Adliyeden vakaları...

Adliyeden ünlü vakaları...
TEMİZLİK VE APARTMAN GÖREVLİLERİ HIRSIZLIK SUÇUNDAN YARGILANIYOR
Dünyaca ünlü isimlerin halıcısı Hakan Evin, geçtiğimiz aylarda ABD'deki halı dükkanını kapatmış, yapımı sekiz yıl süren 150 bin dolarlık özel üretim ipek halısını Türkiye'ye getirmişti. Ancak Evin, halısının Beşiktaş'taki evinden çalındığını iddia ederek apartman görevlisi Osman U. ve temizlik görevlisi Gülay U.'den şikayetçi oldu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı; olayla ilgili şüpheliler hakkında iddianame düzenledi. İddianamede olay şöyle anlatıldı: Evin, evinde bez torbaya sarıp dolaba kaldırdığı halının yerinde olmadığı fark etti. Hareketlerinden dolayı evin temizlik görevlisi Gülay U.'dan şüphelenmeye başladı. Kamera kayıtlarından tespit ettirmek istediğinde sadece iki haftanın kaydının tutulduğunu öğrendi. Ardından apartman görevlisi Osman U. hakkında bir başka hırsızlık şüphesinden tutanak tutulduğunu, Gülay U.'nun da Osman U.'nun gelini olduğunu öğrendi. Osman U. ile Gülay U. hakkında 'Bina içinde muhafaza altına alınmış olan eşya hakkında hırsızlık' suçundan ceza istendi. Şüpheliler, ilerleyen günlerde İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak.

NEY SANATÇISI GİZEMLİ HESABIN PEŞİNDE
Ünlü ney sanatçısı ve yazar Hakan Mengüç, You- Tube kanalına 1.5 yıl önce yüklediği bir ney videosunun kendisine ait olduğunu iddia eden arkadaşı Sinan S.'nin, kendisi hakkında linç kampanyası başlattığını iddia etti. Bunun üzerine farklı bir hesaptan kendisine hakaret içerikli yorumlar yazıldığını belirten Mengüç, hesabın kime ait olduğunun bulunmasını ve hakaret suçu kapsamında yargılanmasını talep etti. Mengüç kendisi hakkında emek hırsızı, sahtekar, korkak, haramzade gibi hakaret içerikli ifadeler kullanıldığını söyledi.

'60 BİN LİRA DOLANDIRILDIM PSİKOLOJİK BASKI GÖRDÜM'
Besteci Mustafa Canbazlar, bir bestesini izinsiz kullanan türkücü Bülent Avar'ın kendisine hakaret ve tehditte bulunduğu gerekçesiyle suç duyurusunda bulunmuştu. İddianamede; Avar'ın, Canbazlar'ın bestesini para ödemeden yayınladığı ifade edildi. Canbazlar da yapım şirketlerini arayarak bu türkünün kaldırılmasını talep etti. Türkünün kaldırıldığını öğrenen Avar'ın, "Beni yapım şirketiyle karşı karşıya getirirsen seni vururum" diyerek Canbazlar'ı tehdit ettiği belirtildi. Şikayet üzerine ifade veren Avar, Canbazlar'a tehdit mesajı attığını kabul etti. Türkücü Avar; Canbazlar'ın kendisini 60 bin lira dolandırdığını ve psikolojik baskıya maruz kaldığını savundu. Suçunu itiraf ettiği için ceza indirimi alan Avar; beş ay hapis cezasına çarptırıldı
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adliyeden ünlü vakaları...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN