Türkiye'nin en iyi haber sitesi

: ’in eserini yönettiğim için şanslıyım

Türk sının sultanı , 50 yıllık kariyerinde ’in ayrı bir yeri olduğunu belirterek, “Bir gün bu büyük yazarımızın eserlerinden birinin yönetmenliğini yapacağımı rüyamda görsem hayra yormazdım” dedi.

Giriş Tarihi: 19.10.2016 12:15
Türkan Şoray: Yaşar Kemal’in eserini yönettiğim için şanslıyım
"HAYATTA BÖYLE GÜZEL TESADÜFLER OLUYOR"

'in eserlerinin ya uyarlanma hikayesini anlatan , "Yılanı Öldürseler filmi, 50 yıllık sinema kariyerimde geriye dönüp baktığım beni gururlandıran bir film. Hayran olduğum bu yazarımızın eserlerinden birinin yönetmenliğini yapacağımı rüyalarımda görsem hayra yormazdım, ama hayatta böyle güzel tesadüfler oluyor. Kendimi onun için çok şanslı hissediyorum. ""YAŞAR KEMAL'İN ESERLERİNİ FİLME AKTARMAK ÇOK ZOR"

"Yaşar Kemal'in eserlerini filme almak gerçekten çok zor. Çukurova'da dağlardaki bir çiçeği, bir otu öyle bir tasvir ediyor ki, onu siz hayalinizde çok başka yaşatıyorsunuz. Sinemaya yansıttığınız zaman insanların o hayallerinde yaşattığınızı bulması çok zor. Çünkü insan kitapla baş başa kaldığı zaman, o kahramanı başka türlü hayal ediyor, kendi kurduğu dünyasında bulamayabilir. Ama benim bu filmde utandığım sahneler de oldu. Bu film şimdi çekilmeliydi aslında diyorum. Filmde çocuğun babasının yılan olmasını anlatmak o kadar zordu ki" diye kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkan Şoray: Yaşar Kemal’in eserini yönettiğim için şanslıyım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN