Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP’li Ağbaba, Süleyman Şah Türbesi’nin Taşınmasını Eleştirdi

Giriş Tarihi: 23.2.2015 14:28
CHP’li Ağbaba, Süleyman Şah Türbesi’nin Taşınmasını Eleştirdi
Süleyman Şah Türbesi’nin taşınmasını eleştiren CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, "Taşınmanın olduğu gün Türkiye’nin itibarının kalmadığı gündür" dedi.
’nın Akçadağ ilçesinde partililerle bir araya gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekiliveli Ağbaba, gündemdeki konuları değerlendirdi.
“BAYRAĞIMIZI NEREDEN ALIP NEREYE DİKTİNİZ?”
CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Türkiye’nin yurt dışındaki tek toprağı olan Süleyman Şah Türbesi boşaltıldı. Orada bulunan askerler kaçtılar. AKP’nin desteklediği, iyi çocuk muamelesi yaptığı IŞİD’le karşı karşıya gelmemek için Süleyman Şah Türbesi’ni boşalttılar. Bugün 3-4 gazete paçavrası ‘büyük operasyon’ diye manşet atmış. ‘Türk Bayrağını diktik’ diyorlar. Bayrağı nereden alıp, nereye diktin? Türk toprağı olan, bizim egemenlik alanımızdaki bir toprak 3-5 katil sürüsüyle karşı karşıya gelmemek için boşaltıldı. Süleyman Şah Türbesi Malatya’dır, Akçadağ’dır. Hukuk açısından hiçbir farkı yoktur” şeklinde konuştu.
“SİLAH VERDİKLERİ ADAMLAR, TOPRAĞIMIZI GASP ETTİLER”
“Bu büyük başarısızlık büyük operasyon, zafer diye sunuluyor. Bu durum Türkiye Cumhuriyeti açısından bir utançtır” ifadeleriyle konuşmasını sürdüren Ağbaba, “Başta Cumhurbaşkanı, başbakanın kopyası, omzunda çok yıldızı olan Genelkurmay Başkanı maalesef Türkiye’yi rezil etmiştir. Oraya giderken her türlü bilgiyi paylaşıyorlar. Eline silah verdiğin adamlar Türkiye’nin topraklarını zapt ediyor. Biz türbeyi taşıdık diyorlar. Yarın Akçadağ’a, Malatya’ya bir saldırı olduğunda buraları da mı taşıyacaklar? Bulgaristan’dan, Yunanistan’dan veya başka bir ülkeden Edirne’ye, Tekirdağ’a saldırı olduğunda o şehirleri de mi taşıyacaklar?” diye sordu.
“MADEM GÜÇLÜ DEVLETSİN, NEDEN TÜRBEYİ TAŞIDIN?”
Türkiye tarihinde yaşanmamış bir olayın yaşandığını, Türkiye’nin hakimiyetinin, egemenliğinin yok olduğunun göstergesi olduğunu belirten CHP’li Ağbaba, “Yarın AKP’liler buraya gelecekler ve zafer cümlelerini, aynı utanmazca şeyleri burada söyleyecekler. Bu taşınma olayının olduğu gün, Türkiye’nin itibarının kalmadığı gündür. Türkiye’yi seven, bayrağına sahip çıkan herkesin bu gerçeği halkımızın anlatmasını istiyorum. AKP’nin maaşlı sözcüleri, gazeteci-yorumcuları akşam televizyonlara çıkarak bu taşınmayı zafer diye gösterecekler. Sen güçlü bir devletsen, Ortadoğu’da sözün geçiyorsa, neden oradaki türbeyi taşıdın? Türkiye IŞİD’den korkuyor. Eli kanlı bir terör örgütü. IŞİD farklı düşünen herkesi katlediyor. Hükümet işte bu örgütü destekliyor” ifadelerine yer verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP’li Ağbaba, Süleyman Şah Türbesi’nin Taşınmasını Eleştirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN