Savaş Ay aramızdan ayrılalı tam 3 yıl oldu

Giriş Tarihi: 9.11.2016 16:45 Güncelleme Tarihi: 9.11.2016 16:51
Savaş Ay aramızdan ayrılalı tam 3 yıl oldu

A takımının kaptanı Savaş Ay'ı, nam-ı diğer Savaş Ağabey'i kaybedeli tam üç yıl oldu. Gündemi değiştiren programları, yaşama dair haberleriyle unutulmazlar arasında yerini aldı. Son ana kadar fotoğraf makinesini ve mikrofonu elinden bırakmadı. İşte gazeteciliğe adanan 59 yıllık bir ömrün hikayesi.

FOTOĞRAF MAKİNESİNİ SON NEFESİNE KADAR ELİNDEN BIRAKMADI

dolu gerçek bir habercinin hikayesi onunki. Son nefesine kadar elinden fotoğraf makinesini bırakmayan savaş ay, namı diğer Savaş abi. Savaş Ay, ünlü ses sanatçısı Şükran Ay ve Sihirbaz Turan Ay'ın oğlu olarak 26 mart 1954'te istanbul'da dünyaya geldi. Çocukluk yılları İstanbul Üsküdar Selamsız'da geçti. Tüm hayatı boyunca kopamadığı ve birçok başarı sığdırdığı gazeteciliğe 1974'te adım attı. Dünya gazetesi onun mesleğe merhaba dediği yer oldu.15 YIL KANSERLE MÜCADELE ETTİ

Savaş Ay, 18 Ağustos 1993'te "A Takımı" programıyla seyircisine merhaba dedi. A Takımı tam 15 yıl boyunca, yüzlerce ilke imza atarak adından söz ettirdi. Sadece A Takımıyla değil Sabah Gazetesi'ndeki yazıları ve A Takımı dışındaki programlarıyla da unutulmaz işlere imza atan Savaş Ay, 15 yıl boyunca kanser hastalığı ile mücadele etti. Son ana kadar kansere direndi ve fotoğraf makinesi ve mikrofonu elinden bırakmadı.

9 KASIM 2013'TE VEFAT ETTİ

Savaş Ay, kanser tedavisi gördüğü hastanede kalbinin durması sebebiyle 9 Kasım 2013'te vefat etti. Vasiyeti üzerine kız kardeşi Işıl Ay'ın ninnisiyle İstanbul'da son yolculuğuna uğurlandı. Savaş Ay, geride gazeteciliğe damgasını vuran bir isim ve 600'ün üzerinde ödül bıraktı.

Savaş Ay aramızdan ayrılalı tam 3 yıl oldu

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Savaş Ay aramızdan ayrılalı tam 3 yıl oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN