Sofia Vergara

Söz konusu Sofia Vergara'nın saçları olunca, Head&Shoulders'ın yüzü olması kaçınılmazdı bizce. Vergara, bakım ve güzellik ritüelleri hakkındaki sorularımızı içtenlikle yanıtladı.

Giriş Tarihi: 5.9.2015
Sofia Vergara
Cosmo Güzellik ikonlarınız kimler?
SOFIA VERGARA Sophia Loren. O trendin ne olduğuna göre değil, kendi vücuduna göre giyiniyor ve çok güzel yaşlandı. Ayrıca her zaman kendisine güveniyor ve etrafa feminen bir zarafet yayıyor. Diğeri ise Jennifer Lopez, kendisi bir seks sembolü olmaya devam ediyor. Muhteşem bir vücudu var ve yaptığı her işte cesur ve ateşli.

C Çalışmadığınız zamanlardaki stilinizi nasıl tarif edersiniz?
S.V. Her gün duş almalı ve saçlarımı yıkamalıyım. Aksi takdirde güne başlayamıyorum. Çalışmıyor olsam bile, makyaj yapmayı, saçıma çeki düzen vermeyi ve bakımlı görünmeyi seviyorum. Kot pantolonla yüksek topuklu ayakkabılar ve şık bir bluz giyiyorum. Kendimi bu şekilde çok rahat hissediyorum. Salaş giyinmeyi seven bir kadın değilim. Makyajı ve mücevheri çok seviyorum. Kot pantolonu bile güzel bir çanta ve şık ayakkabılarla tamamlamayı tercih ederim.

C Kendinizi güzellik anlamında kötü hissettiğiniz günler oluyor mu?
S.V. Tabii ki kendimi güzel hissetmediğim günler yaşadım. Yaşlandıkça harika görünmek için daha çok yardıma ihtiyaç duyduğumu fark ediyorum. (Gülüyor) Ben ürün bağımlısıyım. Kremler, makyaj ürünleri ve anti-aging ile ilgili her türlü ürünü seviyorum. Hayatım boyunca güneş koruyucu kullandım. Bu da cildimin genç görünmesine yardımcı oldu. Boynunuz sarkmaya başladığı anda, iş biter.

C Diyetiniz neler içeriyor?
S.V. Her şeyin ölçülü yenmesi gerektiğine inanıyorum. Pazartesi-perşembe arası yediklerime dikkat ediyorum ve hafta sonlarında bir kadeh şarap içiyorum. Tatlı en hassas noktam; dolayısıyla hafta sonları kendime biraz tatlı yemek konusunda izin veriyorum. Pastayı çok seviyorum. Hepsinden az az yiyorum.

C Başınıza gelen en büyük saç felaketi neydi?
S.V. Bunu bir felaket olarak tanımlayabilir miyim bilmiyorum ama Los Angeles'a ilk taşındığımda hiçbir Latin/İspanyol rolünü kapamıyordum çünkü doğuştan sarışınım. Rol alabilmek için yıllarca saçımı koyu renge boyadım. Şimdilerde ise yavaş yavaş doğal saç rengime dönüyorum!

HEAD&SHOULDERS TUTKUSU ÜZERİNE

COSMO Ailenizle çalışmak nasıldı?

SOFIA VERGARA
Çok eğlenceli oldu. Her zaman hayatımın büyüleyici olduğunu düşünüyorlardı. Şimdi de çekim günlerinin ne kadar uzun olabileceğine, replikleri ezberlemek gerektiğine ve üst üste tekrarlandığına şahit oldular. Mesleğimin gerçekten ne olduğunu anladılar. Ama genel olarak birlikte çekimde çok eğlendik. Hepimiz çok yakınız; dolayısıyla birlikte çalışmak harika oldu.

C Head&Shoulders hakkında en çok neyi seviyorsunuz?
S.V.
Ailem 20 yıldan fazla zamandır Head&Shoulders kullanıyor. Annemin kullandığı bir üründü, şimdi ben kullanıyorum ve oğlum Manolo'ya da kullanması için verdim. Ailemin yıllardır kullandığı güven veren bir ürün. Ben de her gün saçlarımı yıkadığım için, saçlarım hiç zarar görmeden kullanabiliyorum. En sevdiğim ise yeşil elma kokulusu.

ONUN HAKKINDA BUNLARI BİLİYOR MUYDUNUZ?


Onsuz yaşayamayacağınız bir ürün söyleyebilir misiniz?
S.V. Lütfen bana bu soruyu sormayın… Çok zor. O kadar çok kozmetik bağımlısıyım ki, sadece bir ürün seçmem mümkün değil.

Anneniz size şimdi de kullandığınız güzellik tüyoları öğretti mi?
S.V. Küçük bir kızken annem beni okula götürürken mutlaka makyajlı ve saçları yapılı olurdu. Sadece okula götürmek için neden bu kadar uğraştığını hep merak ederdim. Ama şimdi ben de aynısını yapıyorum. Güzel giyinmek, iyi görünmek, vücudumuz içinde güvenle hareket etmek Latin kültürümüzde var. Annem aynı zamanda bana kaşlarımı hiçbir zaman almamamı da tavsiye etti. İleride kaşlarımı aldığım için pişman olacağımı çünkü yaş ilerledikçe kaşların daha yavaş çıktığını söylerdi. Kesinlikle haklıymış!

Kendinize mektup yazabilecek olsaydınız, daha genç halinize ne tavsiye vermek isterdiniz?
S.V. Daha genç yaşta spor yapmaya başlamayı tavsiye ederdim. Şimdi de spor yapıyorum ama pek sevmiyorum. Tabii yapmak zorundayım. Eğer daha genç yaştayken başlasaydım, belki şimdi sporu daha çok severdim ve hatta belki de bu kadar çok çalışmak zorunda kalmazdım.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sofia Vergara
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN