Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bağımlılıkla Mücadele Platformu Kuruldu

Giriş Tarihi: 20.2.2015 14:08
Bağımlılıkla Mücadele Platformu Kuruldu
’da ki sivil toplum örgütleri bir araya gelerek “Bağımlılıkla Mücadele platformu” adı altında bir oluşum kurarak son zamanlarda kullanımı artan madde bağımlılıklarına karşı mücadele edecek.
Kısa adı ‘BAM’ olan platform ile ilgili bilgiler veren Ahmet Kırmaz, amaçlarının Malatya ve ülkede bağımlılıkla mücadele etmek olduğunu belirterek, bu konuda toplumu ve gençleri bilinçlendirerek toplumsal bir karşı koyuş sergilemek istediklerini söyledi. Madde bağımlılığının nesilleri ve geleceği tehdit ettiğini ifade eden Kırmaz, “Bu tehdit son dönemde oldukça artmış ve her aileyi ilgilendirir duruma gelmiştir” dedi.
Okul kapılarının önünde ölüm saçan zehir tüccarlarının, çocukları hedef aldığını ve çocukların hayatlarını kararttığını belirten Kırmaz, “Zehir tüccarlarının, mahalle-köy demeden pervasızca cirit attıkları bilinmektedir. Hedefimiz, hem bu tuzağı kuranlar ile mücadele etmek, hem de tuzağa düşmesi muhtemel evlatlarımızı korumak, kollamak ve bilinçlendirmektir” şeklinde konuştu.
Bağımlılıkla mücadele platformu olarak toplumda meydana gelen sosyal çöküntüye ve ahlaki yozlaşmaya dur diyebilmek için mücadele edeceklerini belirterek, bu bağlamda 1 Mart günü Malatya’da ’’Bağımlılığa Hayır Yürüyüşü’’ düzenlediklerini söyledi.
Saat 13:00’te Öğretmenevi önünde başlayacak olan yürüyüşte çeşitli sloganlarla birlikte madde bağımlığına karşı yürüyeceklerini ifade eden Kırmaz, tüm halkı da bu etkiliğe davet ederek hep birlikte bu soruna dikkat çekmek istediklerini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bağımlılıkla Mücadele Platformu Kuruldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN