Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İhanet yok biz zaten ayrıydık

Evliyken bir erkekle görüntülendiği için hakkında ihanet haberleri çıkan oyuncu Gamze Topuz: Boşanma davası açmış ve evi ayırdıysanız, zaten ayrısınızdır. Beni bir erkekle gördüklerinde ihanet ettiğimi yazdılar ama biz ayrılmıştık

Giriş Tarihi: 20.11.2016
İhanet yok biz zaten ayrıydık
'Doktorlar' dizisiyle şöhreti yakalayan oyuncu Gamze Topuz, kendisi gibi oyuncu olan eşi Ümit İbrahim Kantarcılar ile olaylı bir şekilde ayrılmıştı. Bir kız çocuğu annesi olan Topuz, evliliği devam ederken başka biriyle birliktelik yaşamış ve iddialara göre bu ihanet, evliliğini bitirmişti. Evliliği, hamileliği ve ayrılığı esnasında magazin gündeminden düşmeyen güzel oyuncu, ihanet iddiaları hakkında ilk kez Günaydın'a içini döktü...
Magazinden kaçamıyorsunuz değil mi?
Aslında epeydir ortalıkta yokum. Bir süre ortalığa çıkmıyorum; sonra bir çıkıyorum, o da yetiyor. Neden böyle olduğuyla ilgili hiçbir fikrim yok. Fakat çok eskiden beri bu böyle...
Özel hayatınızı gizlemediğinizden kaynaklanıyor olabilir mi?
Neden gizleyeyim ki. Onu gizlemek için ekstra çaba sarf ediyorsun ve o çok yorucu bir şey. Zaten sevgilim varsa onunla sokağa çıkarım. Yoksa da, 'Yok' derim ama bu aralar gerçekten yalnızım. Keşke sevgilim olsa da elinden tutup sokağa çıksam.
Belki çok konuşuldu ama hep şunu merak ettim; kendi evliliğinizde yaşanılanların bu kadar afişe olması sizi rahatsız etmedi mi?
Aslında biz konunun çok dışında kaldık. Olayın gidişatı o kadar çığrından çıktı ki, bizim kontrolümüzde değildi. Beni bir erkekle gördüklerinde ihanet ettiğimi yazdılar ama biz ayrılmıştık. O dönem mahkeme süreci devam ettiği için yayın yasağı vardı ve konuşamıyordum. Zaten bir çocuğumuz olduğu için de bu konuyla ilgili konuşmak istemiyorduk.

KENDİ YA ŞAD IĞIMI SADECE BEN BİLİRİM

Ümit İbrahim Kantarcılar'dan resmiyette ayrılmamıştınız ama...
Boşanma davası açmış ve evi ayırdıysanız, zaten ayrısınızdır. Nasıl ki bir birliktelik için sevgililikte devletin imzasına ihtiyaç duymuyorsun, ayrılık da böyle bir şey. Bizim ayrılığımız o süreçte devlet onaylı değildi, ama ayrıydık.
Prensipte evliydiniz ve evliyken başka bir erkekle gece dışarıda görüntülendiniz. Bunun Türk aile yapısına aykırı olduğunu düşünmediniz mi?
Evli olabilmek için bir yuva olması, aynı çatı altında yaşamak ve bir hayat paylaşmak gerekiyor. Bu böyle olmuş olsa, söylediğinde çok haklısın. Ama ayrılık, illa resmi makamların onaylamasıysa; sana bu konuda katılmayacağım.
Bunun hesabını sormak bana düşmez ama yapılan haberlere de siz sebep oldunuz diye düşünüyorum...
Kendi yaşadığımı sadece ben bilirim. Karşı taraf da ne yaşadığını sadece kendisi biliyor. Aramızda olanı da sadece biz biliyoruz. Doğal olarak dışarından baktığında çok başka bir şey gibi algılanabiliyor ama sırf konuşmadığım için kimse beni yargılayamaz.
'Sevgilim, kızıma babasından daha iyi babalık yapıyor' sözlerini siz sarf etmediniz mi?
Hayır, böyle bir şey söylemedim. Hakkımda konuşulanlar artık çığrından çıkmıştı. Kaldı ki bu cümlenin kullanıldığı haberden bir hafta sonra kızımın babasıyla yanyana çektiler. Kızımın babasıyla aram söylenildiği kadar kötü olsa bir arada olmazdık. Her şey basında yansıtıldığı gibi olmuş olsa bu iki insan birbiriyle asla görüşmez.
Gazetecileri gördüğünüzde; 'Gidin, bölüm başı 40-50 bin lira alan oyuncuları çekin' diyordunuz. O kadar kazanmayabilirsiniz ama niye kendinizi öyle konumlandırdınız?
Şuna hâlâ akıl erdiremiyorum ve hiçbir zaman da anlayamayacağım; Beşiktaş Çarşı'da bir balıkçıda daha önce hiç kamera görmedim, her zaman gittiğim yer ve orası magazinin gittiği bir yer değil. Karşımda yirmi tane kamera görünce öyle dedim. Dışarıda iki saat beni beklemelerini anlayamıyorum ama gazeteciler de daha sonra yaptıkları şeyin farkına vardılar. O süreçten daha sonra yapılan haberlerde ve bana olan tavırlarında daha fazla iyi niyet gördüm.

KARİYERİME ZARAR VERMEDİM

Bu yaşadıklarınız kariyerinize zarar verdi mi?
Hayır, hiç zarar vermedi. Artık onuncu senem ve sektör beni oyuncu olarak kabul etti. Her sene bana iş geliyorsa ya da oturup proje seçebiliyorsam; iyi ya da kötü bir haberin benim kariyerimi etkilediğini düşünmüyorum. 'Ne kadar magazinin olursa, o kadar iş yaparsın' gibi düşünceler eskilerde kaldı.
Tipinden dolayı ünlü olanları, yarışma programlarından çıkanları, internet fenomenleri gibi oyunculukla hiç alakası olmayan insanları da dizilerde izler olduk. Bir oyuncu olarak bu durum sizi rahatsız etmiyor mu?
Hiç rahatsız olmuyorum. Zaten sektör kendi içerisinde bunları eliyor. Senden bir şey varsa, sokakta yürürken de keşfedilebilirsin. O yüzden yarışma programından çıkan birini diziye koyarlarsa bu büyük şans, kestirme bir yol. Güzel olmak avantajdır, bedeli yoktur. Ama bu işin yüzde 20'si yetenekse, yüzde 80'i çok çalışmaktır ve ben buna inanıyorum.
Dışarıdan bakıldığında ünlü ve güzel bir kadın oyuncusunuz. Aslında çok çalışkan ve idealist bir tarafınız olduğunu da biliyorum. Ününüzün, işlerinizin önüne geçtiğini düşünüyor musunuz?
Bana mikrofon uzatıldığında kimse yaptığım işle ilgili bir şey sormuyor. Oyunculuk çalışmalarımı ya da öğrendiğim metotları konuşabileceğim bir platform olmadığı için maalesef 'Şununla evliydi, bununla sevgiliydi' diyorlar. On yıldır iş alabiliyorsam demek ki kendimi de geliştiriyorum ama kimse bunu merak etmiyor.

KIZIM BÜYÜYÜNCE OYUNCU OLABİLİR

Anne ünlü, baba ünlü... Kızınızın geleceğiyle ilgili planlarınız var mı?
Çocuğumun geleceğiyle ilgili bir beklentim yok. Çocuklara, 'Büyünce ne olacaksın?' diye sorarlar ya, neyle mutlu olacaksa, onu yapmalı. Oyuncu da olmak isteyebilir, hiç öyle kaygılarım yok. Hatta çok isterim, çünkü kafan çalışmazsa oyuncu olamazsın. Kızım da zeki olsun, entelektüel olsun... İster doktor, ister şarkıcı, ister oyuncu olsun; yeter ki mutlu olsun.

KREŞ YA DA OKUL AÇMAK İSTİYORUM

'Özel hayatım dışında bir şey merak edilmiyor' diyorsunuz ama siz kendinizle ilgili neyi ifşa etmek isterdiniz?
Birisi benden akıl aldığında çok hoşuma gidiyor. 'Sence ne yapmalıyım?' dediğinde; ona bir şey söylediğimde, bunu hayatına uyguladığını gördüğümde mutlu oluyorum. En büyük hayallerimden biri, inşallah ileride kreşim ya da sektörel deneyimlerimi paylaşabileceğim bir okulum olsun istiyorum.
Size derdini anlatıp, akıl alanlar varsa; siz güvenilir birisiniz. Yanılıyor muyum?
Tabii canım, sır küpü gibiyim. İnsanların dertleri bana ağır gelmez. Çok yaşamaya özen gösteriyorum ve çok şeffaf bir kadınım, bunun altından başka bir şey çıkmıyor. Benden beklenmedik bir şey göremezsiniz. Şeffaf olduğum için hiç kaybettiğimi görmedim.
Hayatın neresindesiniz?
Ne çok tecrübesiz ve saf bir yerdeyim; ne de çok öğrenmiş bir yerdeyim. Tam ortadayım ama daha çok yolum var. En azından eskisi kadar aptal değilim.

ELİS NAZ İÇİN KÜÇÜK ROL SEÇİYORUM

Set saatlerinin yoğunluğundan çocuğunuzu ihmal ettiğiniz oluyor mu?
Bir işle anlaşırken, çok ağırlıklı bir rol seçmiyorum ve şu an haftanın iki günü çalışıyorum. Kızım Elis Naz'a şu haksızlığı yapmak istemiyorum: Beş günümü sette geçirip, kalan iki günümü kızıma ayırmaktansa; daha küçük bir rol tercih ediyorum.
Ünlü anneler kamusal alanlarda çocuklarıyla ilgiliymiş gibi davranırlar ama dadılara emanet ederler. Sizde de durumlar öyle mi?
Kızım olmadan önce hiç çocuk sevgim yoktu ama şimdi sokakta gördüğüm her çocuğu seviyorum. "Ben de rahat rahat gezeyim, kendi ihtiyaçlarıma vakit ayırabileyim" diyorum ama kızım beni sürekli yanında istiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İhanet yok biz zaten ayrıydık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN