Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK Parti Milletvekili Şahin’den Kadınlar Günü Açıklaması

Giriş Tarihi: 8.3.2015 16:19 Güncelleme Tarihi: 8.3.2015 18:01
AK Parti Milletvekili Şahin’den Kadınlar Günü Açıklaması
AK Parti Milletvekili Mustafa Şahin, kadınların sadece 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde hatırlanmasına karşı çıktığını belirterek “Buna şiddetle karşıyız” dedi.
8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla açıklama yapan Milletvekili Mustafa Şahin, özellikle kadınların birer ticari meta haline getirilmesine karşı çıktıklarını belirterek “Bir araç fuarına gidiyorsunuz ama araçtan fazla oradaki kadınların birçok detaylarını görmek için zorlanıyorsunuz. Ben böyle bir anlayışı şiddetle lanetliyorum” şeklinde konuştu.
Bu tür anlayışların kadınlar 365 günde sadece bir günde hatırladığını belirten Şahin, “Ama ben şahsım olarak rahmetli annemi her akşam mutlaka arardım. Hafta da 2-3 kez yanına gider hayır duasını alırdım. Biz 7 gün 24 saat, 365 günü analarımızı özellikle çocuklarımızın annelerini, kızlarımızı, bacılarımızı kardeşlerimizi her daim hatırlamak zorundayız. Ama sembolik olarak tabi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü altında maalesef bir güne sıkıştırılmış biz de buna şiddetle karşıyız” diye konuştu.
Kadına karşı gerçekleştirilen şiddeti de kınayan Şahin, şunları söyledi: ”Özgecan kızımız belki sembol oldu. Onun gibi nice Özgecanlarımızı kurban verdik. İnşallah bir daha kadına şiddet olayları yaşanmaz. Yüce Peygamberimizin her defasında kadınları ön plana çıkararak onların hayatımızdaki önemini vurgulayan hadisi şeriflerine baktığımız zaman onlara vermemiz gereken değeri ne olduğunu insanlarımız çok daha iyi bir şekilde algılamaktadırlar. Bütün dünyada yaşayan özellikle Orta Doğu’da yaşayan mazlum kadınlarımızın bu gününü kutluyorum. Oralar da akan kanların bir daha akmamasını Rabbim’den niyaz ediyorum.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti Milletvekili Şahin’den Kadınlar Günü Açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN