'yi bastı

, yeni şarkısının en çok dinlenenler listesine girememesi üzerine TV bastı. Avukatı “Madem ilk 20’de yokuz, klibimizi yayınlayamazsınız” dedi. yönetimi bu tutuma tepki gösterdi. ise uygunsuz bulduğu bu davranışı nedeniyle üyesi Peker’i haysiyet kuruluna sevk etti

Giriş Tarihi: 13.10.2018
Hakan Peker Kral TV'yi bastı

TUTANAK TUTTURDU

Müzik dünyası karıştı! Hakan Peker, Unutuluyor mu Aşklar şarkısının klibine Kral TV'de yeterince yer verilmediğini iddia etti. Şarkının listelere alınmadığını da söyledi ve kanala avukatıyla birlikte polis gönderip tutanak tutturdu.GÜNAYDIN KONUŞTU

Peker, Kral TV'de klibinin yayınını yasaklattı. Peker'in polise başvurmasını tasvip etmeyen, üyesi olduğu MÜYAP ise şok bir karar aldı. MÜYAP, üyesi Peker'i haysiyet kuruluna sevketti. GÜNAYDIN, taraflarla görüşüp olayı masaya yatırdı.

HAKAN PEKER'İ HAYSİYET KURULUNA SEVK ETTİK

Bağlantılı Hak Sahibi Fonogram Yapımcıları Meslek Birliği (MÜYAP) Başkanı Bülent Seyhan, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: "Yönetim kurulu olarak aldığımız karar neticesinde, üyemiz Hakan Peker'i, bu davranışından dolayı haysiyet kuruluna sevk ettik."

'O LİSTEDE KİMSEYE
AYRICALIK YAPMAYIZ'

Kral Grubu Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Akbay ise GÜNAYDIN'ın "Top 20 listesi nasıl oluşturuluyor?" sorusuna şu yanıtı verdi: "Bütün sektör, Kral TV Top 20 listesinin nasıl oluşturulduğunu ve yayın akışını çok iyi biliyor. Biz 35 ayrı kriteri baz almamızın yanı sıra ulusal ve yerel radyolarda çalınma sürelerini, radyo monitör verilerini, haftalık dijital verileri, 40 üniversitede bulunan kiosklardaki geri bildirimleri ve fiziki satışların grafiklerini derleyerek bir puanlama çıkarıyoruz. Kral Top 20 listesi bu verilerden oluşuyor. Ancak tüm bu kaynaklarda üst sıralarda olan listede Mehmet zirveye yerleşebiliyor."

'BİZCE ETİK DAVRANILMADI'

Hakan Peker, avukatı Cengiz Balcı aracılığıyla GÜNAYDIN'a olayla ilgili şu açıklamayı gönderdi: "Hakan Bey, haksız rekabet, tarafsız yayıncılık, hukuksuzluk ve ilkesizlikle karşı karşıya kaldı. Yasal hakkı olarak bu durumun tespitini yaptırıp eserini Kral TV Grubu'nda yasaklattı. Çünkü kendisine etik davranılmadığına inanıyor."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hakan Peker Kral TV'yi bastı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN