Saç fırçanızla barışma zamanı!

Koparak meydana gelen saç dökülmesinin nedenlerini ve bu dertten kolayca kurtulmanızı sağlayacak olan yöntemleri sizler için araştırdık.

Giriş Tarihi: 2.9.2015
Saç fırçanızla barışma zamanı!
SAÇ DÖKÜLMESİ NEDİR?
Saçın uzama döngüsünde, günde 150 saç telinin dökülmesi normal kabul edilir. Fakat saç kaybı günde 150 saç telini geçerse bu birçok faktörden kaynaklanıyor olabilir; saçı aşırı yüksek ısıda kurutma, saça fazla kimyasal işlem yapılması ve hatta mevsim değişikliği gibi çevresel faktörler. Zaman içinde bu etmenler saç liflerinin yapısını yıpratır, kırılmalara ve saç dökülmesine sebep olur. Saç tarandığında fırça üzerinde kalan saç tellerinden bu rahatça anlaşılır.

SAÇ KAYBININ KÖKÜNE İNİN
Günde 100-150 tel saçın dökülmesi normaldir. Saçınız daha fazla dökülüyorsa, sebeplerini öğrenelim…

NE GÖRÜYORSUNUZ?
Uçları yuvarlak olan bütün saç telleri görüyorum.

BU DURUMUN SEBEPLERİ:
Saç telini bütün olarak kaybetmek doğal/biyolojik sebeplerdendir veya gebelik, ilaç kullanımı ve genetik/kalıtımla bağlantılıdır.

NE GÖRÜYORSUNUZ?
Uçları yıpranmış olan kırık saç telleri görüyorum.

BU DURUMUN SEBEPLERİ:
Bu kırılmadan kaynaklı bir saç dökülmesidir. Örneğin saçı ıslakken kurulamak, ısıyla şekillendirmek, kimyasal işlemlere maruz kalmasına neden olmak ve fazla sert fırçalamak.

SAÇ DÖKÜLMELERINI NASIL AZALTIRSINIZ?
Biyolojik olduğunu düşünüyorsanız, kesinlikle doktorunuzla konuşun. Eğer kırılmadan kaynaklı görünüyorsa, yıpratıcı işlemleri azaltın ve koparak dökülmelerine karşı etkili şampuan ve saç bakım kremi sistemlerinden faydalanın.

SAÇ DÖKÜLMESİNE** KARŞI ZAFER SİZİN
Saçlarınızı her taradığınızda fırçanızda kalan saçlar artık moralinizi bozmasın. Çünkü koparak meydana gelen saç dökülmelerini engellemenin** yolu Pantene Pro-V Saç Dökülmelerine Karşı Koruma Serisi'ni kullanmaktan geçiyor. Saçlarınız şekillendirme sırasında oldukça yıpranıyor ve zarar görüyor. Bu tür şekillendirmeden kaynaklanan yıpranmalara karşı Pantene Pro-V, saçların güçlenmesini*** sağlıyor ve saç dökülmesini yüzde 97'ye kadar durduruyor**. Doğru ve güçlü bir saç bakım rutiniyle sağlıklı görünen saçlara bu sayede kavuşabilirsiniz. Saç dökülmesinin* tüm kadınlar için büyük bir sorun olduğunu bilen Pantene Pro-V, çığır açan bir araştırmayla koparak dökülmelere karşı yepyeni bir formül geliştirdi. Yeni Pantene Saç Dökülmelerine Karşı Koruma serisinin Pro-V formülü; bazılarının aksine saça hücresel düzeyde etki ederek kökten uca güçlü saçlara*** sahip olmanızı sağlıyor. Böylece günlük saç bakımınızı kırılmalardan ve koparak dökülmelerden korkmadan sürdürmenize olanak tanıyor. Pantene Pro-V Saç Araştırmaları Enstitüsü üyesi olan Saç Yapısı Uzmanı Dr. Joel Coret; "Yaptığımız testlere göre, Yeni Pantene Pro-V Saç Dökülmelerine Karşı Koruma Serisi'nde bulunan özel Pro-V formülü; saçı zamanla çevreleyerek zayıfl atan, saçın özünün ve yüzeyinin protein yapısını bozan ve böylece koparak dökülmelere yol açan zararlı maddeleri, içeriğindeki yeni kompleks ile etkisiz hale getiriyor." diyor.

ÖNCE ARINDIRIN, SONRA NEMLENDİRİN
Pantene Pro-V'nin Saç Dökülmelerine Karşı Koruma Şampuanı ile saçınızı arındırın. Bu ürün Pro-V formülü ile şekillendirmeden kaynaklanan yıpranmaları önlemek için hücresel düzeyde harekete geçer. Saç dökülmesine** karşı saçın gücünü korur. Böylece saçlar güçlenir ve yıpranmalara karşı kökten uca korunur***. Ardından Özel Pro-V formülüne sahip Saç Dökülmelerine Karşı Koruma Saç Bakım Kremi ile saçınızı nemlendirin. Ürün, saçınızın kolay açılmasına yardımcı olur. Böylece kırılma korkusu olmadan saçlarınızı kolayca tarayabilirsiniz. En iyi sonucu elde etmek için her yıkamada şampuandan sonra bakım kremini kullanmanızı öneririz.

** Koparak dökülme; şampuan + saç bakım kremi kullanımında, kremsiz şampuana göre
*** Şekillendirmeden kaynaklanan yıpranmaya karşı güç; şampuan + saç bakım kremi kullanımında
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Saç fırçanızla barışma zamanı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN