‘Bu sefil, işgalci zihniyetle savaşımız devam etmeli’

Sanat dünyası, ABD Başkanı Trump’ın desteğiyle ’ne el koyup Gazze’yi vuran ’e tepki gösterdi. İlk tepki, geçtiğimiz günlerde Müslüman olan ABD’li sanatçı Della Miles’tan geldi: “Bu utanç verici ve haksız Amerikan kararından dolayı kaç Filistinli çocuk ölecek? Golan Tepeleri’nin sahibi İsrail değil, Allah’tır.”

Giriş Tarihi: 27.3.2019
‘Bu sefil, işgalci zihniyetle savaşımız devam etmeli’

ABD Başkanı Donald Trump'ın Golan Tepeleri üzerinde İsrail'in egemenliğini resmen tanıdığını ilan edip başkanlık kararını imzalaması ve İsrail güçlerinin abluka altındaki Gazze Şeridi'ni vurmaya başlamasına sanat dünyasından tepki yağdı. İsmail Hakkı, "Gazze, Filistin, Suriye, Yemen, Arakan, Pakistan, Bosna, Libya, Yeni Zelanda ve daha bir çoğu. Kininizi diri tutun kardeşler. Elbet o gün gelecek. Allah'tan başka zafer sahibi yoktur" dedi.

Golan Tepeleri kararına tepkiler büyüyor

Esat Kabaklı, "Amerika, Amerikalılığını yaptı. Bizim dışımızda hiçbir İslam ülkesi bu zulüm karşısında ses çıkarmıyor, çok üzülüyorum" diye yorum yaparken, Uğur Işılak tepkisini şu sözlerle dile getirdi:
"Neredeyse bütün dünyanın İsrail'in işgali olarak gördüğü Golan Tepeleri ile ilgili alınan karar gayrimeşrudur. ABD ve İsrail'in uluslararası hukuku çiğnediği ne ilk karardır bu, ne de son olacak.

Bunlar; hayallerindeki Ortadoğu projesini gerçekleştirene kadar kan dökmeye, işgal etmeye, Ortadoğu'daki bütün ülkelerin iç siyasetine karışıp kaos çıkarmaya, parçalayıp yutmaya kararlı. Bunu görmeyen ya kör, ya aptaldır. Bu sefil, işgalci ve katil zihniyetle mücadelemiz yılmadan devam etmeli."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Bu sefil, işgalci zihniyetle savaşımız devam etmeli’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN