Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yılın en çılgın alışveriş gününü kaçırmayın!

Moda tutkunlarının her yıl merakla beklediği Black Friday, bugün gerçekleşiyor. ABD’de doğup ülkemizi de etkisi altına alan bu alışveriş şenliğinde; bir gün boyunca büyük indirimler ve özel kampanyalardan yararlanabilirsiniz

Giriş Tarihi: 25.11.2016
Yılın en çılgın alışveriş gününü kaçırmayın!

Black Friday; ABD'de her yıl Kasım ayının dördüncü cuma günü gerçekleşen bir indirimli alışveriş şenliği... Ünlü markalar ve zincir mağazaların dev indirimler uyguladığı bugün, ABD'de Noel alışveriş sezonunun başlangıcı olarak kabul ediliyor. Bir gün boyunca dev indirimler ve özel kampanyalarla tam bir alışveriş şenliğinin yaşandığı Black Friday'de, mağazalar kapılarını çok erken saatte açıp geç saatlerde kapatıyor. Hatta birçok mağaza, cuma sabahı 04.00'te kapılarını açarak Black Friday'i başlatıyor. Mağazalar, alışverişseverlere gözlerine inanamayacakları oranlarda indirimler sunarken, son yıllarda birçok büyük online satış sitesi de Black Friday'e katılıyor.

HAREKETLİLİK YAŞANIYOR
1932'den bu yana ABD'de promosyonlu satış günü olarak gerçekleşen Black Friday, sonraki yıllarda Kanada ve İngiltere'de de uygulanmaya başladı. Bu alışveriş gününün Black Friday (Kara Cuma) adını almasının nedeni ise; o gün oluşan yoğunluk ve trafik sıkışıklığı... Tarihte ilk defa 1961 yılında gazetelerde Black Friday adıyla bahsedilen bugünde, halen büyük bir hareketlilik yaşanıyor. Aslında resmi bir tatil olmayan Black Friday, ABD'nin Kaliforniya gibi bazı eyaletlerinde 'Şükran Günü'nden sonraki gün' adıyla memurlar için resmi tatil ilan edildi. Birçok okul da perşembe günü kutlanan Şükran Günü'nü, Black Friday ile birleştirerek tatil uyguluyor. Bu da Black Friday'deki alışveriş oranını hayli yükselten bir uygulama.

YAKLAŞIK 100 MİLYON KİŞİ YARARLANACAK
Yılın en yoğun alışveriş günü olan Black Friday'de, geçtiğimiz yıl 74.2 milyon kişi alışveriş yaptı. Bu yıl ise 99.8 milyon insanın alışveriş yapması bekleniyor. Ülkemizde son yıllarda yaygınlaşan ve büyük ilgi gören Black Friday'de, birçok marka bugüne özel indirimler düzenliyor. Fakat Türkiye'deki Black Friday indirimleri, Amerika'ya göre biraz farklı. ABD'de alışveriş merkezleri ve mağazalarda yoğunlaşan indirimler, ülkemizde hem mağazalar, hem de online alışveriş sitelerinde gerçekleşiyor. Türkiye'de her yıl yoğun bir ilgi ve rekor satışların gerçekleştiği Black Friday'de yapılan alışveriş oranı giderek artıyor. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de merakla beklenen bu özel günde fırsatları kaçırmayın.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yılın en çılgın alışveriş gününü kaçırmayın!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN