Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Oyuncu 'in darp davası

Oyuncu 'in, bir süre arkadaşlık etti��i 'i darp ve tehdit ettiği iddiasıyla 14 yıla kadar hapis cezası istemiyle açılan dava dosyası, söz konusu eylem uzlaşma kapsamında kaldığı gerekçesi ile uzlaştırma bürosuna gönderildi.

Giriş Tarihi: 22.6.2017 16:45 Güncelleme Tarihi: 22.6.2017 16:48
Oyuncu Saruhan Hünel'in darp davası

İstanbul 67. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, tutuksuz sanık ve avukatı Gözde Aydın Deniz ile müşteki 'in avukatı Fahri Emeksiz katıldı.

Duruşmada söz alan Eda Sönmez'in Avukatı Fahri Emeksiz, müvekkilinin WhatsApp mesajlarını İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na sunduklarını belirterek, savcılığın bu konuda ayrıntılı döküm alıp almadığını bilmediğini söyledi. Sanık avukatı Saruhan Hünel'in avukatı Deniz, yargılamanın gizli yapılmasını talep etti.

Mahkeme, sanığın eylemi uzlaştırma kapsamında kaldığından dosyanın uzlaştırma bürosuna gönderilmesine karar verdi. Mahkeme, sanık avukatının gizlilik kararı verilmesi talebini de dosyanın geldiği aşama itibariyle bu yönde bir karar verilmesine yer olmadığına hükmederek duruşmayı erteledi.

İDDİANAMEDEN

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, şüpheli Saruhan Hünel'in bir süre arkadaşlık yaptığı Eda Sönmez'i önce Temmuz 2015'te Taksim'de, Eylül 2015'te de Etiler'de darp ettiği ve ona hakaret ettiği anlatılıyor.

İddianamede, her iki eylem için şüpheli Hünel'in, "Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma", "Basit Yaralama", "Basit tehdit" ve "Hakaret" suçlarından 3 yıl 11 ay 15 günden 14 yıl 4 aya kadar hapis cezası ile cezalandırılması talep ediliyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Oyuncu Saruhan Hünel'in darp davası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN