Çocuklar 'Sokağın Gözü' projesinde ünlü isimlerle buluşuyor

Türk dizilerini ve oyuncularını başta Ortadoğu olmak üzere birçok ülkede tanıtmaya devam eden Medyadoktoru Yapım firması, alanında başarılı 15 başarılı isim ile çocukları buluşturacak.

Giriş Tarihi: 2.10.2016 16:52 Güncelleme Tarihi: 2.10.2016 16:53
Çocuklar 'Sokağın Gözü' projesinde ünlü isimlerle buluşuyor

Firma yardıma muhtaç çocuklarla beraber 'Sokağın Gözü' isimli sosyal sorumluluk projesini gerçekleştirecek.

GELİRİ YARATICI ÇOCUKLAR DERNEĞİ'NE BAĞIŞLANACAK

Projede, 'un çeşitli yerlerindeki alanlarda, mekanlar da yaratıcı çocuklar derneğine bağlı 15 çocuk ile ünlüleri buluşturacaklarını belirten yapımcı Savaş Uğurlu, "Çocuklarımıza, sağlanacak olan fotoğraf makinalarıyla belirleyeceğimiz başarılı ve ünlü isimler ile çekim yapma fırsatı vereceğiz. Çocuklarımız ünlü isimlerle beraber İstanbul'da belirlenen sokaklarda fotoğraf makinalarının deklanşörüne basacaklar. Çocuklarımız ile beraber ünlülerde fotoğraf çekecekler. Çekilen fotoğraflardan 3'er tane seçerek karma bir resim sergisi açacağız. Sergide çekilken fotoğrafların satışı sağlanarak elde edilen gelir Yaratıcı Çocuklar Derneği'ndeki fotoğrafa meraklı çocuklarımız adına bağışlanacak. 23 Nisan 2017 tarihinde satışa sunulacaktır.

DEMET SABANCI; "ÇOCUKLARIMIZLA ALAKALI HER PROJEYİ DESTEKLİYORUZ"

Yaratıcı Çocukla Derneği Yürütme Kurulu Başkan'ı , "Kültür mirasımızı genç kuşaklara aktararak çocuklarımızdaki yaratıcılığı geliştirmek amacıyla 1995 yılında başlatılan okullar arası etkinlikler 2003 yılından itibaren Yaratıcı Çocuklar Derneği çatısı altında devam ediyor. Yaratıcı Çocuklar Derneği, okulların katılımı ile gerçekleştirdiği etkinliklerin deplastik sanatlar, müzik, drama ve disiplinler arası çalışmalar sergilerken, öğrencilerin farklı kültürleri ve önemli kültürel mekânları tanıyarak öğrenmesini amaçlıyor. Yaratıcı Çocuklar Derneği, çalışmalarını kültür bilincine sahip, bilime ve sanata önem veren yaratıcı ve evrensel bir kuşak için sürdürüyor."

DİDEM ÇAPA: "DERNEK OLARAK BİRÇOK FAALİYETE İMZA ATIYORUZ"

Türkiye genelinde 1200 okul ile birlikte karma sergiler, dinletiler, gösteriler, yarışmalar ve atölye çalışmaları ile faaliyetlerini sürdürdüklerimi belirten Yaratıcı Çocuklar Derneği Yönetim Kurulu Başkan'ı Didem Çapa ise, "2007 yılından itibaren tasarım alanındaki çalışmalarımızı, Orta Anadolu İhracatçılar Birliği İşbirliğinde, Ulusal Mobilya Tasarım Yarışması'nın gençler kategorisini sürdürüyoruz.Yapılan tüm bu çalışmalar Türk mobilya sanayinin gelişimini etkileyerek ülkemizin uluslararası mobilya pazarında rekabet gücünü artırarak ülke ekonomimize katkı sağlayacaktır. 2013 yılından beri çocukları fotoğraf sanatına özendirerek onların duygu ve düşüncelerini fotoğraf yoluyla da özgürce ifade etmelerini sağlamak amacıyla, fotoğraf yarışmaları düzenliyoruz. Bakmayı, baktıklarını görmeyi ve doğru kadrajı öğreniyorlar."

PROJENİN LOGOSU 'TL'Yİ TASARLAYAN TÜLAY LALE'DEN

Sokağın Gözü sosyal sorumluluk projesinin logosu, Türk Lirasının logosunu tasarlayan Tülay Lale tarafından yapıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çocuklar 'Sokağın Gözü' projesinde ünlü isimlerle buluşuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN