Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Kaykay sporuyla gençler suç ve uyuşturucudan uzak duracak’

, “Adrenalin dolu gençler yapılan spor tesisleri sayesinde tatmini uyuşturucuda, suç ve terörde aramayacak. Bu pırıl pırıl gençlerin yanında olanlara teşekkür ediyorum” dedi

Giriş Tarihi: 7.8.2017
‘Kaykay sporuyla gençler suç ve uyuşturucudan uzak duracak’
Türk sinemasının usta oyuncusu , önceki gün Osmangazi Belediyesi tarafından şehre kazandırılan Türkiye'nin ilk uluslararası standartlarındaki kaykay parkının açılış törenine katıldı. Törende, Koçyiğit'in torunu ve damadı da vardı.
Koçyiğit, 2020'deki Tokyo Olimpiyatları'nda kaykay sporcularının ilk kez yarışacak olmasından büyük heyecan duyduğunu belirtip buna ön ayak olan Gençler İçin Spor Derneği Başkanı yeğeni Sedat Çelenk ile gurur duyduğunu söyledi. Koçyiğit, sözlerine şöyle devam etti:
"Bu sporun, gençleri hayata kazandırmada büyük etkisi olacağını düşünüyorum. Adrenalin dolu gençler, tatmini uyuşturucularda, suç ve terörde arayamayacak. Bu tesisler ve spor ile hayata kazandırılacaklar. Kaykayın bir spor olduğunun bilinci ile bu dala gerekli yatırımı yapan, kısıtlı alanları ile kaykay yapmak isteyen gençleri tehlikeli sokaklardan, caddelerden kurtaran, kendilerini değerli hissetmelerini sağlayan, bu pırıl pırıl gençlerin maddi manevi yanında olanlara minnettarız. Osmangazi Belediyesi'ne, Bursa Valisi'ne, Gençlik ve Spor Bakanlığı'na ve bu projeyi geliştiren Gençler İçin Spor Derneği Başkanı sevgili yeğenim Sedat Çelenk ve ekibine yürekten teşekkür ediyorum."
Açılışta Engin Altan Düzyatan'a oğluyla birlikte kayması için kaykay hediye edildi
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Kaykay sporuyla gençler suç ve uyuşturucudan uzak duracak’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN