Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dalbastı Kirazı Ve Banazı Üzümünde Tescil İşlemleri

Giriş Tarihi: 4.3.2015 16:18 Güncelleme Tarihi: 4.3.2015 16:36
Yeşilyurt’un meşhur Dalbastı Kirazı ve Banazı Üzümü ile ilgili Coğrafik İşaret Tescil Belgesinin alınmasında sona yaklaşıldığı bildirildi.
Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, beraberinde Yeşilyurt İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ramazan Özerdem ve Yeşilyurt Ziraat Odası Başkanı Doğan Solmaz ile birlikte, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi’yi ziyaret etti.
Yeşilyurt tarımı için önem arz eden Dalbastı Kirazı ve Banazı Üzümüyle ilgili konuların ele alındığı ziyarette, Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, “Yeşilyurt Dalbastı Kirazı ve Banazı Üzümü ile ilgili Coğrafik İşaret Tescil Belgesinin alınmasında sona yaklaşıldı. Her yıl olduğu gibi İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüz ile Ziraat Odamız koordineli çalışarak Kiraz Sineği ile mücadele için ilaçlama programlarını yaptılar. Amacımız daha kaliteli ve kalıntısız kiraz üreterek Yeşilyurt’u kiraz yetiştiriciliğinde hak ettiği yere taşımaktır” dedi.
Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi ise, “Sayın Kaymakamımızın tarıma verdiği önem, başlatmış olduğu çalışmalar ve sonuçları bizleri çok memnun etmiştir. Uzun yıllardan beridir İlçe Müdürlüğümüz ile Ziraat Odamızın el ele vererek yürüttükleri ilaçlama programı, kalite ve verimi arttırmıştır. Tüm bölgedeki Kiraz ağaçlarının ilaçlanması, o bölgenin hastalıklardan etkilenmemesi anlamına gelir. Bu da beraberinde başarıyı getirir. Kaymakam beye kurumumuz çalışmalarında yaptıkları katkılardan dolayı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dalbastı Kirazı Ve Banazı Üzümünde Tescil İşlemleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN