Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Altın skandal ödülü

Altın Kelebek Ödülleri gecesinde ‘Diriliş: Ertuğrul’un yapımcısı Mehmet Bozdağ’a teşekkür konuşması yaptırılmamasına ve Okan Bayülgen’in, Sibel Can’ın kilosuyla dalga geçmesine sosyal medyadan tepki yağdı

Giriş Tarihi: 15.11.2016
Altın skandal ödülü
Müzik ve TV dünyasının en iyilerinin ödüllendirildiği önceki günkü Pantene Altın Kelebek Ödülleri Töreni'ne, yine Doğan Grubu'nun milli ve manevi değerlere olan hazımsızlığı damga vurdu. Gecede skandallara imza atıldı, yaşananlara sosyal medyada tepki yağdı.

Gecede TRT 1'in 'Diriliş: Ertuğrul' dizisi, izleyici oylarıyla Yılın En İyi Dizisi ödülüne layık görüldü. Ödülü alması için sahneye çağrılan dizinin yapımcısı ve senaristi Mehmet Bozdağ'ın teşekkür konuşması yapmasına izin verilmedi. Törenin sunucusu Okan Bayülgen, saygısızlığın faturasını hostese çıkarıp sözlerine alaycı üslupla devam etti: "Ben 'Diriliş Ertuğrul'u hiç seyretmediğim için kendilerine söz vermek istiyorum; 'Diriliş: Ertuğrul'u her gün seyredeceğim. O gün yayınlanmasa bile ben ekran başında olacağım ve diziyi bekleyeceğim."

Ödül iade ettiren skandal

Bu saygısızlığın ardından ödülünü kuliste iade ederek töreni protesto eden Mehmet Bozdağ, şunları söyledi: "Bu engellenmenin başarımıza ve izleyicimize yapılan nezaketsizlik olduğuna inanarak ödülü iade ettim. Bayülgen'in özür yerine Türkiye ve dünyada bu kadar ilgi gören dizimizi hiç izlemediğini söyleyip alaycı konuşması da nezaketten uzaktı. Bu Bayülgen'in kendi ayıbı. Mümkünse dizimizi izlemesin."

Altın Kelebek'e Diriliş protestosu

PABUCUM DAHA DEĞERLİ
'Diriliş: Ertuğrul' oyuncusu Cavit Çetin Güner ise Altın Kelebek Ödülü'nü yere koyup çektiği bir fotoğrafı Instagram'da paylaştı. Güner, fotoğrafın altına şu açıklamayı yazdı: "Üç sezondur sadece kendi gününün değil, ayın en çok izlenen dizisine mecburen ödül verdiler. Mecburen diyorum çünkü cayır cayır En İyi Oyuncu, En İyi Yapım, En İyi Yönetim de bizim hakkımız ama onlardan değiliz ya... Bugüne kadar vermediler, bugün de yarım ağız verdiler ve mikrofon bile uzatmadan kulisin yolunu gösterdiler. Bu ödülün değeri fotoğrafta! Pabucum daha değerli."Fakat daha sonra bu fotoğraf Instagram'dan kaldırıldı. Güner, "Fotoğrafı ben kaldırmadım! Şikayetler üzerine Instagram kaldırmış olabilir. Dert değil, her yerde var. Kelebeğin ömrü bellidir" dedi. Ekibe yapılanları sosyal medyada yapımcı Birol Güven, 'Diriliş: Ertuğrul'a yapılan muamele, onun değerinden hiç bir şey kaybettirmez', Erhan Çelik ise 'Bin Altın Kelebek, bir 'Diriliş: Ertuğrul' etmez. Bu terbiyesizliği yapana iki laf etmeye değmez' diyerek tepki gösterdi. Twitter kullanıcıları ise 'Mirası üzerinde yaşadığın ecdat kültürüne hakaret eden soytarısın', 'Diriliş'in kalitesini belirlemek Bayülgen'e mi düşmüş?', 'Pabucumun kelebeği', 'Kralın olduğu yerde soytarı da olur. 'Diriliş' kral olunca, soytarılık da ona kalmış' diyerek Bayülgen'e ateş püskürdü.'ÜÇ ÇOCUK SAHİBİ BİR ANNEYİM!'
Okan Bayülgen, gecede Sibel Can'ın kilolarını diline doladı. Bayülgen, Can'ın bir önceki yılki ödül töreninden eski görüntülerini göstererek "Size şişman diyorlar. Allah onları kahretsin. Şişman insan yüzer gibi yürür mü? Size şişman demesinler? Bu ne hız; uçar gibi yürüyorsunuz" diyerek ünlü sanatçıyla dalga geçti. Bayülgen'in alaycı sözleri, halkın da tepkisini çekti. Can'ın binlerce hayranı sosyal medyada 'Okan sizden özür dilemelidir. O ne hadsizlik... Kim ki o!', 'Ömrümde böyle bir terbiyesizlik görmedim. Sibel'ciğim nasıl asil durdun, iyi sabrettin', 'Okan çok itici biri ve söylediği laflar da seviyesiz ve komik değildi' diyerek Bayülgen'i kınadı. Can ise Bayügen'in sözlerine şöyle karşılık verdi: "Her şeyden önce ben bir kadınım. Genç yaşta üç tane çocuk doğurmuşum. Yorumcu kimliğimle ve beni sevenlerimin alkışlarıyla bugünlere geldim. Bunu bazı sanatçı arkadaşlarımın unutmamasını öneririm. Zaten gereken cevabı kadın hayranlarım sert bir şekilde verdi."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Altın skandal ödülü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN