Türkiye'nin en iyi haber sitesi

En güzel gülüş sizinki olsun

Bembeyaz dişlerle kocaman bir gülümseme kadar insanı güzel gösteren başka bir şey yok. Oral- B'nin şarj edilebilir diş fırçaları ile doğru tekniklerle dişlerinizi düzenli olarak fırçaladığınızda hayal ettiğiniz görünümü yakalarken sağlığınızı da koruma altına alacaksınız.

Giriş Tarihi: 8.10.2015
En güzel gülüş sizinki olsun
Zeynep Sipahi

KENDİNİZİ MUTLU HİSSETMENİN YOLU SAĞLIKLI VE BEYAZ DİŞLER

Gülmenin özgüveninizi artırmada ve kendinizi mutlu hissetmenizdeki rolünü az çok biliyorsunuzdur. Yapılan araştırmalar kendinizi kötü hissettiğiniz anlarda ortada hiçbir sebep yokken gülümsemenin bile bireyin kendisini mutlu hissetmesini sağladığını ve vücudun mutluluk hormonu salgıladığını gösteriyor. Ancak gülümsemenizi sararmış dişlerle ve kötü bir nefesle yapmak istemeyeceğinizden eminiz. Sağlıklı ve beyaz dişler, dış görünüşünüzü en çok etkileyen fiziksel özelliklerinizden biri. Öyle ki kadınlar ve erkeklerle yapılan anket çalışmalarında çekicilik unsurları arasında en üst sıralarda güzel bir gülümseme ve sağlıklı dişler geliyor. Ağız sağlığınız ve diş bakımınız için yapabileceğiniz en kolay şey ise günde iki kez doğru diş macununu ve diş fırçasını kullanarak dişlerinizi fırçalamak. Bu konuda uzmanlar şarj edilebilir diş fırçalarının sıradan manuel diş fırçalarına göre çok daha hızlı ve etkili olduğuna dikkat çekiyor. Oral-B tarafından yapılan anketler ve alınan uzman görüşleri de şarj edilebilir diş fırçalarının plak oluşumunu engelleme konusunda manuel fırçalardan çok daha etkili olduğu konusunda hem fikir. Sağlıklı diş ve diş etleri için günde iki kez, en az iki dakika boyunca dişlerin fırçalanması gerekiyor. Ancak diş fırçalama işlemi doğru şekilde yapılmadığında, diş eti hastalıklarından diş minesinde zedelenmelere kadar çeşitli ağız ve diş problemleri meydana gelebiliyor.

ŞARJ EDİLEBİLİR DİŞ FIRÇALARINA DAİR DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLAR

Manuel diş fırçası şarj edilebilir diş fırçası kadar iyi temizler.
İlk kullanımdan itibaren şarj edilebilir diş fırçaları manuel fırçalara oranla iki kat daha fazla plak temizler. Bu özellik dişlerinizin yalnızca dış görünümü için değil, sağlığı için de oldukça önemli. Plak, dişin dış kısmını kaplayan bakteri tabakasıdır. Bakteriler yediğimiz yiyeceklerdeki şekerle beslendikleri için zamanla asit oluştururlar. Bu nedenle bakterilerin diş yüzeyine yerleşmesi, diş ve diş eti hastalıklarının en önemli sebeplerinden biridir. Oral- B'nin elektronik fırçalarının tamamında fırça başlıkları yuvarlak olarak tasarlanmıştır. Bu yenilikçi tasarım sayesinde her dönüşte farklı bir açıyla dişin tüm yüzeyinin temizlenmesine olanak sağlar.

Şarj edilebilir fırçalar yalnızca ağız ve diş sağlığı konusunda problem yaşayan kişilere tavsiye edilmektedir.
Ağız sağlığında tedaviden çok koruma yöntemi izlenmesi tavsiye edilmektedir. Çünkü dışarıdan yapılan herhangi bir müdahale, ne
kadar iyi olursa olsun kendi dişinizin sağladığı rahatlığı ve fonksiyonelliği sağlamaz. Dişleri korumanın en önemli yolu, plak tabakasını ortadan kaldırmaktır. Şarj edilebilir diş fırçaları, plak temizliği konusunda manuel diş fırçalarından %100'e kadar daha fazla etkilidir.

Şarj edilebilir diş fırçaları diş yüzeyine zarar verir.
Yukarıda bahsedilen anketin bir başka ilginç sonucu da anket katılımcılarının %5'inin şarj edilebilir diş fırçasının diş yüzeyine zarar verdiğini düşünmesi. Oral-B'nin şarj edilebilir diş fırçaları, basınç göstergesi sayesinde diş fırçasını dişinize çok fazla bastırdığınızda çalışmasını durduruyor.

Tüm şarj edilebilir fırçalar aynı özelliktedir.

Herkesin diş yapısı birbirinden farklı. Bu nedenle Oral-B birbirinden çok farklı özelliklere sahip şarj edilebilir diş fırçaları sunuyor. Hassas diş etleri, farklı büyüklükteki diş aralıkları ya da sararmış dişleri beyazlatmak için birbirinden farklı birçok diş fırçası modeli bulunuyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
En güzel gülüş sizinki olsun
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN