Başkan Erdoğan’ın konserine gitmesinden rahatsız olanlar yine devrede!

'den baskıcı muhaliflere ve yalan manşetlere cevap: Başkan Erdoğan'ın konserine gitmesinden rahatsız olanlar yine devrede!

Giriş Tarihi: 29.3.2019
Başkan Erdoğan’ın Fazıl Say konserine gitmesinden rahatsız olanlar yine devrede!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, ünlü tiyatrocuların yer aldığı klibi sosyal medya hesabında paylaşıp 'Dünya Tiyatro Günü Kutlu Olsun' mesajı yayınlaması, sanat dünyasından büyük alkış aldı. Ancak bu durumu, başta FETÖ ve PKK sözcüsü Cumhuriyet gazetesi ile bir avuç muhalif içine sindiremedi. Cumhuriyet, 'Oy uğruna ortaoyunu' manşetini atıp kışkırttığı bazı tiyatrocularla sanat dünyasında ikilik çıkarmaya çalıştı. Hatta klipte oynayan isimlere tuzak kurulduğunu ima etti. Ancak bu düzenbazlara en güzel yanıtı, Sanat Var Hayat Var projesinin mimarı Nilgün Belgün verdi. İşte o açıklama:

Nilgün Belgün'den Cumhuriyet'in yalanı ve bazı oyuncuların yakışıksız ifadelerine tepki

'Klip yayına girmeden herkesten muvafakatname aldım. Klibin son halini herkesle paylaştım'

'GÜZELLİKTEN SÖZ EDENLER RAHATSIZ'

"SANAT Var Hayat Var; aylardır üzerinde çalıştığım projemdir. Amacım; sanatın birleştirici özelliğini vurgulamak ve sanatın farkındalığını, sanatın tüm kötülükleri yok edip dünyayı güzelleştirdiğini göstermekti. Fakat böylesine özel ve güzel amaçla oluşturulmuş bir proje, maalesef bazı tiyatrocu dostlarımızın baskısı ile haksızlığa uğruyor. Projenin yasal izinleri için tüm sanatçı dostlarımdan muvafakatnameler alınmış ve yayına girmeden önce Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı forsunun yer aldığı videonun son hali, Whatsapp üzerinden herkesle paylaşılmıştır. Her zaman güzellikten, sevmekten, barıştan bahseden bizler, yine en güzeli eleştiririz. Sayın Cumhurbaşkanımızın Fazıl Say'ın konserine gitmesinden rahatsız olanlar, yine sanat için yapılan bir şeyden rahatsız."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Erdoğan’ın Fazıl Say konserine gitmesinden rahatsız olanlar yine devrede!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN