Türkiye'nin en iyi haber sitesi

için kritik saatlere girildi

'ın durumuyla ilgili Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ni Başhekimi  Doç.Dr.  Necdet Sağlam, açıklamalarda bulundu. Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde, yaşam destek ünitesine bağlı olarak kalp ve diğer organlarının hayati fonksiyonları devam ettirilen şarkıcı İbrahim Erkal'ın ailesini ziyaret  sonrasında  hastanenin başhekimi Doç.Dr. Necdet Sağlam,  gazetecilere bir açıklama yaptı.

Giriş Tarihi: 11.5.2017 16:14 Güncelleme Tarihi: 11.5.2017 16:18
İbrahim Erkal için kritik saatlere girildi

"ORGANLARIYLA İLGİLİ CİDDİ KRİTİK SAATLERE GİRDİK"

Sağlam, "2 gün önce 'ın beyin ölümünün gerçekleştiğine dair tıbbi raporumuzu açıklamıştık. Tabloda bir değişiklik yok. Beyin ölümü gerçekleştiği için biz tıbbi desteğimizle devam ediyoruz. Kalp ve diğer organların fonksiyonu devam ediyor. Ancak sabah saatlerinden itibaren kalp ve dolaşım sisteminde ciddi bozulmalar başladı. Bugünden itibaren diğer organlarıyla ilgili ciddi kritik saatlere girmiş bulunuyoruz. Tansiyon ve kalp atım sayısında da ciddi azalmalar oluyor" dedi.

"HASTANIN İYİLEŞME İMKANI YOK"

Bundan sonraki süreçle ilgili soruya Başhekim Sağlam, "Bitkisel hayatla ile beyin ölümü ciddi farklılıklar arz ediyor. Bitkisel hayatta beyin beslenmesi ve beyin ile ilgili refleksler canlı olduğu için bazı hastalar beslenebilir. Bağımsız olarak solunum faaliyeti vardır evde dahi izlenebilir. Ancak beyin ölümü tamamen farkı olarak beyin beslenmesi, kan akımı olmadığı için belli bir süre sonra tıbbi destek versek bile o organlarda belli bir süre sonra iflas edecektir. Ve biyolojik olarak ölüm o zaman gerçeklecektir. Bu süreci tıbbi olarak kestiremiyoruz. Bugünden itibaren İbrahim Erkal için kritik saatlere girildi. Beyin ölümünü ve hastanın iyileşme imkanı yoktur"diye konuştu.

BEYİN ÖLÜMÜ GERÇEKLEŞEN İBRAHİM ERKAL'IN HAYATI BEYİN ÖLÜMÜ GERÇEKLEŞEN İBRAHİM ERKAL'IN EŞİ FİLİZ AKGÜN VE ÇOCUKLARI KİMDİR? BEYİN ÖLÜMÜ GERÇEKLEŞEN İBRAHİM ERKAL İÇİN BEKLEYİŞ SÜRÜYOR SON DAKİKA HABERİ: ÜNLÜ ŞARKICI İBRAHİM ERKAL'IN BEYİN ÖLÜMÜ GERÇEKLEŞTİ SAĞLIK BAKANI RECEP AKDAĞ'DAN İBRAHİM ERKAL AÇIKLAMASI
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İbrahim Erkal için kritik saatlere girildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN