son yolculuğuna uğurlandı

97 yaşında hayatını kaybeden mimar, yazar ve gazeteci İstanbul’da son yolculuğuna uğurlandı.Mimar, gazeteci ve yazar Aydın Boysan için Mimarlar Odasında tören düzenlendi. Üzgün olduğu görülen Boysan'ın oğlu Burak Boysan, “Babam 97 yaşındaydı, 100 yaşını geçmesini ummuştuk, çok dolu dolu bir hayat yaşadı. Çok harika bir hayatı oldu. Çok özleyeceğiz ve çok üzüldük ama onu içimizde de yaşatmaya devam edeceğiz” dedi.

Giriş Tarihi: 8.1.2018 11:15 Güncelleme Tarihi: 8.1.2018 16:34
Aydın Boysan son yolculuğuna uğurlandı

97 yaşında hayatını kaybeden mimar, gazeteci ve yazar Aydın Boysan için Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Karaköy Binası'nda tören düzenlendi. Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Karaköy binası'nda düzenlenen törene Aydın Boysan'ın oğlu Burak Boysan ve gelini Mine Boysan, meslektaşları, Boysan ile aynı gün vefat eden Münir Özkul'un oyuncu kızı Güner Özkul da katıldı. Burak Boysan'ın duygu dolu anlar yaşadığı görüldü.

SEVENLERİNİN OMUZLARINDA TÖREN ALANINA TAŞINDI

Boysan'ın cenazesi sevenlerinin omuzlarında tören alanına taşındı. Tabutun çevresini karanfillerle donatan sevenleri uzun süre dua ederek Boysan'a rahmet diledi. Boysan'ın için hazırlanan kısa bir biyografi sunumunun ardından sevenleri tek tek konuşma yaparak duygularını dile getirdi.

Aydın Boysan son yolculuğuna uğurlandı

96 'INCI YAŞINI DOSTLARIYLA KUTLAMIŞTI

İstanbul Büyükkent Şube Başkanı Sami Yılmaztürk, "17 Haziran 2017 tarihinde burada 96 'ıncı yaş günün kutladık hep birlikte dostlarıyla. O gün aydın ağabeyin 100'üncü yaş gününü kutlayacağımızı konuşmuştuk. Aydın ağabeyin mimarlık mesleğine olan katkıları için mesleki ustalarımızın söyleyeceği çok şey vardır" diye konuştu.

"BABAM 97 YAŞINDAYDI, 100 YAŞINI GEÇMESİNİ UMMUŞTUK"

Oğlu Burak Boysan, "Babam 97 yaşındaydı. 100 yaşını geçmesini ummuştuk. Hayatındaki değer sayıların ne kadar acayip olduğunu söylemek istiyorum. Yaklaşık 1 Buçuk Milyon metrekarelik bir alanı tasarladı şimdiye kadar. Mimarlar odasında 64 yıllık hukuku var. Ayrıca 2016 yılında kaybettiğimiz annemle 67 sene evli kaldı. 43 tane kitabı var ve kitaplarını yazmaya 63 yaşında başladı. Bütün bu sayıları bir araya getirdiğinizde 97 ve 100 arasındaki 3 yaş farkı önemsizleşiyor. Çok dolu dolu bir hayat yaşadı. Çok harika bir hayatı oldu. Çok özleyeceğiz ve çok üzüldük ama onu içimizde de yaşatmaya devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

HATIRA DEFTERİNE SEVENLERİ DUYGULARINI YAZDI

Öte yandan, aydın Boysan için oluşturulan hatıra defterine sevenleri duygularını yazdı. Yapılan konuşmalarına ardından boysan alkışlar eşliğinde öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazı için Teşvikiye Camii'ne götürüldü.

AYDIN BOYSAN'IN HATIRASINA BÜYÜK AYIP!

Teşvikiye Camii'ne gelerek cenazeye katılan kimi vatandaşların Aydın Boysan'ın tabutuyla fotoğraf çektirmesi ise dikkat çekti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aydın Boysan son yolculuğuna uğurlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN