Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Küçük Millet Meclisi Mart Ayı Toplantısı

Giriş Tarihi: 7.3.2015 17:48 Güncelleme Tarihi: 8.3.2015 18:01
Küçük Millet Meclisi Mart Ayı Toplantısı
Küçük Millet Meclisi her ay olağan gerçekleştirdiği toplantılardan Mart ayı toplantısını yaptı. Toplantıya birçok STK temsilcisi, avukat, akademisyen katıldığı Mart ayı toplantısında "Toplumda yaşanan şiddet" konusu ele alındı.
Yazar ve öğretmen Ferman Salmış, yapılan toplantı için şu değerlendirmelerde bulundu:
"Biliyorsunuz, Küçük Millet Meclisi, diğer ismiyle de Önyargılar Giremez Forumu’nun Mart ayı toplantısında bir arada bulunuyoruz. Bu ay ki konumuz, maalesef geçen ay özellikle Türkiye’de kadına şiddetle ilgili, Özgecan’ın şahsında gerçekleştirilen ve Türkiye’nin de gündemine oturan, hatta Birleşmiş Milletler’e kadar tepkilerin geliştiği bir olay eksenli olarak Özgecan olayının bağlamında, kadına şiddet ama genel anlamda toplumda şiddet konusunu konuşacağız."
Malatya Barosu avukatlarından kadın ve çocuk hakları komisyon üyesi Duygu Hanlıoğlu ise, "Bugün ki gündem konumuz şiddet. Şiddeti sadece kadına şiddet olarak değerlendirmiyoruz. Şiddetin azınlıklara şiddet, psikolojik şiddet, fiziksel şiddet başlıkları altında belirli bölümler halinde toplantımızda inceleyeceğiz. Özgecan, olayını bütün herkes gibi biz de şiddetle kınıyoruz. İnşallah böyle kötü olaylardan, kendimize ders çıkarabileceğimizi diliyoruz. Toplumda şiddete biraz daha farkındalık açısından bu toplantısının da size faydalı olacağını düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Küçük Millet Meclisi Mart Ayı Toplantısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN