Türkiye'nin en iyi haber sitesi

15 Temmuz Türk Milletinin yeniden doğuş günüdür

Müzik, sinema ve televizyon dünyasının ünlü isimleri, 15 Temmuz destanının yıl dönümünde GÜNAYDIN’a konuştu. Hain darbe girişiminin yaşandığı gece şehit olan 249 kişiyi rahmetle anan ünlüler, “Türk halkı, bir gecede tüm dünyaya birlik olmayı ve vatan sevgisini öğretti” görüşünde birleşti

Giriş Tarihi: 16.7.2017
15 Temmuz Türk Milletinin yeniden doğuş günüdür

ORHAN GENCEBAY
Ülkemizin ve Türk milletinin yeniden doğuş günüdür 15 Temmuz... İçimizdeki hainlerin zirve yaptığı gündür. 15 Temmuz, ülkemizi parçalamak isteyenlerin 100 sene önceki Sevr projesini ikinci defa hayata geçirmek istediği fakat ikinci defa bozguna uğratıldığı gündür. 15 Temmuz, Türk milletinin gurur günüdür. Bizlere bu gururu yaşatan aziz şehitlerimize Allah'tan gani gani rahmet, aziz gazilerimize sağlık ve selamet diliyorum. Sonsuz şükranlarımı sunuyorum, berhudar olun.

SEDA SAYAN
Biz birlikte güzeliz, bizi kimse yıkamaz. 15 Temmuz'u unutmadık, unutturmayacağız.

ALİŞAN
Bir yıl geçti ama ben hâlâ kendi meclisini bombalayan, kendi halkına silah sıkan, kendi askerini, polisini şehit edecek kadar gözünü kan bürümüş hainlerin yaptıklarını düşünüp kahroluyorum. Allah bir daha bize böyle geceler yaşatmasın. Birliğimiz, beraberliğimiz bozulmasın. 15 Temmuz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi de saygıyla anıyorum... Büyük Türkiye'ye 15 Temmuz destanını yazdıran, o gece dışarıda tanklara, mermilere göğüs geren halkımıza da selam olsun.

MUAZZ EZ ERSOY: BİZ TÜRKLER KORKUP KAÇACAK BİR MİLLET DEĞİLİZ
15 Temmuz'da bir kabus gördük ama Rabbim ülkemizi korudu ve çok çabuk toparlandık. Akla mantığa aykırı bir durum; 21'inci yüzyılda darbe ne demek? Biz Türkler, böyle durumlarda korkup kaçacak bir millet değiliz; yakarız, yıkarız. Yüce Rabbim'den o gece şehit olan tüm vatandaşlarımıza rahmet diliyorum.

ERHAN GÜLERYÜZ
15 Temmuz 2016, 249 şehit ve 1535 yaralı... Kalkışmanın ilk dakikalarından itibaren ellerinde bayraklarla demokrasimize sahip çıkmak için sokaklara çıkarak hainlere dur diyen vatanseverler, Türkiye'yi uçurumun eşiğinden döndürdü. Bu millet, kahramanlarını asla unutmayacak.

SERKAN KAYA
Ülkemi zin başına gelmiş en büyük felaketlerden birisi. Çok üzüldüm ve etkilendim. O gece milletimiz, hain darbe girişiminin karşısında dimdik durdu. Ülkemizin bir bütün olduğunu gösterdik. Canları uğruna demokrasiye, bayrağımıza sahip çıkan tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize şifa diliyorum. Allah bir daha böyle bir olay yaşatmasın.

MURAT YILDIRIM
Darbecilere karşı gençyaşlı, kadın-erkek demeden hep birlikte büyük bir destan yazdık. Bu destanın yıldönümünde şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.

KENAN SOFUOĞLU
Ne mutlu bana ki; 15 Temmuz gecesi Türk halkının gözünü kırpmadan vatanı için canını feda edeceğine şahitlik ettim.

LİNET
Milletimiz o gün bir destan daha yazmıştır. Türk Cumhuriyeti o kadar büyük bir devlet ki; asla yıkılamaz.
15 Temmuz gecesi de bunu bir kez daha gördük, yaşadık.
Allah bir daha böyle geceler, günler yaşatmasın ülkemize.
Şehit olanları rahmetle anıyorum.
Gazilerimize yeniden geçmiş olsun diyorum.

KİBARİYE
15 Temmuz; tarihe geçen bir destan, gelecek nesillere ulusal birlikteliği anlatacak bir gündür. Allah'ım bir daha böyle karanlık bir günü bize yaşatmasın. birbirimize sahip çıkalım. Biz el ele verirsek, böyle karanlık gecelerin üstesinden geliriz. Gücümüzü dünya âleme gösterdik. Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum.

FERHAT GÖÇER
O gece yaşadığımız korkunç olayların, o kabus gecenin bir daha yaşanmamasını dilerim. Birlik, beraberlik ve karşılıklı hoşgörü içinde, umut dolu yarınlara, mutluluk ve huzurla ulaşalım.

YAŞAR İPEK
HAİN darbe girişimi, yepyeni bir Türkiye ve güçlü Türk milletinin, dünyaya gücünü gösterdiği bir destanın başlangıcıdır, 21'inci yüzyılın kurtuluş savaşıdır.

ALTAY
15 Temmuz gecesi, bu ülkenin geleceği için canını veren tüm şehitlerimize Allah rahmet eylesin, Allah her birinden razı olsun. O gece bize o kabusu yaşatan her bir hain cezalandırılana kadar bu işin peşinde olacağız. Kimse birliğimizi bozamaz.

FETTAH CAN
15 Temmuz'da memleketimiz, demokrasimiz, birliğimiz, beraberliğimiz için hayatını hiçe sayan şehitlerimize şükran ve minnet borçluyuz. Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti.

CANSU KURTÇU
Bu ülke uğruna, bu topraklar, bu cennet vatan uğruna sayısız can yitirdik. 15 Temmuz gecesi kalkışılan hainliğe de her kesimden insanın tereddütsüz karşı durması, bölünmez bir bütün olduğumuzu tekrar kanıtladı.
Bu uğurda canlarını feda eden tüm şehitlerimizi minnet ve şükranla anıyorum.

LARA
Ülkemizin üzerinde oynanan oyunlar içinde en çok haddini aşan 15 Temmuz kalkışmasıdır. Bu olayın alçak faiilerine en güzel cevabı veren dirayetli devlet büyüklerimize saygılarımı sunar, milli iradeye kastedilen hain kalkışmanın birinci yılında, Türkiye Cumhuriyeti'nin mutlak bölünmez bütünlüğünü korumak için canını hiçe sayan şehitlerimize rahmet dilerim. Bu millet, iradesine sahip çıkarak hiçbir güç ve kuvvet önünde eğilmeyeceğini ve biat etmeyeceğini tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir. Yüce Allah milletimizi, insanımızı ve devlet büyüklerimizi böyle kötü niyetli alçaklar karşısında her zaman galip eylesin inşallah.

KUTSİ
Milli iradeyi hiçe sayanlar, Türk milletinin birlik ve beraberlik içerisinde olduğunu hiçbir zaman unutmasın.
15 Temmuz'daki hain saldırıda özgürlüğümüz ve geleceğimiz için canını veren demokrasi şehitlerimizi, birinci yıldönümünde rahmetle anarken, gazilerimize minnettarlığımızı sunuyoruz.

ARKADAŞINA GÖNDER
15 Temmuz Türk Milletinin yeniden doğuş günüdür
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN