Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Bu filmi torunlarıma gururla izletirim’

’ filminin yaratıcısı Yılmaz Erdoğan ve oyuncu kadrosu, önceki gün basının karşısındaydı. Erdoğan, 70’lerden günümüze uzanan film için ‘Torunlarıma gururla izleteceğim bir oldu’ dedi

Giriş Tarihi: 24.10.2016
‘Bu filmi torunlarıma gururla izletirim’

Yılmaz Erdoğan'ın senaryosunu yazıp yönettiği ve başrolünü üstlendiği '' filmi için önceki gün Ritz Carlton'da bir basın toplantısı düzenlendi. Filmin oyuncuları; Yılmaz Erdoğan, Farah Zeynep Abdullah, Songül Öden, Şükrü Özyıldız, Fatih Artman, Devrim Yakut ve Korkut, toplantıda hazır bulundu. Teyzeleri ve dedesinin hayatından yola çıkarak filmin senaryosunu yazdığını söyleyen Yılmaz Erdoğan, şöyle konuştu: "Gerçek hikayeyi biraz değtirdim. Bu filmin kahramanları hâlâ yaşıyor. Bire bir gerçek hikaye dersek, yanlış anlayabilirler." 28 Ekim'de vizyona girecek olan filmi gururla torunlarına seyrettirebileceğini söyleyen Erdoğan, şöyle devam etti: "Oğlum Rodin'in filmlerimi izlemesi, benim için yeni bir sınav. Rodin, geçenlerde 'Vizontele'yi izledi ve çok beğendi. 'Ekşi Elmalar' da, torunlarıma gururla izletebileceğim bir film oldu." Erdoğan, filme ismini veren ekşi elmaların hikayesini ise şöyle anlattı: "Bir ağacın gölgesinde ekşi elmaları soyan, sonra kurutan, sonra da onların tozunu yemeklerde kullanan insanlardı benim ailem. O yüzden bu zamanların tutanağını tutuyorum." Filmde başlıca rolleri paylaşan diğer ünlü isimler ise şunları söyledi:
FARAH ZEYNEP ABDULLAH: "Filmde canlandırdığım 'Muazzez', bıcır bıcır bir karakter. Hem çok duygusal, hem çok mantıklı, hem çok akıllı, hem de çok saf. Hiç evlenmemiş bir kadın."
ŞÜKRÜ ÖZYILDIZ: "Benim oynadığım 'Özgür', ilk kez gittiği Hakkari'de belediye reisinin kızını kaçırmaya çalışıyor. Ama bu öyle kolay bir iş değil. Filmde şelaleden atlamam gereken bir sahne vardı, 'Dublör kullanalım' dediler ama kabul etmedim. İyi ki kendim atlamışım, müthişti."
SONGÜL ÖDEN: "Filmde reisin en büyük kızını oynuyorum. Anaç ve komikliği ile korkaklığı ile kardeş bir kadın 'Türkan."
DEVRİM YAKUT: "Filmde üç güzel kızın annesi, belediye reisinin eşiyim. Yaşadığı coğrafya gibi bir kadın; hem çok şefkatli, hem çok bereketli, hem de biraz dik duruşlu."
FATİH ARTMAN: "Ben 'Hatip karakterini oynuyorum. Devlet memuru olan bir ziraat mühendisi... Aynı zamanda reisin elma bahçelerine yardım eden ve kızlarından birine talip olan, utangaç, çekingen, dünyanın en iyi insanlarından biri."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Bu filmi torunlarıma gururla izletirim’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN