Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vergi Dairesi Heyetini Kabul Eden Başkan Çakır:

Giriş Tarihi: 23.2.2015 14:38
Malatya Vergi Dairesi Heyetini Kabul Eden Başkan Çakır:
Vergi Haftası dolayısıyla Vergi Dairesi Başkanı Yunus Poyraz, beraberinde grup müdürleri ile birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a nezaket ziyaretinde bulundu.
Ziyarette kısa bir konuşma yapan Vergi Dairesi Başkanı Yunus Poyraz, Vergi Haftası’nın temel esprisinin verginin kamuoyu gündemine taşınması olduğunu belirterek, “Mükelleflerin vergiye gönüllü uyumu konusunda yardımcı olmaya çalışıyoruz. Özellikle vergi bilincinin oluşması adına okullarda konferanslar düzenleniyor, öğrenciler dairemizi ziyaret ediyorlar. Dolu dolu bir Vrgi Haftası yaşamanın gayreti içerisindeyiz. Devletin vergi alacağına sahip çıkmaya çalışıyoruz” dedi.
VERGİ BİLİNCİNİN OLUŞMASI GEREKİYOR
Tüm Vergi Dairesi çalışanlarının haftasını tebrik eden Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise, vergi olmadan kalkınmanın olmayacağını söyledi. Ülke kalkınmasının ve muasır medeniyetler seviyesine ulaşmasının, vergilerin sağlıklı bir şekilde toplanmasına bağlı olduğunu belirten Başkan Çakır, “Bu haftalar vasıtasıyla vergi bilincinin oluşması gerekiyor. Gelişmiş ülkelere baktığımızda vergi bilincinin çok ileri seviyede olduğunu, insanların daha çok vergi vermek için yarışır hale geldiğini görüyoruz. Millet olarak bizim devlete büyük bir bağlılığımız var. Bu bağlılığı vergi bilinciyle taçlandırmak gerekiyor. Verginin çoğalması için üreticinin, yatırımcının artması gerekiyor. Bu yatırımcıların tek bir alanla sınırlı kalmaması gerekiyor. Yatırım büyürse, ekonomi büyürse vergi de artacaktır” şeklinde konuştu.
Vergi Dairesi Başkanı Yunus Poyraz, ziyaret sırasında Başkan Çakır’a bir buket çiçek takdim etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Malatya Vergi Dairesi Heyetini Kabul Eden Başkan Çakır:
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN