Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Seyirci oyuncuyu farklı rollerde görmek istemiyor

Atv dizisi ‘Yeter’in kadrosuna dahil olan oyuncu Ekin Türkmen: Kötü rollerde de oynadım ama hep iyi rollerimle biliniyorum. Bana, ‘Evimizin kızı’ diye barda içki vermediklerini hatırlıyorum. Bu algıyı alternatif karakterlerle bozmamak gerek

Giriş Tarihi: 14.9.2016
Seyirci oyuncuyu farklı rollerde görmek istemiyor

Bu sezon Atv dizisi 'Yeter'in kadrosuna dahil olan oyuncu Ekin Türkmen'le bayramda bir araya geldik. Haliyle ilk sorum oldu...
Kurban Bayramı'na özel bir anınız var mı?
Çocuktum, çok sevdiğim bir kuzum vardı. Onu kesmişlerdi. Keseceklerini düşünmemiştim. Çok üzüldüm, ağladım. Sonra da bari içimde yaşasın diyip onu bir güzel yemiştim. (Gülüyor) Eskiden babaannemin köyünde birkaç hayvan keserdik. Ailemden hiç kimse ölmemişken, kalabalık aile yemeklerimiz vardı. Şimdi çekirdek ailemiz bir araya geliyor.

HUZURLU BİR EKİBE KATILDIM

Atv'nin sevilen dizisi 'Yeter'in kadrosuna katıldınız. Rolünüzden bahseder misiniz?
Dizide bir gazeteciyi canlandırıyorum. Kadın hikayeleri yazan bir köşe yazarı. Senaryo gereği 'Yekta'nın ilişkisini haber yaparak diziye dahil oluyor, 'Aylin'in hikayesini yazıyor. 'Aylin'le, eskiden tanışıyor. Bu sezon seyirci 'Aylin' ve 'Yekta'nın daha önce görünmemiş hikayelerini de görecek, geçmişe yönelik ortak hikayelerimizi izleyecekler.
Bu araştırmalarınızdan en çok kim rahatsız olacak?
Aslında kimse rahatsız olmuyor. Bir şeyleri ortaya çıkarıyorum ve kendim çok zor durumlarda kalıyorum. 'Yekta' ve 'Aylin' arasındaki olayları çözüyorum.
Çekimler nasıl gidiyor? Sete alıştınız mı?
Güzel gidiyor, huzurlu bir ekip var. Sonradan okula gelmiş öğrenci gibiyim. Ama ekip çok sıcak ve keyifli bir set.
Diziye sonradan dahil olduğunuz için daha büyük bir sorumluluk hissediyor musunuz?
Evet.

SEYİRCİ YENİYİ KABULLENMEYEBİLİR

Bir oyuncu için diziye sonradan dahil olmak zor mudur?
Zor tarafları var ama avantajlı tarafları da var. Oturmuş bir ekip, stresin daha az olduğu bir ekip olur. Zaten seyircinin sevdiği, izlediği, tutmuş bir dizi... Sadece zor tarafı şu: yeni gelen kişi, senaryoda doğru konumlanmadıysa eğer seyirci kabul edemeyebiliyor, benimsemesi biraz zor oluyor. Onun için seyirciye olan sorumluluğun biraz daha fazla oluyor.
Rolünüze nasıl hazırlandınız?
Aslında çok hazırlanmayı gerektiren bir durum yoktu benim için. Aksiyon sahnesi olsa, dövüşçüyü canlandırsaydım; bedensel olarak hazırlanırdım. Ama gazeteciyim. Zaten benim gözlemlediğim şeyler... Sürekli röportaj yaptığım için gazeteci arkadaşlarımı gözlemleyerek hazırlandım. Zaten çok güzel yazılmış bir karakter.
Gerçek hayatta gazeteci olabilir miydiniz?
Evet, olabilirdim. Sadece şunu düşündüm, bunu da oynarken düşündüm; yaptığım haberlere müdahale edilmesi beni rahatsız ederdi. Ben daha cesur hareket eden bir gazeteci olurdum. Dengeler de var tabii; onlara uyarak davranırdım. Psikolojik-sosyolojik olarak değerlendirip ona göre haberlerin yapılması, özellikle kadın-çocuk istismarları konusunda, çok önemli. Çok göz önünde olunca bazen insanlar üzerinde alışkanlık oluyor, o haberi gördüğünde bir şey hissetmemeye başlıyor insan.

ARKADAŞINA GÖNDER
Seyirci oyuncuyu farklı rollerde görmek istemiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN