Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Beyazay Derneği’nden Kadınlar Günü Etkinliği

Giriş Tarihi: 8.3.2015 12:58 Güncelleme Tarihi: 8.3.2015 18:01
Beyazay Derneği’nden Kadınlar Günü Etkinliği
8 Mart Dünya Kadınlar Günü, ’da Beyazay Derneği tarafından düzenlenen panel ile kutlandı.
Malatya’da bir otelde düzenlenen panele katılım yoğun olurken programda Tarsus’ta öldürülen Özgecan Aslan’da anıldı, Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından Malatya Beyazay Derneği Başkanı Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut yaptığı açılış konuşmasında Engellilik ile kadın konusunda son yaşanan olaylara vurgu yaparak derneklerin çalışmalarından ve kadının toplumdaki yerinden bahsetti.
Daha sonra Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkan vekili Nejla Sümer moderatörlüğünde sunulan Panelde İnönü Üniversitesi ilahiyat fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Mustafa Arslan tarafından "İş Aile Hayat Dengesi ve kadın” konulu panele geçildi. Panelde kadının öneminin iş-aile hayatındaki dengesinin nasıl sağlayabileceği hakkındaki bilgiler verildi.
İnönü Üniversitesi Sosyoloji Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Serap Belli ise “Toplumda Bedensel Öteki olarak algılanan kadının sosyolojik düşünmek" konulu konuşmasında kadının sosyolojik açıdan önemine vurgu yaptı. Araş. Görevlisi. Serap Gürkan’da “Zihniyet Dönüşümü için Yol Alırken Türkiye’de ve Dünya’da Kadın ve Engeller" konusunda yaptığı konuşmasında zihniyetteki kadın ve engellerin önemi anlattı. Panelde son olarak Avukat Ferda Dönmez tarafından ‘Kadın ve Şiddetin Hukuksal Boyutları’ hakkında da dinleyicilerine detaylı bilgiler sunuldu.
Panelde ayrıca AFAD İl Müdürü Hamza Demiralp’in de desteği ile Suriyeli ailelere ve savaşta yaralanan çocuklarına Kuran-ı Kerim hediye olarak takdim edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beyazay Derneği’nden Kadınlar Günü Etkinliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN