akılda kalanların gösterimiyle başlayan ve oldukça samimi bir ortamda geçen gecede festival direktörü Elif Dağdeviren, festival sloganının 'Sinemanın Işığı Antalya'dan Yükselir' olacağını duyurdu. Dağdeviren, festival için geri sayımın başladığını ve yine uluslararası arenada ses getirecek ünlü isimleri festivale davet etmek için çalıştıklarını söyledi. Yaşanan terör ve darbe olayları sebebiyle batı medyasının 'de sanki iç savaş varmış gibi önyargılı haberlerle bilgi kirliliği yarattığını söyleyen Dağdeviren şöyle konuştu: "Öyle bir şey olmadığını anlatmaya çalışıyoruz. Kimse bize gelmeyeceğiz demiyor zaten. Ülkemizin durumu konuşuluyor. Şu an olumsuz bir durum yok. Ancak biz her şeye rağmen geçen seneden çok daha iyi bir festival yapmak istiyoruz."


TERÖRE KARŞI KÜLTÜR SANAT
Antalya Belediye Başkanı Menderes Türel de bu yılki festivalle ilgili düşüncelerini ilk kez SABAH Gazetesi yazarları ve yöneticileri ile paylaştı: "Şu anda Antalya Film Festivali'nin başarısı milli mesele haline geldi. Festivaller, kültür sanat faaliyetleri her koşulda yapılmalı. Terör olayları maalesef yaşanıyor ama ben kültür-sanatın, özellikle sinemanın gücünden yararlanmamız gerektiğini düşünüyorum." Türel, EXPO 2016 Antalya kapsamında yapılan konserler sayesinde yabancıların 'ye bakış açılarının değiştiğini hatırlatarak, "Lara Fabian, Elton John gibi ünlü isimlerin 'Demokrasi mücadelesinde Türkiye'nin yanındayız' gibi mesajlar atması, gelip burada konserler vermeleri çok önemli" derken, EXPO 2016 Antalya'nın çok güzel geçtiğini belirterek sözlerine şöyle devam etti: "Antalya lokasyon ve coğrafik olarak film çekmeye en uygun yer. Hayata geçirmeyi planladığımız bu çılgın proje sayesinde Antalya, Türkiye'nin Hollywood'u olacak."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Antalya, Türkiye’nin Hollywood’u olacak’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN