ölümünün birinci yılında mezarı başında anıldı

Giriş Tarihi: 12.10.2016 14:15 Güncelleme Tarihi: 12.10.2016 17:05
Levent Kırca ölümünün birinci yılında mezarı başında anıldı

Ünlü sanatçı , ölümünün 1’inci yılında sevenleri ve dostları tarafından Zincirlikuyu’daki mezarı başında anıldı. Levent Kırca’nın oğlu, , usta sanatçının mezarı ile ilgili yapılan haberlere "Söylenenler o kadar komik ve rezil" diyerek tepki gösterdi.

Yakalandığı karaciğer kanseri nedeniyle tedavi gördüğü hastanede geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden ünlü sanatçı , Zincirlikuyu'daki mezarının başında anıldı. Anmaya katılan Kırca'nın oğlu , oyuncular Murat Gören ve Cengiz Güleryüz, söz yazarı Sezen Cumhur Önal, sevenleri ve dostları Kırca için etti."ONUNLA BAŞ BAŞA 5 DAKİKA İÇİN 5 YILIMI VERİRDİM"

Anmanın ardından açıklamalarda bulunan Kırca'nın oğlu Oğulcan Kırca, bir yılın bir ömür gibi geçtiğini belirterek, "Onunla sakin ve baş başa 5 dakika için ömrümden 5 yılımı verirdim. Geçen 1 yıl boyunca sürekli olarak tiyatrodaydım. Tiyatrodaki fotoğraflar, onun ruhuyla beraberdim ama görüntülere hiç bakmadım. Ne Olacak O Kadar skeçlerine, ne onunla çektiğimiz filme, ne de yapımı olsun hiçbirine bakmadım. Şuanda sevenleri ve yakın dostlarıyla birlikteyiz ama ben daha çok orada onun görüntüsünü görerek onunla beraberdim. Ona olan özlemi artırmaktan ziyade onu daha çok içsel olarak yaşamayı, sanki benim bir parçammış gibi burada olsa ne yapardı nasıl reaksiyon verirdi gibi düşünmeyi, yani kendi kapasitemden daha üst bir şekilde davranabilmeyi özlemeye tercih ederim" dedi."SÖYLENENLER KOMİK VE REZİL"

Kırca'nın mezarının yapılmadığı yönünde çıkan haberlere de tepki gösteren Oğulcan Kırca, "Dün arşivdeki videolara bakarken onun dışında internetten elimde ne yok diye baktım. Gezerken mezarı neden yapılmadı diye abuk subuk başlıklar ve videolar gördüm. Bu da neymiş diye bakıyorsunuz. Kanalın adını söylemiyorum ama 3 kişi konuşuyor, o kadar komik, rezil yani söylüyorsunuz söylediğiniz şeyi bilimsel şeyi bu 1 günde yapılacak bir şey değil. Toprağın çökmesi, mimarla konuşmak ve ebediyen kalan bir şeyin tasarımını yapmak var, bunlar zaman alıyor. Zaman aldıktan sonra uygulamaya geçiyorsunuz ve yerine yerleştiriyorsunuz. Toprak çöktü ve şimdi mezar yapıldı. Bu mezara baktığınız zaman böyle bir şeyin 1 günde olmadığını görürsünüz. Mezarı yapıldığı zaman haber olmuyor ama ilgilenilmediği zaman haber oluyor. Bizi bilen bilir kim ne diyor diye canımızı sıkacak değiliz" ifadelerini kullandı.

LEVENT KIRCA'NIN KIZI AYŞE KIRCA'DAN DUYGULANDIRAN PAYLAŞIM
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Levent Kırca ölümünün birinci yılında mezarı başında anıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN