Tarafım belli diye hayran kaybetme korkum yok!

Giriş Tarihi: 15.7.2017
Tarafım belli diye hayran kaybetme korkum yok!

İkinci single’ını çıkaran şarkıcı : Demokrasi Nöbetleri’nin hepsine katıldım. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı çok seviyorum. Tarafımı belli ettiğim için hayran kaybetme kaygım yok

Instagram'da aracının içinde yayınladığı playback videoları ile yüzbinlerce takipçi edinen ve ardından hayali olan şarkıcılığa adım atan üçüncü single'ı 'Yana Yana'yı çıkardı. Küçük Çamlıca'daki Masha Garden'da buluştuğumuz Parlak'la, single'ını, aranjörlerin ve sektörün içerisindeki adaletsizlikleri ve gecesi yaşananları konuştuk.'Yana Yana' nasıl gidiyor?

İlk single'ım 'Narin Yarim' kadar olmasa da güzel gidiyor. Çok güvendiğim bir şarkı. Ama aranje ile ilgili bir sıkıntımız oldu; benim istediğim aranje bu değildi. Sağ olsun İskender Paydaş üç ay boyunca bize aranjemizi vermedi. Arıyoruz ulaşılamıyor, mesaj atıyoruz cevap verilmiyor. En sonunda da 'Şarkı bitti, al bu şarkın' dedi bana. Geç kalmıştık, single'ı çıkarmak zorunda kaldık.

Aranjörler, sanatçıya göre mi çalışma sergiliyor?

Tabii ki böyle bir şeyi tutup da bir Demet Akalın'a, Hande Yener'e yapamazlar, malessef bizim gibi bir yerlere gelmeye çalışanlara yapıyorlar. Ben bunu unutmam; hakkımı helal etmiyorum.

Müzik camiası belirli isimlerin tekelinde. Bu düzen nereye kadar gidebilir?

Nereye kadar gidebilir ki! Çok başarılılar ama her şeyin bir yaşı, bir dönemi var. Artık bence yeniler gelmeli.ÇOK ÜZÜLDÜM

Kalkışmanın birinci yıldönümünü yaşıyoruz. Siz de vatanını seven her vatandaş gibi sokaklarda, demokrasi nöbetlerinde yer aldınız. Neler söylemek istersiniz?

O gece Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ndeydim. Birden bire trafik durdu, ne olduğunu anlamadım. Sonra haberleri takip ederken bir olduğunu duydum. Çok şaşırdım, çok üzüldüm, otomatikman bir kaygı içine düştüm çünkü bir darbe girişiminin olması bile ülkemizin ciddi anlamda gerilemesi demek. Ama Reis-i Cumhurumuz'un da desteğiyle, el birliğiyle bu durumu aştık. Yapılan demokrasi nöbetlerinin hepsinde yer aldım. Benim tarafım belli ama tarafımı çok ön plana çıkartmıyordum fakat o dönem çıkarttım.EŞİM BENİ KİMSEYE MUHTAÇ ETMEZ

Size bu anlamda gelen tepkileri umursayacağınızı düşünmüyorum...

Evet, benim düşüncem bu! Ben ve eşim, Cumhurbaşkanımız'ı çok seviyoruz. Kim ne derse desin; bu ülke için çok büyük şeyler yaptı. Çok büyük bir adam. Kimse de bunu inkar edemez. Daha önce insanların ülkemize nasıl baktığına bir bakın, bir de şimdi nasıl baktımlarına; yapılanlar ortada.

Seviyor olmanızdan ötürü eleştirilmeniz garip...

En çok buna bozuluyorum. 'AK Parti kısıtlamalar getiriyor, özgürlük yok' diyorlar, hiç öyle değil. Konu özgürlükse, neden ben tarafımı belli ettiğim zaman bana tepki gösteriyorsunuz? Ben tarafımı belli ediyorum. Takipçi ya da sevenlerimi kaybederim diye hiçbir kaygım yok. Benim zaten bir hayatım var. Eşim de var hamd-ü senalar olsun; beni kimseye muhtaç etmez.

15 Temmuz gecesi sokaktayken sizi en çok neler etkiledi?

O sela anını hatırlıyor musunuz? O anı ölsem unutmam, unutmayacağım. Mehmet Akif Ersoy'un yazdığı 'İstiklal Marşımız'ın dizeleri geldi aklıma: 'Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım.' Vatan aşkı başka bir şey; kelimelerle ifade edilemez.SOSYAL MEDYA YÜZÜNDEN EVLİLİKLER BİTİYOR

Siyasi kanatta, sanat dünyasına dair düzenlemelerin yapılacağına ilişkin iddialar var...

İnşallah olur. Ben homofobik değilim ama kadın, erkek ya da eşcinsel olsun; bir şeyin çok fazla teşhir edilmesini sevmiyorum.

Size yetki verseler ilk kısıtlamayı ya da düzenlemeyi nerede yapardınız?

Sosyal medyaya çok fazla müdahil olurdum. Çünkü bu yüzden evlilikler bitiyor. Artık kimsenin birbirine tahammülü kalmadı çünkü karpuz seçer gibi 'Bu güzelmiş' deyip birilerine direkt mesaj atabiliyorlar.EŞİM KISKANÇTIR, KIYAFETLERİME KARIŞIR

Geçtiğimiz aylarda Okan Öztürk'le evlendiniz. Eşiniz, işinizle ilgili size destek oluyor mu?

Eşim ticaretle uğraşıyordu, işini gücünü bıraktı. Kimseye güvenemediği için benim menajerliğimi yapıyor. Bu işi yapmak istediğimi bildiği için benimle beraber o da uğraşıyor.

Çok karışıyor mu size?

Biraz karışıyor, kıskanç biri çünkü. Giyimime kuşamıma zaten dikkat eden biriydim, şimdi daha çok dikkat ediyorum. 'Benim karımsın sen, millet niye görsün oranı buranı?' kafasında bir erkek olduğu için, biz de usturuplu davranıyoruz. Ama sıkıntılı değilim bu konuda.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarafım belli diye hayran kaybetme korkum yok!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN