Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şahin Ailesi’ne dokunmasınlar bana vursunlar

Müzik piyasasını kasıp kavuran İrem Derici: Sevgilimin ailesiyle aramızda bir problem olmadığını artık herkes anlasın. Lider’in babası Selami Şahin’in 50 yıllık sanat hayatına saygı duyup bana giydirsinler ama o aileyi rahat bıraksınlar. Bu topları göğsümde yumuşatıp işimle 90’a çakarım, o yüzden bana sataşsınlar

Giriş Tarihi: 27.11.2016
Şahin Ailesi’ne dokunmasınlar bana vursunlar
Popüler müzik yapan isimlere kolaycı gözüyle bakılsa da İrem Derici için böyle kestirip atmak doğru olmaz. Prenses tavrı yok ama kendisi için oldukça zeki, hırslı, seyyah ruhlu ve öğrenme arsızı da denebilir. Her daim kendisine yatırım yapan başarılı şarkıcı ile uzun zamandır buluşmak istiyordum. Hal böyle olunca kendi mahallesi Akaretler'de buluşup Scandal yazılı duvarın önünde ifadesini aldım...
Son zamanların en çok konuşulan ismi oldunuz. Nasıl gidiyor hayat?
İşler tıkırında, onda bir sıkıntı yok ama kendimi bir tık boşlukta hissediyorum. Önümde bir hedef olması lazım ki ona yönelik bir savaşa çıkayım.
Uslu durmazsınız siz; yok mu yeni bir şeyler?
Kliplerimi bitirdikten sonra bir single yapacağım. Şarkı belli ama onun yanında sözü ve müziği bana ait başka bir şarkı daha olacak. Kafayı şimdi de şarkı yazmaya taktım.
Her konuda bu kadar hırslı mısınızdır?
Hayır, işimle alakalı bu kadar hırslıyım.

'BABAM ŞARKICI OLMAMI HİÇ İSTEMEDİ'

Aklına güvendiğiniz, sıkıştığınızda aradığınız biri var mıdır?
Babam, çünkü ölüyü diriltir; onunla suç ortağıyız. Delilikse, o en büyük delidir. Keşke biraz daha onun zekasını alabilseydim. Son dönemlerde de sevgilim Lider'in fikirlerine güveniyorum.
Reklamcı Hulusi Derici'nin kızısınız. Siz babanızın bir projesi misiniz?
Başta babam bile bana inanmadı. 'Neden gidip bir yarışmaya katıldın?' dediler. Çünkü babam beni desteklemiyordu, hatta köstek oluyordu. Konservatuvarı birincilikle kazanmış ve 90 kişi arasındaki üç mezundan biriydim. Müzik aşkıyla büyüdüm ve piyanistim. Tüm bunlara rağmen, babam üniversitede sosyoloji yazdırttı ve nefret ederek okudum. Üstüne de pazarlama iletişimi yüksek lisansı yaptım.
Müzik çalışmalarınızı iyi sunduğunuza göre pazarlama iletişimi okumak işe yaramışa benziyor...
Dikkat çekmeyi hep sevmişimdir. Rol yapmadığım için beni hem seven, hem nefret edenler var. Hiç kimse, kimseyle beni polemiğe sokamaz.

'İLİŞKİMİN ÖZEL KALMASINI İSTEDİM'

Selami Şahin'in oğlu Lider Şahin'le olan ilişkinizin konuşulması rahatsız ediyor mu?
Saklamaya çalışmadık ama bir tık bana özel kalmasını istedim. O yüzden ilişkimi kapalı kapılar ardında yaşamak hoşuma gidiyor.
İstenmeyen gelin olarak ilan edildiniz; bu yaftalamalar ne hissettirdi?
Hiçbir sorun yok. İnsanların; Selami Bey'in 50 yıllık sanat hayatına saygı duyup faso fiso şeylerle alakalı konuşmaması gerekiyor. Bana kimse saygı duymasın, hiç umrumda değil ama aile kurumuna insanların saygı duyması gerekiyor.
Ama aile cephesinden de sorun olmadığını dile getiren de yok...
Burada son kez konuşulsun ve ortada bir problem olmadığını artık herkes anlasın. Bana giydirsinler ama o aileyi rahat bıraksınlar. Bu topları göğsümde yumuşatıp işimle 90'a çakarım, o yüzden bana sataşsınlar. Tabii ki beni karalayacaklar çünkü çıtayı çok yükselttim.

'KRALI EĞLENDİREN BİR ŞARLATANIM' DİYORUM

Fiziksel olarak oldukça fit bir görüntü kazandınız. Şimdi kendinizi nasıl hissediyorsunuz?
Aynaya baktığımda kendimden nefret ediyordum. Kendimi spatulayla pantolonun içine yerleştirmeye çalışıyordum. 'Niye kendime bunu yaşatıyorum?' dedim ve sonrasında sekiz-dokuz aylık bir süreçte en sevdiğim yemekleri yememeye başladım. 34 bedenin altına düşmeye başladım ve 53 kilo civarındayım.
Bedensel özgüveni de kazandığınıza göre bundan sonra oyunculuk da yapar mısınız?
Lise zamanımda 'Arzu Tramvayı' gibi tiyatro oyunlarını İngilizce oynadım. Tel maşa, karga tulumba yaparım ama baba isimlerden bu işin eğitimini almayı çok isterim. Yapabileceğime de inanıyorum.
Sahne çalışmaları, reklam filmi, jüri üyeliği derken epey kazanıyorsunuzdur...
'Kralı eğlendiren bir şarlatanım' diye hep söylüyorum. Para geliyor da şarkı alıyorum. Bir daha çok uzun bir süre albüm yapmayı düşünmüyorum, çünkü çok para gömdüm.
Kazandığınız paraları kendinize mi harcıyorsunuz?
Bu işten kazanıyorsam, bu işe harcayacağım. Hayatımı garanti altına almam lazım. 'Araba alacağıma efsane bir performans yapayım' diyorum. Zaten işe güce yatırmaktan bugüne kadar kendime bir şey alamadım ama bu aralar biriktirmeye başladım.

SEVGİLİM BANA RAKİP OLACAK

Sanırım Lider Şahin'i müzik dünyasına kazandıracağız...
Uzun yıllardır kendi şarkılarını yazan bir adam. Ocak ayında single'ı çıkacak.
Sizce başarılı olur mu, ışık var mı?
Fena var. 'Boşver, çıkarma. Ne gerek var yeni rakibe' diye dalga geçiyorum,
Ses var, görüntü var, şarkıları da kendisinin... Başarı kaçınılmaz görünüyor...
O yüzden tehlikeli... Lider, 'Niye kendi şarkılarını yazmıyorsun?' dedi. Söz yazma konusunda da bu yüzden kamçılandım.
Kadınları peşinden koşturacağı için sevgilinizin şarkıcılıkta yıldız olması sizi korkutur mu?
Şu anda da koşuyorlar, daha da çok koşsunlar; övünçle izlerim; kıskanmam. O günler yakın görünüyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şahin Ailesi’ne dokunmasınlar bana vursunlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN