Hiçbir destek yokken kendime albüm yaptım

Giriş Tarihi: 13.5.2017
Hiçbir destek yokken kendime albüm yaptım
'O Ses Türkiye'ye katıldığı ilk yıl başarılı olamayan ancak sosyal medyada paylaştığı videolarla ses getiren Anıl Durmuş, geniş bir hayran kitlesi edindi. Yılmayıp bir sonraki yıl yine aynı yarışmaya katılan Durmuş, bu kez jüri üyelerini etkiledi. 'Unutamadım Adını' adlı bir single çıkaran genç şarkıcı, müzik serüvenini GÜNAYDIN'a anlattı...

Yarışmaya katıldığınız ilk sene başarılı olamadınız. Hayal kırıklığı yaşadınız mı?
Pek yaşamadım. Katıldığım ilk yıl şarkı seçimim doğru değildi. Bu nedenle yılmadım ve bir kez daha katıldım. Onun öncesinde zaten sosyal medyaya yüklediğim videolarla çok sevilmiştim.

Küçük yaşlarda söylediğiniz şarkıların amatör videoları, sosyal medyada binlerce kişi tarafından izlenmiş...
15 yaşında müzik yapmaya başladım. Evde amatör videolar çekiyordum. O dönemde herkes şarkılarımızı paylaşmaya başladı. Yaptığım şarkıları insanlara ulaştırmayı başarmıştım. O nedenle beni yarışmada gördüklerinde tanıdılar ve sosyal medyada çok güzel yorumlar yaptılar. Yarışmaya katıldığımda da kendime güveniyordum. Zaten belli bir kitle beni dinleyip şarkılarımı biliyordu.

Sosyal medyada şarkıları patlayıp bir anda yok olan isimler de var...
Ortaya çıkardığınız ürüne göre insanlar da beğenilerini sunuyor. Her şarkıya nasıl yorumlar geldiğine bakıp ona göre bir değerlendirme yapıyoruz.
İyi işler ortaya koyduğunuzda insanlar da karşılığını veriyor.

Albümünüzü kendi şirketinizden çıkarmanız riskli olmadı mı?
Kendi şirketimi kurup kendi işimin patronu oldum. Hiçbir destek yokken böyle bir işe soyundum. Kendimizi güçlendiriyoruz.
Üretim konusunda sıkıntımız yok, stüdyomuz da var. Şarkıyı da, albümü de yapan biziz. İlk işimizi kendi bünyemizden çıkarmamız da riskli olabilir ama biz aile gibi çalışıyoruz.

Duygusal şarkılar söylemeyi daha mı çok seviyorsunuz?
Duygusal da, hareketli de şarkılar söylüyorum. İnsanlar, duygusal şarkılara sesimi yakıştırıyor. Önümüzdeki aylarda yeni bir çalışma yapacağım. Ünlü bir isimle düetim olacak.

GENÇLERE ARABESKİ SEVDİRİYORUM
Gece kulüplerinde yaptığınız arabesk geceleri çok dikkat çekiyor. Alıştığımız arabesk şarkıcılara göre çok farklı bir tarzınız var.
Arabesk şarkıları çok seviyorum. Bunları sahnede söylediğimde de çok güzel tepkiler alıyorum. Beni dinlemeye gelen çok genç insanlara da bu şarkıları sevdiriyoruz. Aslında ben sahnede her türlü şarkıyı söylüyorum. Gelen isteklere göre de şarkılar okuyorum ama arabesk şarkılar çok beğeniliyor. Tarzım farklı olabilir ama benim tarzımdaki insanlardan arabesk şarkılar duymayı seviyor insanlar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hiçbir destek yokken kendime albüm yaptım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN