Konser coşkusu evlere taşındı

Giriş Tarihi: 23.5.2020 ABONE OL
Konser coşkusu evlere taşındı
CUMHURBAŞKANLIĞI tarafından 19 Mayıs'ta başlatılan evde bayram konserleri devam ediyor. Serkan Çağrı ve Elif Buse Doğan'ın Patara Antik Kenti'nde verdikleri Trakya ve Balkan Ezgileri konserinin ardından dün de Yusuf Güney, Efes Antik Kenti'nde verdiği konser izleyicilerle buluştu. Efes, Hierapolis, Safranbolu, İstanbul Mimar Sinan Üniversitesi ve Arkeoloji Müzesi'nde düzenlenecek olan konserler bayram boyunca evlere taşınacak. Konser serisi, bu akşam Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü tenor Murat Karahan, 24 Mayıs'ta Kubat, 25 Mayıs'ta Fettah Can'la devam edecek. Müziğin farklı türlerinden oluşturulan program Mazhar Alanson'un 26 Mayıs'ta İstanbul Arkeoloji Müzesi'nde vereceği konserle son bulacak.

İKSV'DEN HEM FİLM GÖSTERİMİ HEM YÖNETMENLERLE SOHBET
İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle düzenlenecek 39. İstanbul Film Festivali, programından 15 filmlik bir seçkiyle dijital ortamda izleyiciyle buluşmaya devam ederken, festivalin direktörü Kerem Ayan da ünlü yönetmenlerle sohbet ediyor. Geçtiğimiz gün yönetmen Emin Alper'le sohbet eden Ayan, İstanbul Film Festivali Çevrimiçi Gösterimler seçkisinde yer alan 'Deniz Mavileşene Dek Yüzmek' filminin yönetmeni Jia Zhang-ke ile söyleşi gerçekleştirdi. Filmler, 29 Mayıs'a kadar dijital ortamda izleyiciyle buluşmaya devam edecek.

İSTANBUL'DA BİR SÜRREALİST: SALVADOR DALİ SERGİSİ ONLİNE ERİŞİME AÇILDI

KORONAVIRÜS önlemleri kapsamında ziyarete kapalı olan Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi (SSM), geçmiş sergilerinden zengin içerik seçkilerini dijital kanallarında paylaşmaya devam ediyor. SSM, bu kez 20 Eylül 2008-1 Şubat 2009'da Akbank'ın desteğiyle gerçekleştirilen İstanbul'da Bir Sürrealist: Salvador Dali sergisini çevrim içi olarak sanatseverlerle buluşturdu. DigitalSSM arşiv kaynaklarıyla hazırlanan ve SSM web sitesi ve sosyal medya hesaplarından erişilebilen çevrim içi sergide; Salvador Dali'nin benzersiz sanat anlayışıyla oluşturduğu eserlerinin yanı sıra, el yazmaları, fotoğraflar ve çeşitli dokümanlar yer alıyor.

PERA MÜZESİ'NİN UNUTULMAZ SERGİLERİ YOUTUBE'DA
PEK çok ünlü sanatçının eserlerini Türkiye'de ilk kez sanatseverlerle buluşturan Pera Müzesi, sergilerinden önemli bir seçkiyi You- Tube kanalında yayınlamaya başladı. Frida Kahlo-Diego Rivera, Fernando Botero, Andy Warhol, Rembrandt, Goya ve Giorgio de Chirico sergilerinin yer aldığı dizi, Joan Miró ve Yıldız Moran ile devam edecek.

ARKADAŞINA GÖNDER
Konser coşkusu evlere taşındı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA